overall
97
91
style
AleBrowar
Brewed at Browar Gościszewo

Style: Barley Wine
Lebork, Poland
Serve in Snifter

bottled
available

on tap
available

Regional Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 275   WEIGHTED AVG: 3.75/5   IBU: 110   EST. CALORIES: 294   ABV: 9.8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Od tysięcy lat w czasie zaćmienia słońca budzą się potwory. Nasza wampirza panna młoda wyrusza na łowy w poszukiwaniu swojego oblubieńca.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.1
fernockibeer (236) - Wroclaw, POLAND - DEC 16, 2017
Kran w Alebrowar Pub we Wrocławiu. Aromat - karmel, trochę rozpuszczalnika, słodowe aromaty, trochę ziół. Smak - karmelowo-krówkowe klimaty, trochę przypraw, ziołowa goryczka, dość konkretna i trochę zalegająca, ciało dość konkretne, nasycenie niskie.

3.9
equisetum (159) - Kielce, POLAND - DEC 5, 2017
Piwo o głębokiej barwie bursztynu, klarowne, piana niewielka ale trwała. Zapach słodki, karmelowy, cytrusowy, delikatnie żywiczny. W smaku wita nas potężne uderzenie chmielowe. Całe szczęście, że piwo ma sporo ciała i słodyczy, bo goryczka urywa tyłek. Alkohol całkowicie przykryty przez chmiel, czuć delikatne pieczenie wzmagające dodatkowo odczucie przemożnaj goryczki. Moc goryczki w tym piwie zaiste jest ogromna. Piwo piłem dość świeże, druga butelka poleży w piwnicy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dobre piwo, do sączenia przez pół wieczora.

3.9
artolan (55) - POLAND - DEC 2, 2017
Aromat: Na pierwszym planie nuty cytrusowe od chmieli amerykańskich, gdzieś w tle słodkie aromaty suszonych owoców.
Smak: Pełne, żywiczne, lekko słodkie. Goryczka silna, ale nie dominująca. Piwo piję drugi raz i przy pierwszej degustacji (poprzednia warka) goryczka była znacznie silniejsza.

3.7
szczupaczu (212) - Rurzyca, POLAND - OCT 22, 2017
Ocena na podst. notatek. I wspomnień ;) Jedno z piw, które stanęło mi na drodze w początkach przygody z kraftem. Wrażenie zrobiło olbrzymie, że może być tak pięknie, bogato i różnorodnie. Bardzo dobry, jakiś czas temu spróbowałem raz jeszcze i nie było już tak "różowo" - oczywiście nie było źle ale zachwyt już nie ten

4.5
Karbulot (103) - Gdansk, POLAND - OCT 13, 2017
Kran. Piszą, że American Barley Wine, ale w sumie amerykańskich chmieli tam nie czułem, jednak mi to odpowiada. Piękna ciemnobursztynowa barwa, ładna piana. Duża, ale niezalegająca goryczka. Alkoholu nie czuć w ogóle. W smaku toffi.

3.7
Tide (4503) - Helsinki, FINLAND - SEP 8, 2017
Bottle from a friend. Copper color, white head. Bitter taste with citrus, resin, hops, pine, toffee and dried fruits. Bitter finish with citrus, hops, pine, toffee, dried fruits and caramel. Very nice barley wine.

3.1
Jultsu (1258) - TAMPERE, FINLAND - SEP 8, 2017
BBE 09102017. Ruskean simaisan semisamea väri, nopea simaisa häipyvä vaahto. Makea, pehmeä, luumuisa tuoksu? Suutuntuma pehmeä, maltaisa, lämmittävä, noitapillimäisä salmiakkilakritsaisa makeus, pientä katkeruutta jälkimaussa. Ihan juotava, semisulava, ei häiritse millään tavoin.

3.5
Lilja (3541) - Malmö, SWEDEN - AUG 27, 2017
Flaska från Ebrowarium.pl drucken med ölföreningen. Smak och doft av humle, malt, aprikos, physalis, citrus med toner av övermogen ananas. Fruktig, lagom sötma, kraftig beska. Ok!

4
Aldegar (90) - Poznań, POLAND - AUG 24, 2017
Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji w celu uzupełnienia profilu RateBeer

4
glacier (301) - Warszawa, POLAND - JUL 29, 2017
American barley wine. Barwa ciemno-rubinowa z bursztynowymi refleksami. Piana przecietna. Piwo bardzo tresciwe. Zapach cytrusowy, mango. Smak cytrusowy, zywiczny. Bardzo duza goryczka, ale taka herbaciana. Alkohol bardzo dobrze ukryty jak na 10 %. Barley wine dzieki amerykanskim chmielom bardzo zyskal. Piwo degustacyjne, ale dobre.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 29
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5