overall
44
47
style
Brewed by Browar Łańcut
Style: Specialty Grain
Łańcut, Poland
Serve in Shaker, Tumbler

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 13   MEAN: 3.19/5.0   WEIGHTED AVG: 3.13/5   SEASONAL: Winter   IBU: 22   EST. CALORIES: 192   ABV: 6.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Miodowe gryczane Ale - 15.8 Blg
SKŁAD: słód słód pilzneński, słód monachijski, słód caramunich I i II, słód caraaroma, gryka, miód gryczany; chmiel Warrior, Mittelfrüher, Vanguard; drożdże płynne Mocne, miodowo gryczane piw górnej fermentacji. Do zacierania użyliśmy kaszy gryczanej (13% zasypu) zaś do gotowania poszło około 120 kg miodu gryczanego. Nie spodziewajcie się jednak piwa słodkiego. W zapachu i smaku wyraźnie gryczane i miodowe, profil piwa jest słodowy ale z zdecydowanym wytrawnym finiszem.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.5
rami_pl (4979) - Warszawa, POLAND - JAN 15, 2018
Rami Rami is drinking an Idzie Zima by Browar Łańcut at Powiśle Tego miodu to jakos nie czuje... czuje takie slodowe zboze, alko i faktycznie gryka. Ta gryka nawet ciekawie, ale jestem jej fanem. malo sypatyczna goryczka znow z nalecialosciai alko. slodkawe. Generalnie - nie pasuje mi

2.2
MikeBeermaster (1200) - that shaggy maggot, POLAND - JAN 12, 2018
Tough and overwhelming aroma of sulfur with a touch of honeydew honey in the background. Cloudy copper in the glass with a minimal head. Taste is dry with notes of toasty emptiness, also honey. What a waste.

2.9
evannell (1574) - Krak�w, POLAND - DEC 30, 2017
Coś zarówno w smaku jak i w zapachu nie za bardzo mi pasuje. Już ch... z tym miodem, karmelem, goździkiem. Jest tu jakiś łodygowy posmak. Trochę dziadostwo.

3.6
adamnowek (3600) - Brussels, BELGIUM - DEC 26, 2017
UPDATED: DEC 26, 2017 Cloudy copper colour. Aroma is fresh honey. Taste is plenty of honey with a strong floral character as well as some toffee and banana.

3.2
SonOfAnarchy (585) - ST HELENA - MAR 2, 2017
Tap. Pours cloudy amber, off-white head. Aroma of genuine honey, with some floral notes of medium intensity. Taste is pretty sweet, low to medium bitterness; flavors of semi-intense honey, flowery notes, slight bread, caramel. Hot but mild alcohol. Medium to full body, slick texture, average carbonation.

3.5
acemilan (497) - POLAND - FEB 11, 2017
UPDATED: FEB 14, 2017 Piwo o barwie bursztynowej z ładną pianą. Aromat miodu gryczanego, zbożowy. Goryczka średnia, ale finisz dość wytrawny. W smaku dość słodkie, jest gryka. Akurat w moje gusta piwo nie trafiło, ale eksperyment uważam za dość udany.

3.3
bonev (967) - POLAND - JAN 20, 2017
Piwo klarowne w kolorze miedzianym z dosc obfita sredniopecherzykowa piana znikajaca prawie bez sladu. W aromacie miod, zboze i kasza gryczana, troche nut ziolowych. W smaku mamy w zasadzie to samo, jest slodko z wysyceniem na srednim poziomie i niska goryczka. Przyjemne piwo z ktorego mozna miec przyjemnosc podczas picia. Byc moze gdyby dodac troche przypraw to wyszedlby z tego fajny grzaniec.

2.7
titanek (467) - POLAND - JAN 11, 2017
Kolor miedziany, piana raczej słaba. W zapachu słodko, miodowe, nuty przypominające wanilie. W smaku wytrawne, dość alkoholowe, alkoholowa goryczka. Niestety jak dotąd najgorsze piwo z Łancuta, w aromacie fajne, ale w smaku dominował alkohol, a dziwne bo w innych opiniach to się nie potwierdza.

3.5
JtanK (648) - Kraków, POLAND - JAN 11, 2017
Aroma is malt, grains and very sweet honey, rather ordinary. Pours reddish with large foamy head; pretty good retention and lacing. In flavor starts very average, malt forward with some honey, leading into mild but noticeable noble bitterness and ending with a very dry, bread-like aftertaste. After some more drinking the buckwheat makes itself more and more prominent. Medium body, has smooth and pleasant texture, low-moderate carbonation. Fairly interesting but not particularly great.

3.6
koshack (2060) - Gdañsk, POLAND - JAN 3, 2017
W aromacie miodowe owszem, ale nie od razu kojarzy się z gryką. Aromat gryczany wychodzi z czasem. Jest dość wytrawne w aromacie. W smaku jest więcej gryki. Nuta słodkawa, ale też lekko gorzkawa. Gryka pojawia się w posmaku, kojarzy się z kaszą gryczaną. Całkiem przyjemne, ale nie typowe świąteczne piwo. Przyjemne, nie za słodkie. Fajne piwo. Na pewno spróbuje w nowym sezonie jak się pojawi.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5