AleBrowar Lady Blanche

overall
45
66
style
AleBrowar
Brewed at Browar Gościszewo

Style: Witbier
Lebork, Poland
Serve in Tumbler, Weizen

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 103   WEIGHTED AVG: 3.15/5   IBU: 15   EST. CALORIES: 141   ABV: 4.7%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Gdyby nie staranne wychowanie i maniery godne prawdziwej damy, powiedziałabym to dobitniej. Skąd u licha cytrusowe nuty w tradycyjnym belgijskim piwie?! Prędzej mi broda wyrośnie niż skosztuję tego pszenicznego wynalazku!
Skład: słody – pszeniczny, pilzeński; niesłodowany owies i pszenica; chmiele – Hallertau; drożdże – Safbrew S-33; kolendra indyjska, skórka curacao; woda
12 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.3
CikyFonsz (80) - Bydgoszcz, POLAND - DEC 3, 2017
Barwa jasno pomarańczowa. Mętne. Piana niska, ale ładnie oblepia szkło. Wyraźny aromat kolendry, trochę zbożowo-drożdżowo. W smaku delikatnie kwaśne, wyczuwalna pomarańcza. Nasycenie niskie. Goryczki brak. Wysoce pijalne.

3.1
Estebanik (1312) - Lublin, POLAND - NOV 20, 2017
Piana gruboziarnista, szybko ucieka do zera. W aromacie trochę kolendry, trochę zleżałej pomarańczy, opona. Dość pełne w odczuciu, głównie skórka pomarańczy. Kolendra w smaku jest raczej schowana, porównując do innych witów. Generalnie dość nijakie się wydaje, ale ok.

3.2
larmo (8) - POLAND - NOV 18, 2017 does not count
Jestem wierzącym i praktykującym członkiem sekty AleBrowar od ok. dwóch lat. Jak dotąd nie zdarzyło mi się obcować z rozczarowaniem, po degustacji piwa tworzonego przez mistrzów z tegoż browaru. Lady Blanche uwiodła mnie swoim włosiem, spowijającym jej brodę. tak samo szybko jak onegdaj Conchita na Eurowizji. Ale zaraz później ogarnęło mnie lekkie zwątpienie. Niby chlop a jednak baba. Niby pyszna, a jednak zbyt ulotna. Z początku ma się wrażenie, że spożywamy solidny wit, ale mikro wysycenie burzy ten osąd drastycznie i wpadamy w konsternację. Brak smaku piwa w ustach, jakby Lady Blanche chlusnęła nam do buzi wodą czerpaną ze studni. Kontrowersje wokół smaku tego piwa, są mniej więcej na tym samym poziomie, co te odnośnie urody brodatej Pani.

2.5
Fafnoscie (191) - POLAND - NOV 17, 2017
Piwo lekko pomarańczowe, mętne. Piany brak. Zapach słodowy, lekkiej kolendry i nuty alkoholowej. Cytrusów nie czuje... W smaku wodniste z nutką alkoholową. Wyczuwalna skórka jakiegoś cytrusu. Średnio nasycone. Słabe.

2.9
eXORRO (295) - POLAND - NOV 16, 2017
Z butelki buchnęło skunksem. Po przelaniu do szkła nikły aromat kolendry, cytrusów, skunksa i lekkiej zbożowości. W smaku zbożowe, lekko cytrusowe, przyprawowe. Bardzo puste i wodniste. Słabiutkie.

3.1
tranzzik (69) - Sieradz, POLAND - NOV 15, 2017
Butelka 50cl. Piwo barwy słomkowej z niewielką drobnopęcherzykową pianą, która potem znika do zera. Aromat lekko cytrusowy, skórki od pomarańczy i jakby drożdżowy. W smaku trochę przypraw, skórka od pomarańczy, cytrusy, słód, chmiel. Wysycenie niskie, goryczka niska, karbonacja raczej niska. Trochę wodniste.

3
smakosz1993 (254) - POLAND - NOV 2, 2017
W aromacie pomarańcza, trochę w tle kolendra i zbożowość. Barwa jasnej pomarańczy, nieklarowne, piana szybko opada do obręczy. W smaku nieco pustawe, zbożowe, z tłem od przypraw. Nagazowanie trochę zbyt niskie. Przeciętny Witbier.

2.9
bigbywolf (294) - Słupsk, POLAND - NOV 2, 2017
Barwa żółta, nieprzejrzyste, piana biała, obfita, szybko opada. W zapachu pomarańcza, cytryna, kolendra, troche zboza, slaba intensywność. W smaku slodko, to co w zapachu plus trochę ziół; nagazowanie średnie.

3.4
peponi (2047) - Strzelce Wielkie, POLAND - OCT 28, 2017
Aroma: citrus, coriander, belgian phenols.
Appearance: hazy orange color and white head.
Taste: coriander, belgian phenols, low herbal bitterness, malty backbone.
Palate: low body and medium carbonation.
Overall: really ok, I remember the very first batch, in plus.

3.1
kryspin3 (166) - Sosnowiec, POLAND - OCT 24, 2017
Złoto-pomarańczowe, zmętnione, piana obfita, drobne, średnie i duże pęcherzyki. Redukuje się właściwie do zera.
W aromacie perfumowa kolendra, pomarańcza, słód, nektar.
W smaku słodkawe, słodowe, zbożowe, pomarańczowe, trochę kolendry, nieco pieprzu. Lekko metaliczny posmak, ale nie ma żelaza w aromacie. Mało intensywne, nieco wodniste, gładkie, dobrze pijalne. Goryczki właściwie brak.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5