AleBrowar Smoky Joe Fan Edition (2014-)

overall
95
89
style
AleBrowar
Brewed at Browar Gościszewo

Style: Foreign Stout
Lebork, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 237   WEIGHTED AVG: 3.66/5   SEASONAL: Special   IBU: 45   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Any Smoky Joe brewed with dates after March 2014 are "Fan Edition"
The crowd Has gone crazy, shouting: Smo-ky!, Smo-ky! Even totally exhausted with steam comming out from your ears you don’t give up. You reach your lips with the glass full of stout full of peat-asphalt flavor. That’s the thing you do for fame and love for the beer!
Ingredients: malt – pale ale, wheat, whisky malt 45 ppm, Carapils®, Chocolate Wheat; oat, roasted barley; hop – Challenger, Fuggles; yeast Safale US-04; water;
16 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
vinivini (3248) - Gomel, BELARUS - FEB 16, 2018
Bottle. Opaque deep brown colour. Small cream-coloured head. Stays. Aroma: smoked, peated, dark malts, roasted barley. Similar taste. Light to medium body. Lively to fizzy carbo. Light bitterness. Dangerously drinkable.

3.8
5eba88 (522) - Warszawa, POLAND - FEB 16, 2018
Wygląd: ciemne z minimalnymi brunatnymi refleksami, beżowa drobnopęcherzykowa piana - pozostaje po niej pierścień, skromny lacing Aromat: przyjemny torf, kawa, czekolada, trochę słodyczy Smak: średnia pełnia, torf, spalone kable, kawa, czekolada, goryczka średnio niska, nasycenie w kierunku niskiego Data na etykiecie: 18062018

3.9
kondzioss (111) - Przemyśl, POLAND - FEB 11, 2018
W aromacie i smaku dominuje whiskey i wędzonka. Jedyny mankament to lekka wodnistość. Poza tym genialne piwo.

3.8
homeini (362) - Warsaw, POLAND - JAN 25, 2018
Dawno już tego wynalazku nie piłem, premiera wyrywała z butów, ale wtedy było to w Polsce jedyne torfowe piwo. Także postanowiłem sprawdzić formę legendy. Po otwarciu bucha torf i w aromacie całkowicie dominuje, lekkie ziołowe chmielowe nuty gdzieś w tle, ale generalnie dominujący torf, całkiem przyjemny. Piana po nalaniu obfita, ciemnobeżowa, redukuje się z sykiem, ale co nieco zostaje, kolor ciemnobrunatny przejrzyste. W smaku jest wyraźny torf, , wytrawne, nie za mocno palone, goryczka lekka, krótka, zostaje lekki karmelowy posmak. Gładkie, przyjemne, wysycenie średnie, mogłoby być trochę niżej. Generalnie nie wyrywa już z butów, ale nadal całkiem solidna pozycja, warto było spróbować.

3.2
DonGregorio (644) - POLAND - JAN 24, 2018
Tap at AleBrowar Gdynia. Dark brown colour, minimal tan head. Aroma of peat, tar, roast with notes of coffee. Taste is light to medium sweet and medium- bitter, of peat, tar, roast, dark fruits and light coffee. Roasty bitter finish. Medium- body, average carbonation. Decent, but uninspiring.

3.7
Cybuch (658) - Muszyna, POLAND - JAN 15, 2018
W aromacie przyjemny torf, nie jest przesadzony, nawet mogłoby go być troszkę więcej. Ale dzięki temu nie przytłacza innych nut, czuć skórkę od ciemnego pieczywa, jest bardzo przyjemnie kawowe, w tle są również słodkie nuty czekoladowe. Barwa ciemno brązowa, piana drobna, ładna, jednak szybko opadająca. W smaku smukłe, pełne,na granicy między słodyczą a wytrawnością. Nie brakuje tu gęstości czy ciała, to piwo ma swój pomysł na siebie, nie chce kopiować tego co w risie tylko z miejszym ekstraktem. Jest drewno, torf który znów jest bardzo grzeczny. Goryczka przyjemna, palona na średnim poziomie. Wysycenie niskie do średniego. Zostawia przyjemny, nieco taniczny a trochę kawowy posmak na języku. Spodziewałem się że piwo będzie po prostu bardzo torfowe i tylko (aż) tyle, a tu jest bardzo solidny stout z domieszką torfu.

3.6
vmario (117) - POLAND - JAN 12, 2018
Ciemnobrązowe z szybko redukującą się pianą. Lekki lacing. Aromat mocno słodowy. Wędzoność dopiero na drugim planie, ale przesuwa się na pierwszy wraz z ogrzewaniem. W tle odrobina alkoholu. W smaku wędzoność i paloność. Dużo słodyczy równoważone przez stosowną goryczkę, choć wolałbym piwo bardziej wytrawne. Wyczuwa się lekką kwaskowość od słodów palonych.

3.6
wojanex (652) - warszawa, POLAND - JAN 9, 2018
Torfowiec łagodny, gatunek mniej agresywny od torfowca imperialnego, również mniej jadowity. Zażywany w umiarkowanych ilościach może rozbawić i nasycić.

3.9
zage (131) - Kaunas, LITHUANIA - DEC 29, 2017
Smokey aroma, roasty, black, clear, brown foam, light sweetness, lightly bitter, medium body, oily feel,

4
Drago7 (1036) - Warsaw, POLAND - DEC 19, 2017
Backlog. W zapachu zdecydowanie torf, wędzenie. Tak whiskaczowo się kojarzy. Oj, zdecydowanie wyraźniejszy torf, ale też i więcej palonośći, ciemnej czekolady. Paleta jest naprawdę szeroka. Jest oczywiście wedzonosc, torf. WychodI zaraz po polknieciu. Oprócz tego mocno dużo stoutowego kwasku. Jest szlachetna nuta whiskey. Jakieś wrażenie polknietego dymu wedzonego Miesa.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 25


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5