AleBrowar Be Like Mitch

overall
89
98
style
AleBrowar
Brewed at Browar Gościszewo

Style: Wheat Ale
Lebork, Poland
Serve in Shaker, Weizen

bottled
available

on tap
available

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 167   WEIGHTED AVG: 3.53/5   IBU: 28   EST. CALORIES: 132   ABV: 4.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
American Wheat - 11.6 BLG

Zawsze był moim guru. Ciął fale kraulem jak szkuner na pełnych żaglach, kobiety mdlały na jego widok, nigdy nie naginał swoich zasad - sięgał po lekkie i orzeźwiające American Wheat dopiero wtedy, gdy uratował pół plaży i zszedł z posterunku.

Skład: woda; słody: Pale Ale, pszeniczny, wiedeński, zakwaszający; chmiele: Citra, Amarillo, Simcoe, Cascade; drożdże Safale US-05.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4
buki (386) - Otwock, POLAND - AUG 13, 2017
Aromat: Mętny, delikatnie słodki
Wygląd: Piana mierna, szybko opada, biała
Smak: Z początku delikatnie słodkawe, w gardle od razu czuć delikatnie drapiące zboże. Póżniej całość dostaje przyjemnej kwaśno-gorzkiej kontry. Na jężyku zostaje coś pomiędzy sosnową żywicą a kwaskiem cytrynowym. Bardzo pełne, nigdy bym nie uwierzył w ekstrakt który jest napisany na butelce.
Odczucie w ustach: Goryczka jest obecna, niezbyt silna, ale fajnie zaakcentowana. W gardle przebrzmiewają gdzieś białe owoce i cytryna. Gazu ok, alkohol niewyczulwany
Ogólnie: Bardzo złożone, pomimo swej lekkości, piwo. Napój zmienia swój charakter w zależności od tego jak głęboko spłynelo do gardła. Naprawdę nice.

3.5
hatchet90 (33) - Wroclaw, POLAND - AUG 6, 2017
Aroma: citrus and wheat. Appearance: Hazy yellow/golden colour. Big, frothy, white foam. Taste: Citrus hops and wheat. Lightly bitter. Light and very drinkable beer.

3.7
MMJL (436) - Gliwice, POLAND - AUG 2, 2017
Zapach z butelki chmielowy - głównie białe owoce. Piwo nalewa się z bardzo wysoką białą luźną ale sztywną pianą, żółte, weizenowo zmętnione. W aromacie ze szkła chmiel - białe owoce, nieco cytrusów, dalej nieco charakterystycznej pszeniczności. W smaku intensywnie chmielowe, owocowe z wyraźną jak na ten styl goryczką. Intensywne cytrusy - głównie grejpfrut. Bardzo mocne wysycenie - może nawet ciut za mocne. Raczej wytrawne. Pijalne i rześkie.

3.2
BigWojt (47) - Bydgoszcz, POLAND - JUL 26, 2017
W aromacie kwaskowe cytrusy, barwa zlota, brzydka dziurawa piana. Piwo lekkie, wodniste, wysycenie bardzo wysokie. Nieszczególnie mi podeszlo.

2.7
jakbug (24) - - JUL 17, 2017
silny, chmielowy, kwaskowaty zapach, bardzo charakterystyczny. barwa przybrudzonego złota, lacing słaby. smak zaskakuje raczej in minus - po tak wyrazistym zapachu spodziewałem się bardziej charakternego piwa. cytrusy schowane gdzieś z tyłu, goryczka - zgodnie z opisem - słaba, ale i tak przydałoby się ją nieco podkolorować. miałem przez chwilę wrażenie, że piję jakiegoś pilsa.

2.1
verterain (16) - Scottsdale, Arizona, USA - JUL 14, 2017
Zawód. Orzeźwiające smaki uaktywniają się (z ledwością) po około piętnastym łyku, aromat choć przyjemny, to po kilku minutach staje się sztuczny, wręcz plastikowy. Przełamał szalę goryczy, co jak na wheata zdaje mi się bardzo dziwne.

3.4
pawos (213) - Sosnowiec, POLAND - JUL 13, 2017
Kolor słomkowy, piana średnia. W aromacie przyjemna Ameryka. Są owoce tropikalne - głównie pomarańcza i jest trochę pszenicznego zboża. W smaku piwo lekkie, orzeźwiające. Przyjemny chmielowy posmak ale poza tym trochę pustawe. Goryczka raczej niska

3.4
szymon92 (122) - £ask, POLAND - JUL 11, 2017
W aromacie od razu czuć silne nuty cytrusowe (citra zrobiła swoje), dalej trochę żywicy, pszenica praktycznie jest niewyczuwalna. Piwo złociste, zmętnione z białą, wysoką pianą. Sama piana składa się z małych i średnich oczek, długo się utrzymuje.W smaku także królują cytrusy, ale nie jest to tak wyczuwalne jak w aromacie. Nadal nie stwierdzono nut pszenicznych, jest za to niska, za to wyczuwalna goryczka. Samo piwo jest wodniste, trochę pozbawione charakteru. Wysycenie jest wysokie. Piwo lekkie, pijalne, niestety bez tego czegoś.

2.9
pankajetan (6) - POLAND - JUL 8, 2017 does not count
Piwo przegazowane. Gaz Mocno kłuje w usta i gardło. Aromat jest poprawny, ale oczekiwałbym czegoś więcej. W tle przebija się aromat drożdzy piekarskich. Goryczka trochę za wysoka w stosunku do tego co pokazano na etykiecie. Pszenica dodaje przyjemnego kwaskowego posmaku. Gdyby nie wyżej wspomniane w moim odczuciu wady, piwo byłoby bardzo pijalne i przyjemne.

4.2
portki (27) - POLAND - JUL 8, 2017
Piwo w aromacie jest wręcz obłędnie pasujące do lata, czuć cytrusy, owoce tropikalne, gdzieś w tle majaczą zboża. Świetnie się pieni, piana utrzymuje się długo i ładnie zdobi szkło. Barwa jest złocista, mętna. W smaku również na pierwszym tle są cytrusy, pszenica, może mniej tropikalnych owoców. Świetnie orzeźwia, goryczka niska, acz zauważalna. Może styl nie pretenduje do jakiś fajerwerków, aczkolwiek produkt na pewno udany.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 17
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5