overall
79
93
style
AleBrowar
Brewed at Browar Gościszewo

Style: Spice/Herb/Vegetable
Lebork, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 74   WEIGHTED AVG: 3.4/5   SEASONAL: Autumn   IBU: 45   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Naked Mummy – A Pumpkin Ale Style Beer. Alc. 6.2% vol., ext. 16.0 P, IBU 45. Ingredients: water, pale ale malt, Caraamber malt, Vienna malt, Carapils malt; hops - Wiliamette, Cascade, Palisade; spices: cinnamon, vanilla, nutmeg, ginger, allspice; yeast: Safale US-05, pumpkin.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
BrewGuide32 (167) - Szczecin, POLAND - NOV 9, 2017
Naked Mummy ma barwę ciemnobursztynową, całkowicie zamgloną.
Piana w kolorze przybrudzonej bieli, buduję się niewielkich rozmiarów, dość szybko redukuję się do niewielkiego krążka na powierzchni piwa.
Aromat, tutaj na pierwszy plan wybijają się głównie przyprawy, ciężko określić, która z nich jest najintensywniejsza, ale zdecydowanie wyczuwam wanilię i cynamon, dynia także zaznacza swoją obecność, ale dopiero po drugim zanurzeniu nosa w szkle.
Smak, jest trochę mdławy, wyczuwalna jest dynia i przyprawy, głównie cynamon i wanilia w posmakach, goryczka niska, stara się kontrować mdłą bazę wytworu Alebrowaru. Czuć delikatne szczypanie w przełyk, może to od imbiru, nie wiem.
Wysycenie idealne, pijalność nie zgorsza, piwo ma swoje atuty, jeżeli ktoś lubi takie klimaty to mu z pewnością posmakuje.

2.9
SonOfAnarchy (533) - ST HELENA - NOV 8, 2017
Bottle. Pours cloudy dark amber with a low off-white to beige head. Aroma of slight spices, sweet pumpkin-ish note, burned brown sugar. Taste is intensely sweet (my teeth!) with an average bitterness. Flavors of predominantly spices, carmelized sugar, slight red fruits. Medium body, slick sticky texture, average to high carbonation.
Honestly, feels like a Xmas ale of some sort.

3.5
Camons (13396) - Hasselager, DENMARK - NOV 6, 2017
Draught @ PUB Browar Spotdzielczy, Gdansk. Pours hazy burnt orange with a creamy offwhite head, lacings. Aroma of malt, caramel, spice, light cinnamon, fruit, pumpkin, little ginger. Flavor is rather sweet, spicy, malt, caramel, cinnamon, little ginger, fruity, pumpkin. Medium body, average to lively carbonation, sweet light spicy finish. 061117

3.4
Grisza77 (874) - Poznań, POLAND - NOV 5, 2017
Bursztynowe, zamglone piwo o średniej pianie, która dość szybko redukuje się do pierścionka przy brzegu szkła. Aromat przyprawowy, głównie imbir i cynamon. W smaku słodkie, przyprawowe, delikatnie piekące od imbiru. Goryczka średnia. Ogólnie taka ciekawostka z przyprawami, szału nie ma, ale pije się dość przyjemnie.

3.3
kucharz (155) - Rzeszów, POLAND - NOV 4, 2017
nie wiem czy taki byl zamysl ale w aromacie ubogo. w smaku czuc przyprawy. piwko slodkie ale skontrowane taka przyprawowa goryczka. srednie plus.

3.5
equisetum (156) - Kielce, POLAND - NOV 3, 2017
Kolor ciemnego bursztynu wpadający w rubin. Piana obfita ładna. W aromacie dynia, przyprawy (imbir, cynamon, pieprz i inne), ciut słodu. W smaku jest dynia i ostre przyprawy typu imbir pieprz, powodujące delikatne gryzienie w przełyku. Mamy teś średnią goryczkę, która jest jednak zdominowana przez przyprawy. Generalnie to piwo to nie mój klimat, choć jako jednorazowa ciekawostka, warto spróbować.

3
MikeBeermaster (1080) - that shaggy maggot, POLAND - NOV 3, 2017
Aroma of spices in the kind cinnamon, nutmeg, minimal red fruitiness and some toffee cake. Translucent ruby in the glass with almost minimal head. Taste is semi dry with notes of raw spices, some earthy notes, caramel and toast with astringent hoppy herbal note. Beer is complex, however carbonation is too high. It needs more slickness and sweetness to balance the dry hoppy note.

3.6
yoxik75 (291) - Wroclaw, POLAND - NOV 3, 2017
Piana drobna, utrzymuje się, zdobi szkło. Kolor pomarańcz wpadający w czerwień. Aromat ubogi słody, lekko przyprawy, cynamon, dynia. Smak tu przypraw jest więcej, wyraźny cynamon, gałka muszkatołowa, dynia, imbir. Jest lekko, pijalnie i piernikowo z lekką ostrością pieprzową na finiszu. Całkiem dobre piwo.

3.4
bonev (967) - POLAND - OCT 31, 2017
Piwo klarowne w kolorze czerwono-brazowym z dosc obfita sredniopecherzykowa piana. Zdecydowanie czuc dynie juz na samym poczatku, sa tez przyprawy, karmel i slodka pomarancza. Niska goryczka i wysycenie na srednim poziomie. Dobrze zbalansowane i ulozone piwo.

3.8
Forteo89 (282) - Gdansk, POLAND - OCT 31, 2017
Aromat zdominowany przez przyprawy. W smaku również na pierwszym planie przyprawy (gałka, imbir, cynamon), czuć ziołową goryczkę. Jest też i dynia. Bardzo fajne piwo


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1  2  3 4 5 6 7 8
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5