Browar Grodzisk Piwo z Grodziska

overall
77
66
style
Brewed by Browar Grodzisk
Style: Grodziskie/Gose/Lichtenhainer
Grodzisk Wielkopolski, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 265   WEIGHTED AVG: 3.41/5   EST. CALORIES: 93   ABV: 3.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Piwo pszeniczne, niepasteryzowane, refermentowane w butelce. Składniki: Woda z Grodziska Wlkp., słód pszeniczny suszony dymem dębowym, chmiel (Magnum, Lubelski), drożdże "grodziskie". Zawiera osad drożdżowy, jego struktura ulega zmianie z czasem, co jest cechą naturalną.
7.7 Plato Unpasteurized Wheat beer refermented in the bottle. Ingredients: Grodzisk Wielkopolski water, oak smoked wheat malt, hops (Magnum, Lublin), "Grodzisk" yeast. Contains suspended yeast sediment which develops over time, a natural part of the process.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.8
dlugi073 (13) - - MAR 16, 2018
UPDATED: MAR 16, 2018 Warka 08.08.2019. Barwa słomkowa. Przejrzyste jeśli zostawimy osad na dnie. Obfita piana drobne pecherzyki utrzymuje się długo zostawia lacing. Zapach lekkiej wędzonki, cytryna. Nasycenie dość wysokie ale nie zalegające. W smaku wędzonka, cytrusy. Goryczka na średnim poziomie. Bardzo pijalne. Super że ten styl wrócił do Polski na duża skalę. Dobre piwo.

3.9
crossovert (14354) - Chicago, Illinois, USA - MAR 4, 2018
384ml embossed bottle. Very pale color with a white head. Aroma is weird at first but then it is nice, tangy lemon, creamy wheat, and smoke. Flavor is light and refreshing, smoke is in check, citrus, crushable. Awesome.

3.4
karolsks (87) - Kraków, POLAND - MAR 3, 2018
Barwa jasna, słomkowa, może delikatnie przechodząca w kolor jasnych winogron. Piana meeeeeeeeeeeeeeeeeega obfita, zbita, z większymi pęcherzami. Imponująca. Aromat złożony przeplatająca się wędzonka z nutami słodowymi, szampańskimi. Dochodzi mokre drewno. W smaku również rządzi drewniana wędzonka przechodząca w szampana, chociaż pierwszy smak jaki czuje to słodycz. Z czasem wychodzą smaki drożdżowe. Wszystko kończy się kwaskowością typową dla weizena i lekką goryczką, która pozostaje na języku. Piwo lekkie, wysoko nagazowane, albo i przegazowane, ucieka z butelki po otwarciu. Także otwierać schłodzone.

4.1
mateuszbajas (24) - - MAR 3, 2018
Butelka 500 ml. Jeśli ktoś jest miłośnikiem obfitej, efektownej piany, to powinien zamówić sobie prenumeratę Grodziskiego. Pieni się cudownie, jak na rysunkowych reklamach z USA z pin-up girl. Kolor słomkowy, zmętnione, wydaje się (o dziwo ;)) przydymione. Aromat drożdżowy, świeżego, rosnącego ciasta, odrobinkę szampański. Usta wypełniają się drobnymi pęcherzykami powietrza i to pierwsze co czuć. Piwo jest bardzo, bardzo lekkie, przyjemnie wodniste. Czuć smak drożdży, odrobinę kwaśności od pszenicy. Wędzony posmak zostaje gdzieś w tle i dodaje pikanterii. Nie irytuje, chociaż wydaje mi się, że kiedy piłem je w poprzednich butelkach 330 ml było znacznie bardziej "szynkowe". Jest tak pijalne, że mam wrażenie, że pije się samo. Zdecydowanie warto spróbować. Na bank wrócę do niego latem, żeby strzelić do obiadu, a może czasem i do śniadanka ;).

2.3
bertovapes (158) - Chorzow, POLAND - MAR 1, 2018
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji, w ramach uzupełnienia profilu.

2.8
macnow30 (28) - POLAND - FEB 27, 2018
Z pierwszego spotkania z tym gatunkiem, zapamiętałem je lepiej. Rok później, gdy jestem dojrzalszym piwoszem już tak nie ujmuje. Piękna, wysoka piana przy nalewaniu, która wynika z ogomnego wysycenia, szybko opada w niemiłym, "mydlanym" stylu. Słomkowy, nieprzyejrzysty kolor, trochę jak przy piwach dzikich dobrze oddaje jego lekkość. Niestety nie czuć za wiele tego wędzenia, które zapamiętałem z pierwszej degustacji. W smaku w ogóle niewiele się dzieje, pojawia się nawet jakaś taka niemiła kwasowość. W zapachu podobnie. Piwo traci tym bardziej wraz z ogrzewaniem, najlepiej pić mocno schłodzone.

3.4
fernockibeer (283) - Wroclaw, POLAND - FEB 20, 2018
Butelka. Wygląd - biały kolor, zmętnione, z niewielką, drobną, utrzymującą się pianą. Aromat - nuty szampana, kwaskowate, cytrynowe, lekkie wędzone, pszenica. Jest ok. Smak - wytrawne, w smaku ognisko już o wiele mocnej czuć, lekko kwaskowate, czuć pszenicę, ciało lekkie, nasycenie wysokie. Fajne.

3.7
kaziopiwosz (485) - Warszawa / Wałbrzych, POLAND - FEB 17, 2018
Barwa słomkowa, piwo jest mętne. Smak wędzony, gorzkawy z kwaśnawą nutą. W posmaku czuć chmiel, wędzone nuty, piwo jest delikatnie metaliczne. Bardzo dobrze nasycone, trzeba uważać przy otwieraniu butelki, może zrobić przykrą niespodziankę. Finisz długi, gorzki. Podsumowując, piwo idealne na lato, o ciekawym smaku. Warte zapamiętania.

2
tzynamoon (293) - Jastrzebie-Zdroj, POLAND - FEB 14, 2018
Ocena przeniesiona z innego piwnego portalu. Nie mój styl - ekstremalnie mocno wysycone, w smaku nijakie, mdłe, rozwodnione. Ot, dziwadło.

4.4
luka237 (111) - POLAND - FEB 10, 2018
UPDATED: FEB 18, 2018 The rating is based on memories. Drinked before setting up an account on ratebeer.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 28


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5