overall
98
99
style
Brewed by AleBrowar
Style: India Pale Ale (IPA)
Lebork, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
common

on tap
available

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 492   WEIGHTED AVG: 3.82/5   IBU: 80   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Na rufę Santa Marii! Nareszcie piwo, które nie skiśnie w drodze do Indii! Tylko ekstra porcja chmielu mogła uchronić ten drogocenny ładunek przed humorami Neptuna i wściekle palącym słońcem. Spróbuj się oprzeć marynarzu
SKŁAD: słody – pale ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils®; chmiele – Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade; drożdże Safale US-05; woda
16 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


Radek Kliber's rating

3.7
   AROMA 7/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 7/10   PALATE 4/5   OVERALL 15/20
Radek Kliber (7501) - Toronto (Can) Krotoszyn (Pol), - JUL 13, 2012
Radekfest 2012 – bottle 500 ml
Aroma clean fresh citrus. Good clean hop character with backing malty sweetness. Fresh and true American IPA nose.7+
Appearance hazed amber with bright white snowy cap. Ring of lace on glass wall.
Flavor and Palate : Citrus sided bitterness. Clean character with softer finish. Good ,proper to the style. Very refreshing in hot summer days. Bold but not rough. Best IPA in Poland ?


4
zboj (438) - POLAND - JAN 15, 2018
Warka z datą przydatności na butelce 09.07.2018. Piwo w barwie między kolorem złotym, a bursztynowym. Wysycenie średnie, piana obfita, stopniowo opadająca w trakcie picia, ale do końca pozostaje na powierzchni coś więcej niż tylko opaska. Do tego ładna koronka na ściankach szkła. W aromacie dominują owoce cytrusowe, a w tle lekka nuta żywiczna. W smaku podobnie, z dużą goryczką o grejpfrutowo-ziołowym charakterze, która jest jednak dość krótka i nie zalega. Dzięki sporemu BLG piwo ma mocną słodową bazę, która równoważy dużą goryczkę. Bardzo dobre i wysoce pijalne IPA.

3.6
koloart (50) - Warszawa, POLAND - JAN 13, 2018
Czuć cytrusy i intensywna grejpfrutowa goryczkę . Niegdyś kultowe , teraz nie wybija się niczym rewolucyjnym ,

3.6
Tony_Grayne (450) - Minsk, BELARUS - JAN 13, 2018
500 ml bottle. Rich amber coloured ale with lots of yeast flakes floating. Slightly off-white head. To tell the truth I don't really remember the whole profile of this beer, because I had been already hammered and I was playing darts with some random guys at the pub. Robust bitterness featuring pine needles, grapefruit flavors did really stick in my mind. Good body. Nice drinkability. No doubt, it's a well crafted and balanced IPA.

3.6
Jaceks21 (375) - Zgorzelec, POLAND - JAN 12, 2018
Dobre, jednak nie robi takiego wrażenia jak kiedyś. W aromacie i ustach fajnie i typowo - cytrusowo, grejpfrutowo i żywicznie. Trwała piana. Bardzo fajna i przyjemna goryczka, trochę białych owoców na finiszu. Smakowite.

4.4
theNaturat40 (42) - - JAN 10, 2018
UPDATED: JAN 10, 2018 Ciemno-złote, klarowne. Piana wysoka, trwałość typu 'beton'. W aromacie początkowo uderzenie nut żywicznych, sosnowych, po chwili docierają grejpfruty i kwiaty. W smaku powtórka doznań węchowych. Pełne jak na IPA odczucie w ustach. Posmak goryczkowy, w tym elemencie mogłoby być intensywniej. W miarę picia piwo staje się coraz słodsze, ale retronosowo pojawiają się coraz nowsze i bardziej intensywne nuty białych owoców i kwiatowe, które w połączeniu z goryczką ładnie równoważą tą słodycz. Bardzo pijalne. Znakomita IPA.

4.2
gaara1221 (328) - POLAND - JAN 9, 2018
Złote,wpadające w rubin, ładna obfita piana, klarowne. Aromat całkiem przyjemny, czuć amerykański chmiel, delikatnie cytrusowe. Dość wysoka goryczka. Pijalne, fajne wysycenie. Całkiem ok

5
Simoonthph (133) - Czechowice-Dziedzice, POLAND - JAN 8, 2018
Piwo barwy bursztynowej, delikatnie zmętnione. Piana biała, gęsta, zbudowana z drobnych oczek, trzyma się dosyć długo, opadając delikatnie oblepia szkło. Aromat bardzo intensywny i bogaty ! Najpierw uderzenie żywiczne na które natychmiast nakłada się pomarańczowo-grejpfrutowy zapach. Następnie wyczuwalne nuty zbożowe oraz w mniejszym stopniu kwiatowe. Smak na początku zdecydowanie wytrawny chmieli dających posmak igieł sosnowych, jest też leciutka ziemistość, potem mamy całą gamę różnych owocowych smaków: grejpfrut, pomarańcza, liczi, mango, brzoskwinie a nawet bananowo-zbożowa nuta gdzieś się panoszy. Z każdym łykiem piwo robi się nieco słodsze ale nigdy nie przekracza granicy zbytniej słodyczy. Goryczka sosnowo-grejpfrutowa średnia, delikatnie zalega. Wysycenie średnie. Piwo jest niesamowicie pijalne, idealnie zbalansowane, wyśmienite !

3.9
maciejgmaciej (112) - POLAND - JAN 4, 2018
Bardzo dobry India Pale Ale. Piana znakomita, bardzo gęsta i się długo utrzymuje, oblepia szklankę. Barwa bursztynowa. Aromat bardzo mocny, cytrusowo-żywiczny, przyjemny. W smaku głównie żywiczne nuty oraz kwaskowe, mocna goryczka, na początku również grejpfrut i może owoce tropikalne, średnie wysycenie. Piwo dość pełne w smaku ale pijalne. Goryczka nie zalega, jest mocna ale całkiem przyjemna na podniebieniu. Świetne IPA.

4
ajaccio (66) - POLAND - JAN 2, 2018
Kolor złoty, piana wręcz idealna. W aromacie głownie cytrusy. Smak również cytrusy, grejpfrut. Goryczka wysoka, ale ładnie ukryta. Bardzo pijalne, dobra chmielowość

4.6
Wolin1991 (84) - Ruda Slaska, POLAND - DEC 31, 2017
Ocena przeniesiona z innego portalu podczas zakładania konta na ratebeer. Piwo bardzo dobre.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 54
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5