Doctor Brew Baltic Porter

overall
84
52
style
Doctor Brew
Brewed at Browar Bartek

Style: Baltic Porter
Wrocław, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 92   WEIGHTED AVG: 3.46/5   IBU: 60   EST. CALORIES: 285   ABV: 9.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Empirycznie: DELIKATNIE SŁODKI, ŚREDNIO GORYCZKOWY, MOCARNY PORTER O ORZECHOWYM CHARAKTERZE. WYJĄTKOWO PIJALNY - JAK NA CIASTECZKOWY POSMAK DOMOWEGO WYPIEKU. TO CZEKOLADOWO-ORZECHOWA KOMPOZYCJA SMAKOWI AROMATÓW.

Transcendentalnie: POZWÓL MU SWOBODNIE ROZPŁYNĄĆ SIĘ PO JĘZYKU. NIECH WYPEŁNI AKSAMITEM WSZYSTKIE ZAKAMARKI TWOJEGO PODNIEBIENIA. TEN MOMENT, W KTÓRYM PIERWSZY ŁYK SPŁYWA OD GARDŁA DO ŻOŁĄDKA. TO INNY RODZAJ BICIA SERCA. W ZWOLNIONYM TEMPIE SPOKOJNIE ZAMYKAJ OCZY...

24 Blg

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
Gurthnar (5918) - Bratislava, SLOVAK REPUBLIC - AUG 20, 2017
Bottle at a tasting. Rather dry, at most medium bodied. Entirely malty, chocolatey, roasted, nutty. The ageing does not manifest profoundly. Medium-low bitterness. Good, but not great.

3.4
rusos (765) - Stupava, SLOVAK REPUBLIC - AUG 20, 2017
Bottle. Black colour, Very small beige head. Aroma is roasted, caramel, coffee. Taste is roasted, coffee, caramel, some nuts, Very sweet. A bit roasted sourness. Alcohol present. Not easily drinkable. Not Bad.

3.2
romanstep (604) - Warszawa, POLAND - AUG 20, 2017
W nosie mało/średnio intensywnie, kawa zbożowa, pumpernikiel, karmel, sos sojowy. Barwa czarna, nieprzejrzyste, ładna, gęsta, zbita, beżowa piana. W smaku dość kwaskowe, ciemne owoce, chleb razowy, kawa zbożowa, cukier palony, na finiszu wychodzi lekki alkohol. Goryczka niska, w kierunku średniej alkoholowo-palona. Podsumowując, to piwo jest trochę dziwne jak na Baltic Portera, jakoś dużo tej kwaskowości, w sumie ponad m-c po terminie, ale to powinno być akurat na plus w tym stylu. Butelka do 01.07.2017

3
alteregoo (1500) - Kalisz, POLAND - JUL 23, 2017
Piana obfita, bezowa, calkiem trwala. Barwa ciemno brazowa, wydaje sie klarowna. Aromat malo intensywny, troszke czekolady, karmelu, kawy zbozowej, orzechów. W smaku dosc slodkie, lekko kwaskowe, tu równiez mleczna czekolada, toffi, pumpernikiel, jezyny, jagody, orzechy... Goryczka nieduza, palono pikantna. Srednie wysycenie, wyklejajace, rzadkie w odbiorze, z rozgrzewajacym alkoholem.
Zaledwie poprawne piwo - za malo intensywne w zapachu, z niepotrzebna kwaskowatoscia i nieco za wysokim wysyceniem.

3
bonev (793) - POLAND - JUL 19, 2017
Na Hevelce: Brunatne z niezbyt trawala piana. Dziwny mix palonosci i kwasu jakby było cos nie tak z piwem. Nie pasuje mi to jakos do stylu, nie czuc tych orzechów. Malo ciala i nic ciekawego. Jako jedyne piwo na festiwalu poszlo niestety do zlewu.

4
bjondro (49) - POLAND - JUL 4, 2017
W aromacie trochę za mało się dzieje, nie ma orzechów. W smaku lepiej, bardzo gładkie i przyjemne. Orzechy na granicy autosugestii. Goryczka niska z 10 IBU piwo raczej słodkie, czekoladowe. Lekka pralinka.

3.5
bigbywolf (192) - Słupsk, POLAND - JUL 3, 2017
UPDATED: JUL 28, 2017 W zapachu kwasne nuty, czerwone owoce + kawa, palonosc, gorzka czekolada, z orzechami raczej srednio, wylazi alkohol; po drugim spróbowaniu przypadl mi do gustu bardziej, w porzadku. Piwo barwy ciemnobrazowej, piana srednioobfita, brunatna, drobnopecherzykowa, szybko opada. W smaku kwasno, czuc kawe, wisnie, czekolada, ziemistosc, znowu alkohol, jednak jest calkiem przyjemny, rozgrzewa przelyk; finisz kawowy z kwasnymi posmakami; wysycenie srednie, tresciwosc raczej niska, nie powiedzialabym, ze to 24. Przyznam, ze przy drugim spróbowaniu piwo wypadlo lepiej, calkiem przyjemne.

3.6
catana (2) - Bielsk Podlaski, POLAND - JUL 1, 2017 does not count
WOW! Tak jak nie jestem wielkim fanem orzechów laskowych w piwie, bo z reguły zostawiają (przynajmniej dla mnie) lekką nutę trawiastą (?), czego bardzo nie lubię. Dlatego też wachałem się z kupnem. Nie żałuje. Aromat: Przede wszystkim czekolada, gorzka czekolada. Wyczuwalna słodycz. Paloność nie tak wysoka, aczkolwiek też da się ją odczuć. I orzechy - to jak pacnięcie pędzlem na płótnie, mistrzostwo świata. Wygląd: Tutaj się zawiodłem. Czarne, nie przejrzyste w snifterze. Jednakże piana to porażka - średnio pęcherzykowa, ledwo co się pojawiła, nie oblepia szkła. Smak: Drugi raz WOW! Gorzka czekolada (fenomenalna), wyczuwalne około 35-40 IBU. Paloność niemal na idealnym poziomie dla Porteru Bałtyckiego. 24 plato nie wzięło się z niczego - jest pełne, pełniejsze niż popularne u nas 21-nki. Nuta orzechów niemal nie wyczuwalna. Alkoholowość daje się poczuć dopiero wtedy, gdy piwo się ogrzało (więc jest ok). Mega zaskoczenie, spodziewałem się, szczerze mówiąc, że będę męczyć to piwo ze względu na orzechy laskowe. Są one jednak tak niesamowicie dobrze wyważone, że z chęcią sięgam po kolejny łyk tego bardzo dobrego piwa. Polecam! Termin ważności: 01.07.2017 Pite: 01.07.2017

3.4
smakosz1993 (167) - POLAND - JUN 30, 2017
W aromacie słabo, ale wybijają się czerwone owoce, lekka kawa i delikatny, przyjemny alkohol. Barwa czarna z wyraźnymi przebłyskami rubinowymi, piana szybko i całkowicie opada. W smaku kwaskowość, orzechy, na finiszu przyjemna kawa. Lekkie przegazowanie, goryczka niewyczuwalna. Przyzwoity porter bałtycki.

3.4
hvn (320) - Nuuk, GREENLAND - JUN 24, 2017
Barwa ciemno brunatna, piana be?owa, g?sta. Ladnie oblepia szklo. Aromat nieszczegolny, czerwone owoce, minimalna kawa, pumpernikiel. W smaku lekka kwaskowosc, kawa, ziemia. Zalega w gardle, lekka lodygowa goryczka. Mimo to nie jest najgorsze.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5