RateBeer
Home >


AleBrowar & Pinta &Piwoteka B-Day 2.0 Przewrót Mleczny

overall
93
90
style
AleBrowar
Brewed at Browar Gosciszewo

Style: Sweet Stout
Lebork, Poland

bottled
common

on tap
common

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 38   MEAN: 3.66/5.0   WEIGHTED AVG: 3.52   SEASONAL: Special   ABV: -
Share this beer with friends!
COMMERCIAL DESCRIPTION
Przewrót Mleczny, to druga edycja wspólnego urodzinowego projektu Browaru PINTA, Piwoteki Narodowej i AleBrowaru. W tym roku połączyliśmy siły, żeby uwarzyć dla was Double Chocolate Milk Stout. Nazwa pochodzi od surowców użytych w procesie produkcji. Tym „magicznym” dodatkiem jest laktoza — cukier mleczny. Chcieliśmy nadać odświętnego charakteru dlatego podnieśliśmy ekstrakt piwa tak, aby uzyskać wersję podwójną. Dodatkowo Przewrót był leżakowany z 100 kg prażonego ziarna ekwadorskiego kakaowca.


3
   AROMA 6/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 6/10   PALATE 3/5   OVERALL 12/20
Hoppy_Luke (469) - Poznań, POLAND - JAN 28, 2015
Ze współpracy dwóch czy nawet większej ilości browarów wynika często ciekawe piwo. Zeszłoroczny urodzinowy projekt Pinty i AleBrowaru - B-Day: Lądowanie w Bawarii niezbyt przypadł mi do gustu, ale to chyba ze względu na styl... Czy B-Day w wersji 2.0 bardziej mnie ucieszy? Takie pytanie zadałem sobie przed otwarciem butelki. Jako, że styl tym razem mi odpowiadał, miałem nadzieję na udaną degustację. Walory wizualne nie dawały powodów do narzekań. Ciemne, nieprzejrzyste, z niewielką, ale ładną pianą prezentowało się niezwykle atrakcyjnie. Leżakowanie ze 100 kg prażonego ziarna ekwadorskiego kakaowca wyczuć da się od razu i jest to przyjemne doznanie. Dodatkowo w aromacie wyczułem palone słody. Co do smaku, to już zupełnie inna historia. Choć kakaowiec daje cały czas przyjemnie o sobie znać, to nuty palone były dla mnie i jak na sweet stouta zdecydowanie zbyt intensywne... A kolejny magiczny dodatek - laktoza podbijający ekstrakt i czyniący piwo gęstszym, uczynił również piwo zbyt słodkim. Fakt ten w połączeniu z palonością sprawiły, że ciężko mi było dobrnąć do ostatniego łyka. Jestem pewien, że trunek ten znajdzie swoich zwolenników, ale mi nie przypadł do gustu.

4.3
   AROMA 8/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 8/10   PALATE 5/5   OVERALL 18/20
ostryy111 (1) - Kraków, POLAND - JAN 23, 2015 does not count
W zapachu, czekolada, kawa, oraz jak dla mnie praliny i przede wszystkim wiśnie, to było jego główną cechą. W smaku poprawne, świetnie zbalansowane.

3.9
   AROMA 7/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 6/10   PALATE 4/5   OVERALL 18/20
syd44 (57) - Rybnik, POLAND - NOV 26, 2014
It’s really double chocolate milk stout. Aroma is full of sweet milk-chocolate. It’s full bodied with rich and bitter-sweet taste. It’s really worth trying.

3.1
   AROMA 6/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 6/10   PALATE 3/5   OVERALL 12/20
Zupe_zjedz (83) - POLAND - NOV 26, 2014
AleBrowar & Pinta &Piwoteka B-Day 2.0 Przewrót Mleczny - bardzo słodkie deserowe piwo

4
   AROMA 8/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 7/10   PALATE 4/5   OVERALL 17/20
SzopPiwosz (176) - - SEP 12, 2014
Wrocław VFDP: Wygląd: Kolor ciemnobrązowy, w zasadzie czarny z brązowymi refleksami. Piana prawie zerowa, jednak po zamieszaniu nieco się wzbudza - beżowa i drobnopęcherzykowa. Zapach: Bardzo dużo czekolady, mlecznych pralinek. Mnóstwo kakao, czekolady mlecznej. Smak i odczucie w ustach: Słodycz spora, bardzo, bardzo czekoladowe. Mleczna czekolada z nutką orzechową. Goryczka średnia, ciało średnie. Nasycenie średnio-niskie. Pijalność: Wysoka. Jeszcze piwo czy już czekolada? Trzeba przyznać, ze w pewnym sensie piwo jest bardzo udane - miało być double chocolate i jest. Jak na mój gust jednak zbyt ułagodzone, brakuje jakiegoś pazura, goryczki, ale przede wszystkim brakuje mi tutaj paloności. W końcu to jednak ma być stout, a nie porter.

3.8
   AROMA 8/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 8/10   PALATE 4/5   OVERALL 14/20
heman (132) - Tychy, POLAND - AUG 21, 2014
Kolor ciemnobrunatny. Słodki przyjemny zapach kawy z mlekiem. Piwo jest bardzo gładkie i słodkie. Dominują smaki słodkich pralinek kawowych. Końcówka to bardzo delikatna goryczka, jakby pokrywana przez cukierki Kopiko w płynie ;) Jeśli całość na początku dosłownie się pochłania to po wypiciu połowy słodycz staje się męcząca i zaklejająca. Ale podsumowując i tak jest to najlepszy polski sweet stout.

4.2
   AROMA 8/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 9/10   PALATE 4/5   OVERALL 18/20
pkomar (207) - Poznan, POLAND - AUG 5, 2014
Tried it a couple of times from the bottle. Review from end of May. Sweet, milky aroma coming from lactose, loads of chocolate, bit of coffee and roasted notes. Clear, dark liquid, almost black. Medium height head, that disappears quickly. Very sweet taste, low bitterness. Chocolaty flavour works really well with sweetness from lactose. Definitely a great combination, makes the beer a pleasure to drink. Rather low carbonation, rather thick texture. I’d love to drink it once more, great beer. Shame, there was only one batch of it.

2
   AROMA 5/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 3/10   PALATE 2/5   OVERALL 7/20
ElDesmadre (1923) - Mikołów, POLAND - JUL 23, 2014
Bottle. Smooth, milky, full bodied, full of cafe latte, meaning more milk than coffee. Has too much cloying sweetness and at the same time is devoid of any flavour depth that could provide a reason for the existence of said sweetness.

3.6
   AROMA 8/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 7/10   PALATE 4/5   OVERALL 14/20
Blade86 (749) - Wrocław, POLAND - JUL 17, 2014
black, minimal foam; chocolate, some coffee, little bit smoky/roasty?, some very distant alcohol; medium sweetness, light sourness; medium body, smooth feel, soft carbonation, quite long slightly bitter finish; Overall: great aroma, good taste, great palate, well made

3.7
   AROMA 7/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 7/10   PALATE 3/5   OVERALL 16/20
Swaroga (1615) - Brussels, BELGIUM - JUL 2, 2014
Butelka 50cl. OCZY : piwo jest ciemnobrązowe, nieprzejrzyste o średniej wielkości pianie. Piana jest koloru beżowego i przyzwoicie koronkuje na szklance. NOS : dominuje aromat ciasta czekoladowego, lodów waniliowych, śmietany. Po mocniejszym spienieniu piwa wychodzi na wierzch aromat kawy i kakaa. Do tego tak jakby aromat podobny do likieru jajowego. USTA : mało gazowane o tłustej konsystencji chudej śmietany. Puszyste. Piwo jest faktycznie słodkie ale nie jednowymiarowe. Mocne nuty słodowe to ciasto czekoladowo-waniliowe popijane mało słodkim kakaem. Podpalane nuty są również obecne i świetnie kontrują słodycz. Piwo delikatnie kwaśnieje, podobnie jak cieple mleko. Po kilku łykach przyzwyczaiłem się do dziwnego alkoholowego smaku podobnego do rozpuszczalnika, który teraz jest prawie w ogóle niewyczuwalny. Piwo gorzknieje dopiero w posmaku, gdzie przypomina delikatnie popielniczkę. ODCZUCIA : bardzo przyjemny stout. Drugiej szklanki już nie dałbym rady. Trzeba potraktować to piwo jako deser. Chociaż jak mówiłem wyżej, jest dosyć dobrze skomponowane i wyważone, słodycz nie zalega ale i tak brakuje bardziej trwałego i przyjemniejszego posmaku gdyż ten popielniczkowy posmak po kilku łykach zaczyna zalegać. OCENA : smak : 7/10 pijalność : 6/10 styl : +1


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4


Tick this beer

for your profile
  • Currently 0/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copyright © 2000-2015,
RateBeer LLC. All rights
reserved.
about us
About RateBeer
FAQ
Contact/Feedback
New Beers
add
Advanced Search
Add A Beer
Add A Brewer
Add A Place
Events
membership
Log In
Edit Personal Info
Buy Premium Membership
Your Messages
the best
RateBeer Best
100 Beer Club
The Top 50