No Score 

Requires
more ratings

Brewed by Browar Łańcut
Style: Specialty Grain
Łańcut, Poland
Serve in Shaker, Tumbler

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 9   MEAN: 3.37/5.0   WEIGHTED AVG: 3.24/5   SEASONAL: Winter   IBU: 22   EST. CALORIES: 192   ABV: 6.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Miodowe gryczane Ale - 15.8 Blg
SKŁAD: słód słód pilzneński, słód monachijski, słód caramunich I i II, słód caraaroma, gryka, miód gryczany; chmiel Warrior, Mittelfrüher, Vanguard; drożdże płynne Mocne, miodowo gryczane piw górnej fermentacji. Do zacierania użyliśmy kaszy gryczanej (13% zasypu) zaś do gotowania poszło około 120 kg miodu gryczanego. Nie spodziewajcie się jednak piwa słodkiego. W zapachu i smaku wyraźnie gryczane i miodowe, profil piwa jest słodowy ale z zdecydowanym wytrawnym finiszem.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Most RecentTicked By

3.2
SonOfAnarchy (533) - ST HELENA - MAR 2, 2017
Tap. Pours cloudy amber, off-white head. Aroma of genuine honey, with some floral notes of medium intensity. Taste is pretty sweet, low to medium bitterness; flavors of semi-intense honey, flowery notes, slight bread, caramel. Hot but mild alcohol. Medium to full body, slick texture, average carbonation.

3.5
acemilan (483) - POLAND - FEB 11, 2017
UPDATED: FEB 14, 2017 Piwo o barwie bursztynowej z ładną pianą. Aromat miodu gryczanego, zbożowy. Goryczka średnia, ale finisz dość wytrawny. W smaku dość słodkie, jest gryka. Akurat w moje gusta piwo nie trafiło, ale eksperyment uważam za dość udany.

3.3
bonev (967) - POLAND - JAN 20, 2017
Piwo klarowne w kolorze miedzianym z dosc obfita sredniopecherzykowa piana znikajaca prawie bez sladu. W aromacie miod, zboze i kasza gryczana, troche nut ziolowych. W smaku mamy w zasadzie to samo, jest slodko z wysyceniem na srednim poziomie i niska goryczka. Przyjemne piwo z ktorego mozna miec przyjemnosc podczas picia. Byc moze gdyby dodac troche przypraw to wyszedlby z tego fajny grzaniec.

2.7
titanek (460) - POLAND - JAN 11, 2017
Kolor miedziany, piana raczej słaba. W zapachu słodko, miodowe, nuty przypominające wanilie. W smaku wytrawne, dość alkoholowe, alkoholowa goryczka. Niestety jak dotąd najgorsze piwo z Łancuta, w aromacie fajne, ale w smaku dominował alkohol, a dziwne bo w innych opiniach to się nie potwierdza.

3.5
JtanK (621) - Kraków, POLAND - JAN 11, 2017
Aroma is malt, grains and very sweet honey, rather ordinary. Pours reddish with large foamy head; pretty good retention and lacing. In flavor starts very average, malt forward with some honey, leading into mild but noticeable noble bitterness and ending with a very dry, bread-like aftertaste. After some more drinking the buckwheat makes itself more and more prominent. Medium body, has smooth and pleasant texture, low-moderate carbonation. Fairly interesting but not particularly great.

3.6
koshack (1974) - Gdañsk, POLAND - JAN 3, 2017
W aromacie miodowe owszem, ale nie od razu kojarzy się z gryką.
Aromat gryczany wychodzi z czasem.
Jest dość wytrawne w aromacie.
W smaku jest więcej gryki. Nuta słodkawa, ale też lekko gorzkawa.
Gryka pojawia się w posmaku, kojarzy się z kaszą gryczaną.
Całkiem przyjemne, ale nie typowe świąteczne piwo.
Przyjemne, nie za słodkie.
Fajne piwo.
Na pewno spróbuje w nowym sezonie jak się pojawi.

3
ElDesmadre (3630) - Mikołów, POLAND - DEC 29, 2016
Bottle. Aroma and flavour dominated by buckwheat and buckwheat honey, very floral, subtle fruity hints, sweetish but definitely not cloying. Not a fan of honey beers but among those, this one actually stands out.

4
oczek2015 (479) - Przemysl, POLAND - DEC 27, 2016
Butelka 0,5 z datą ważności do 10.04.2017, temperatura degustacji 14 stopni +, szkło pokal Łańcut. AROMAT : wyraźne nuty miodu grycznego, słodka słodowość najbardziej kojarząca się z tą w Bière de Garde ( bogaty , złożony słodowy aromat), BARWA : jasna miedź, klarowne . PIANA: średnia, przybrudzona biel, drobno pęcherzykowa, średnio trwała, opasając zdobi szkło. SMAK: podobnie jak w aromacie z tym że wszystko przełamane jest wyraźną krótką ziołowo-korzenną goryczką ( trochę nie możliwe żeby 22ibu przełamało tyle słodyczy) z przyjemnym rozgrzewajacym alkoholem na finiszu. Wysycenie średnie, jest sporo ciała, zdecydowanie piwo na zimowe wieczory do powolnego sączenia. Kolejna ciekawa , bez wad pozycja z Łańcuta. Polecam.

3.5
Biroholik (1585) - Sosnowiec, Poland, POLAND - DEC 25, 2016
Data ważności: 10.04.2017


Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w miedziany.


Piana: Średnia w kierunku niskiej. Kremowa, drobnopęcherzykowata, umiarkowanie trwała.
Opada w dół do lekkiej otoczki. Na krawędziach szkła umiarkowane krążki.


Zapach: Aromat dotąd mi nieznany w crafcie.
Wyraźnie zbożowy z dominantami w postaci gryki.
Intensywny aromat kaszy gryczanej, a za nim miodu gryczanego.
W tle odrobina karmelu.


Smak: W smaku konkretnie miodowe - miód gryczany, miód wiolokwiatowy. Słodko, ale nie muląco. Po kilku łykach dołącza karmel i kapka toffi. W dalekim tle ziołowe klimaty.
Dość gęste, ale nie oleiste.
Goryczka średnia, finisz półsłodki z elementami gryki na ostatniej prostej.
Ciekawe piwo, nie było wcale mulące.


Wysycenie: Średnie.


Podsumowanie:


Do zacierania użyto kaszy gryczanej (13% zasypu), a do gotowania poszło 120 kg miodu gryczanego.

Bardzo oryginalne i nowatorskie piwo.
Czuć i w smaku i w zapachu zarówno kaszę gryczaną, jak i miód gryczany. Piwo ma dość specyficzny charakter i nie każdemu przypadnie do gustu. Dla mnie było OK. Taka ciekawostka, coś innego i nieczęsto spotykanego. Ba! Pierwszy raz pilem piwo w tym klimacie.
Na uwagę zasługuje także użycie amerykańskiego chmielu Vanguard, którego wcześniej nie znałem.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5