AleBrowar Imperial Smoky Joe

overall
98
81
style
AleBrowar
Brewed at Browar Gościszewo

Style: Imperial Stout
Lebork, Poland
Serve in Snifter

bottled
common

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 94   WEIGHTED AVG: 3.81/5   SEASONAL: Special   IBU: 65   EST. CALORIES: 294   ABV: 9.8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
To ja, Smoky Joe, zunifikowany mistrz wszechwag i wszechświata. Od dziecka miałem zapedy na króla życia, cesarza sportu i imperatora kosmosa. Dlatego nie dziwi mnie, że w koncu ktoś uwarayi piwo godne mojego ego. Imperial Whisky Stout, to brzmi wystarczająco mocno! 24°P

Składniki: Woda; Słody – pale ale, pszeniczny, whisky malt 45 ppm, Carapils®, czekoladowy pszeniczny platki owsiane, palony jęczmień. Chmiele – Columbus, Cascade, Willamette; Drożdże Safale US-04.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
2.8
pgliszczu (152) - - APR 16, 2018
Wygląd: Ciemno brunatne raczej, nie jest tak mocno czarne. Piany raczej brak, lekka obrączka.
Aromat: Jest torfowość, ale nie bardzo dużo, lekka cola. No lekka czekolada, w sumie nie bardzo intensywnie i ciekawie
Smak: Dosyć wysoka słodkość, lekka kwaśność. Jakby lekka słoność? I muszę powiedzieć, że na prawdę jest dobrze. Jest czekolada raczej (no bo to też ta słodka strona), jest torf, ale nie dominuje. Jest też kawa i niestety też trochę tej coli. Również, już później trochę, nie jest aż tak intensywnie.
Odczucie: Lekka słodycz, średnio wysoko wysycone i to jest na minus, dość wysoka goryczka, gładkość.
Podsumowanie: Przyznam, że liczyłem na więcej, przede wszystkim więcej torfu i gęstości. Tutaj jest tak mocno zachowawczo i tej coli zdecydowanie za dużo, szkoda.

3.7
datrael (705) - Krakow, POLAND - APR 14, 2018
UPDATED: APR 15, 2018 W aromacie dominuje torf, trochę nut czekolady, kawy. Czarne z obrączką beżowej piany. W smaku torf, czekolada, orzechy, espresso. Palona goryczka, dość ciężkie, degustacyjne. Ogólnie całkiem fajne piwo

3.7
tzynamoon (409) - Jastrzebie-Zdroj, POLAND - APR 14, 2018
UPDATED: APR 15, 2018 Aromat mocno torfowy, wędzony, bandażowy, lizolowy, apteczny, smolisty. Smak wędzony, wędlinowy, palony, odrobinę zbyt wodnisty. Za to pijalność 100/100.

4.1
Cybuch (734) - Muszyna, POLAND - APR 11, 2018
W aromacie torfowo ale również słodka czekolada, kawa, nieco nut żywicznych. Złożony, przyjemny, intensywny. Barwa prawie czarna, piana beżowa, drobna, ładna. W smaku gęste, dosyć słodkie, czekoladowe, torfowe. Goryczka średnia, palono-żywiczna. Alkohol bardzo dobrze ukryty, wysycenie niskie. Bardzo dobry RIS, fajnie nachmielowny, świetnie zbalansowany, torf nie dominuje tylko ładnie wpasowuje się w całość.

3.7
ciupakabra (366) - - APR 7, 2018
Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. Piana: Beżowa, w miarę obfita, drobnopęcherzykowa, dość żwawo obrączkuje, szczątkowy lacing. Zapach: Torf, aczkolwiek nie w jakimś hardkorowym wydaniu tzn. trochę ogniska, spalonych kabli i delikatny lizol. Ponadto trochę czekolady i kawy. Smak: Torfowa wędzonka, paloność, czekolada, kawa, subtelny kwasek i niska, palona, popiołowa goryczka. Wysycenie średnie, piwo jest dość treściwe, gładkie.

3.9
autos5 (447) - Szczecin, POLAND - APR 5, 2018
Piwo czarne, nieprzejrzyste z małą beżową pianką. Aromat silnie wędzono-palony, trochę kabli ale wszystko w ryzach. Smak jest bardzo intensywny, sporo paloności, kabli, trochę mniej wędzonki niż w aromacie po czym trochę słodyczki, kleistości i whiskey. Goryczka raczej niska. Ogólnie piwo jest silnie palone i bardzo lepkie - to pierwsze jest dla mnie fajne, to drugie nieco mniej.

3.8
diamonnd (104) - POLAND - APR 5, 2018
Absolutnie nie mój klimat ale! W aromacie mocna torfowość, są spalone kable, są bandaże. W smaku ponownie uderza torf, są nuty palone oraz popiołowe kontrowane delikatną słodyczą. Goryczka średnia ale zauważalna. Zaskakujące dość wysokie wysycenie i co dziwne trochę brakuje ciała. Alkohol wyczuwalny w minimalny sposób.

3.7
melman1996 (187) - - APR 4, 2018
Aroma: not too strong, but there is a lot of asphalt, burnt cables, coffee and ashiness. Taste: a bit of sweetness and coffeish sourness. A lot of smokyness and ashyness, but not too bitter. Nice body, nice mouth feel. I would tone down sourness a bit, but it's probably because of whiskey malt. Overall a pretty nice beer

3.7
kk43506 (165) - - APR 4, 2018
UPDATED: APR 4, 2018 Piany brak, wysycenie średnie, czarne z przebłyskami. Aromat to głównie torf, ziemia i lekka czekolada w tle. W smaku torf, lekka wędzonka, kawa, spalone kable, wszystko intensywne ale idealnie ze sobą współgra. Na finiszu stanowcza goryczka która oblepia tył i boki języka i zalega długo ale nie nieprzyjemnie. Wychodzi trochę alkohol ale piwo bardzo dobre i pijalne. Do tego 0,5l to ja szanuje ;)

4.1
lkowalkowski (699) - POLAND - MAR 31, 2018
Ciemnej, prawie czarnej barwy. Piana niska, dosyć trwała, zdobi szkło. W aromacie wyraźne nuty torfowe, trochę spalonej otuliny z kabli, w tle delikatna czekolada i kakao. W smaku dużo gorzkiej czekolady, kakao. Wędzonka torfowa dobrze się komponuje. Goryczka średnia. Bardzo deserowe.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5