overall
98
99
style
Brewed by AleBrowar
Style: India Pale Ale (IPA)
Lebork, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
common

on tap
available

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 467   WEIGHTED AVG: 3.82/5   IBU: 80   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Na rufę Santa Marii! Nareszcie piwo, które nie skiśnie w drodze do Indii! Tylko ekstra porcja chmielu mogła uchronić ten drogocenny ładunek przed humorami Neptuna i wściekle palącym słońcem. Spróbuj się oprzeć marynarzu
SKŁAD: słody – pale ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils®; chmiele – Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade; drożdże Safale US-05; woda
16 Blg

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.2
ozjasz (2) - - SEP 20, 2017 does not count
UPDATED: SEP 20, 2017 moja pierwsza stycznoś z poważnym kraftem w czasach studiów. sentyment na zawsze pozostanie i podniesie moją ocenę :)

4.2
equisetum (27) - Kielce, POLAND - SEP 18, 2017
Piwo złote, lekko mętne, piana obfita długotrwała, drobno pęcherzykowata, nasycenie średnie. W aromacie czuć głównie grejpfruta i cytrynę w tle owoce tropikalne (mango, marakuja). W smaku intensywne nuty cytrusowe, z delikatną nutą ziołową, poparte dosyć intensywną goryczką. Piwo orzeźwiające choć dosyć wytrawne, bardzo pijalne. Ma solidne ciało i pije się je bardzo przyjemnie. Jedno z najlepszych IPA w Polsce.

3.4
raficon (67) - Lipno, POLAND - SEP 12, 2017
bardzo zywiczne piwo z przyjemna goryczka ale nie wyruzniajace sie niczym pośrod innych ipa

3.5
CikyFonsz (15) - Bydgoszcz, POLAND - SEP 9, 2017
Kolor rubinowy, klarowny. Piana złożona z średnich i dużych pęcherzyków, dość szybko się redukuje. Silny aromat cytrusowy, grejpfrut i mango. W smaku wytrawne. Niskie nasycenie. Goryczka wysoka, dobrze skomponowana i zbalansowana.

4.2
ALIBALI (2316) - Kiel, GERMANY - SEP 1, 2017
pineyalphasäuremassaker im fruityAAAAHHHH!!! Very US inspiriert....Bottle Stuff from Maui...

3.5
ciupakabra (168) - - AUG 29, 2017
Kolor: Bursztynowy, zmętniony. Piana: Biała, dość skromna, drobnopęcherzykowa, szybko redukuje się do wąskiego pierścienia, przyzwoity lacing. Zapach: Grejpfruty, pomarańcze, cytryny i lekka żywica oraz słodowość. Smak: Tutaj już wyraźnie czuć słodową podstawę, charakterystyczną zbożowość, lekko ostrą z solidną domieszką cytrusów i żywicą. Goryczka dość wysoka, żywiczno-grejpfrutowa, wysycenie średnie, treściwość dość niska jak na ekstrakt.

4.3
majecha (56) - Łódź, POLAND - AUG 28, 2017
Bardzo, bardzo, bardzo smaczna IPA. Goryczka duża ale tak świetnie zmajstrowana z aromatami chmieli, że uważam to za sztukę. Zapach bardzo ładny, w smaku poezja. Pyszne piwo.

3.8
Aldegar (90) - Poznań, POLAND - AUG 24, 2017
Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji w celu uzupełnienia profilu RateBeer

3.6
dzurek (289) - Szczecin, POLAND - AUG 23, 2017
Wersja Lidlowa. Barwa bursztynowa, mętna. Piana drobnopęcherzykowa, trwała, oblepia szkło. W aromacie chmielowo, ananas, marakuja, do tego nuty żywiczne. W aromacie również tropikalnie i żywicznie, oprócz tego lekki karmel, ale naprawdę lekki. Jednak aromat jak i smak nie są jakieś super intensywne. Piwo wytrawne, goryczka średnia, trochę zalegająca. Spokojnie brać, dominujący karmel w końcu zniknął.

4.1
dannylee (95) - Kożuchów, POLAND - AUG 23, 2017
Barwa: pomarańcz, zamglone, piana średnia głównie drobno- pęcherzykowa, oblepia szkło Aromat: słodki, aromat owoców tropikalnych najmocniej czuć ananasa, w tle również nuty żywiczne. Smak: owoce tropikalne, żywica i fajna kwiatowość chmielu nie pożałowano. Piwo zdecydowanie wytrawne z solidną goryczką, nienachalną, lekko zalegającą. Pszenica wyczuwalna, fajna kontra słodowa.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 52
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5