RateBeer
overall
100
100
style
Mikkeller
Brewed at Lervig Aktiebryggeri

Style: Imperial Stout
Copenhagen, Denmark
Serve in Snifter

bottled
common

on tap
common

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 1731   WEIGHTED AVG: 4.23/5   EST. CALORIES: 327   ABV: 10.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Formerly brewed by Mikkeller at Nřgne Ř, Norway, now at Lervig, Norway.
This imperial Oatmeal stout is brewed with one of the world’s most expensive coffees, made from droppings of weasel-like civetcats. The fussy Southeast Asian animals only eat the best and ripest coffee berries.Enzymes in their digestive system help to break down the bean. Workers collect the bean-containing droppings for Civet or Weasel Coffee. The exceedingly rare Civet Coffee has a strong taste and an even stronger aroma.
Ingredients : Water, malts, hops, yeast and Vietnamese ca phe chon coffee.


4.4
   AROMA 8/10   APPEARANCE 5/5   TASTE 9/10   PALATE 5/5   OVERALL 17/20
AndyW68 (1458) - Louisville, Kentucky, USA - AUG 6, 2016
Dark brown pour with tan head. Aroma of sweet chocolate and roast coffee. Taste follows nose. Nice mild bitter bite near end. Enjoyable.

4.3
   AROMA 9/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 9/10   PALATE 4/5   OVERALL 18/20
rami_pl (2064) - Warszawa, POLAND - JUL 31, 2016
butelka, warka do 13/05/2026. sniadaniowo, niedzielnie :) juz przy nalewaniu widac, ze piwo jest z tych gesto-lepko-oleistych, praktycznie czarne, piana ladna, szybko opadajaca do obraczki, zostajaca na szkle. Aromat... o fok :) kazde kolejne wypite piwo utrudnia kolejnym zrobienie efektu Wow! ale tu byl - megaintensywnie, glownie kawa, jako podstawowa nuta, ale rowniez intensywne i jednoznaczne aromaty waniliowe (duzo wanilii, poza kawa czy tez obok niej - dominujaca nuta), czekoladowe, pralinkowe, sliwek w czekoladzie, suszonych fig, palonosci, pumpernikla... pewnie jeszcze kilku rzeczy ;) karmel? porto lub rum? lukrecja? migdaly? zboze? takie troche zgadywanie, bo wszystko to powyzej jest tak poukladane (mimo, ze to wszak swieza warka), ze ciezko wyodrebnic. w ustach na dziendobry dwa podstawowe wrazenia: slodkosc (ale taka nie cukrowa, miodowa, karmelowa, tylko taka pralinkowo-waniliowo-bombonierkowo-alkoholowa) oraz konsystencja... ta konsystencja jest strasznie fajna - to piwo jest ewidentnie geste, pelne ciala, ale zarazem przymuszajace do kolejnych lykow. jest nieco oleiste, jest wyraznie lepkie, jest tez gladkie... wysycenie nieskie, ale nie bardzo niskie jak nieraz w RIS’ach, alkohol z jednej strony dobrze ukryty a z drugiej ten co czuc, czuc w aromacie i smaku jako jakis szlachetny, slodki destylat. wszystko jest do tego wszystkiego bardzo zrownowazone, zbalansowane. ewidentnie ekstraklasa swiatowa. i to jest wersja bez beczki! mozna? mozna.

4.7
   AROMA 9/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 10/10   PALATE 5/5   OVERALL 19/20
alteregoo (993) - POLAND - JUL 30, 2016
Niewielka, brązowa pianka, drobna, ale szybko opadająca do zera. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Intensywny aromat świeżej, delikatnie palonej kawy, ziaren kakaowca, gorzkiej czekolady, pralin, trufli i jagód... W smaku równie intensywne i równie przyjemne, półsłodkie, gęste, oleiste, likierowe, przy czym alkohol pięknie wkomponowany w całość. Posmaki długie, palone, rumowe, waniliowe. Goryczka średnia, palona. Wysycenie niskie.
Cudowny RIS, genialnie zbalansowany i jednocześnie bardzo intensywny, treściwy, pełny, gęsty, aksamitny od owsa... Klasa!

4.1
   AROMA 9/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 8/10   PALATE 4/5   OVERALL 17/20
jonasdm (27) - - JUL 23, 2016
UPDATED: JUL 23, 2016 Bottle, 10.6% vol. Pours thin brown head, which dissapears quickly. Aroma is sweetness and coffee in a great harmony, with a smoked twist. Taste is strong coffee, liqourice and a pleasant bitterness from beginning to end. Great and refreshing just like a morning coffee.

4.3
   AROMA 9/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 9/10   PALATE 4/5   OVERALL 18/20
Biroholik (916) - Sosnowiec, Poland, POLAND - JUL 21, 2016
Jest to Imperialny Stout owsiany warzony z dodatkiem wietnamskiej, najdroższej na świecie kawy Kopi Luwak.
Dodatki: Płatki owsiane, kawa wietnamska Ca Phe Chon (Kopi Luvak)
Data ważności: 13.05.2026
Kolor: Czarny jak bezgwiezdna noc w Stavanger. Kompletnie nieprzejrzysty.
Piana: Co tutaj się dzieje? Piana dosłownie znika w oczach. Dawno nie widziałem tak szybko pękających bąbelków. Jest ciemnobeżowa, lekka, niska, drobna. I tyle zdążyłem zapisać zanim spojrzałem ponowenie na firmowego Rastala Mikkellera. Nie ma żadnych śladów jej obecności, ani milimetra pierścienia.
Zapach: Piękny, po prostu piękny. Aromat jest wielowarstwowy i z każdym kolejnym niuchem wyłapać można coś nowego. Początek wyraźnie słodki, czekolada deserowa, karmel, bardzo intensywna wanilia. Zaraz za nim odrobina brązowego cukru trzcinowego i lukrecji. Kawa nie jest w zapachu aż nadto intensywna, nie miażdży kubków zapachowych tak jak można by było się tego spodziewać.
Smak: Po pierwszych łykach odpływam powoli do wietnamskiego raju. Raj ten jest pełen ziaren kawy, gorzkiej i deserowej czekolady. Po języku spływają słodkie nuty wanilii, lukrecji i karmelu. Po lekkim ogrzaniu, podniebienie łechtają ciemne owoce. Na finiszu jest już sos sojowy i ponownie wytrawne, mocne Double Espresso. Paloność jest na umiarkowanym poziomie. RIS jest cudownie lepki, gęsty, jedwabiście otula język swoją delikatną powłoką. Ciepło alkoholowe rozgrzewa od środka. Doskony balans poszczególnych elementów. Tworzą one barwną, spójną i niezwykle harmonijną kompozycję. Pomimo wysokiego woltażu piwo wydaje się bardzo lekkie i nieziemsko pijalne. W tym tkwi jego największy sekret.
Wysycenie: Niskie.
Podsumowanie:
Jest to RIS z dodatkiem płatków owsianych, a także najdroższej i nalepszej kawy na świecie Kopi Luwak. Kopi luwak jest gatunkiem kawy wytwarzanej z ziaren kawy, które wydobywane są z odchodów zwierzęcia z rodziny łaszowatych zwanego lokalnie luwak. Łaskun chętnie zjada owoce kawowca, ale nie trawi jego nasion, a jedynie miąższ. Po nadtrawieniu przez enzymy trawienne i lekkim sfermentowaniu przez bakterie produkujące kwas mlekowy ziarna przechodzą przez przewód pokarmowy i są wydalane. Zwierzę zjada tylko najlepsze owoce, a przez przejście przez przewód pokarmowy łaskuna ziarna kawy tracą gorzki smak i kawa z nich wytwarzana zyskuje nowy, łagodny aromat. Po oczyszczeniu kawę przetwarza się w typowy sposób. (Źródło : Wikipedia)
Brunch Weasel jest rewelacyjnym RIS-em. Uwielbiam Mikkeller & Friends za ich pełne, słodkie, lepkie i niezwykle bogate smakowo RIS-y. Ilość elementów wyłapanych podczas degustacji jest niezwykle imponująca. Kawa, jak się obawiałem mogła zdominować profil piwa, jednak ku mojej uciesze tak się nie stało. Została ona po mistrzowsku wklejona w całość i nie zaburzyła finalnego odbioru. Faktura piwa i alkoholowe ciepło kapitalnie dopełniają całokształt.
Na takie piwa warto czekać latami. To był na prawdę kompletny do A do Z RIS. Z niezwykłą przyjemnością spijałem każdą kropelkę tego cuda

4.4
   AROMA 9/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 10/10   PALATE 4/5   OVERALL 18/20
Beergaard (307) - Aarhus, DENMARK - JUL 18, 2016
Pitch black with almost no head. Strong aroma of coffee, licorice, pleasant booze - tastewise it is even better. Extraordinary beer.

4.2
   AROMA 9/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 8/10   PALATE 4/5   OVERALL 17/20
jakubwloszcz (191) - Piastów, POLAND - JUL 18, 2016
Barwa czarna, nieprzejrzysta. Niska, ciemnobeżowa piana, zostawia świetny lacing. Aromat bardzo złożony: na pierwszym planie jest kawa, w tle czekoladowy likier, paloność i wanilia. W smaku jest słodkie, zalepiające, smukłe, gładkie, są nuty czekoladowe, kawowe i waniliowe. Alkohol niewyczuwalny, ale rozgrzewa. Świetne piwo, ale jak na mój gust trochę za słodkie.

4.3
   AROMA 9/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 8/10   PALATE 4/5   OVERALL 18/20
wombat23 (767) - Texas, USA - JUL 11, 2016
Shared 11.2 oz. bottle. Pours almost black with a tan head. Aroma of roasted malt, chocolate and coffee. Similar taste, with perhaps faint licorice elements. Very smooth and rich. Excellent - one of my favorites.

4
   AROMA 8/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 8/10   PALATE 4/5   OVERALL 16/20
Taboada (967) - Compostela (Galiza), - JUL 11, 2016
Tasted from the tap on the 09/07/2016 at Caminha Artbeerfest 2016. Opaque black colour with a medium foamy beige head. Aroma of strong and roasted black coffee with some hops and licorice on the background. Taste is strong and intense black coffee with faint liquorice and burnt caramel. Next one please!

4.2
   AROMA 9/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 9/10   PALATE 4/5   OVERALL 16/20
darbeer75 (562) - Round Rock, Texas, USA - JUL 10, 2016
Aroma: sweet, roasty coffee; Appearance: pitch black with thin white head that dissipates quickly; Taste: exceedingly smooth with subtle coffee notes, some booziness, extremely rich and nuanced; Palate: heavy body with long, sweet finish; Overall: delicious; would buy again if I can find it.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 2 3  4  5 6 7 » 174


Tick this beer for your profile
  • Currently 0/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Copyright © 2000-2016,
RateBeer LLC. All rights
reserved.
about us
About RateBeer
FAQ
Contact/Feedback
New Beers
add
Advanced Search
Add A Beer
Add A Brewer
Add A Place
Events
membership
Log In
Edit Personal Info
Buy Premium Membership
Your Messages
the best
RateBeer Best
100 Beer Club
The Top 50