AleBrowar Smoky Joe (-2014)

 
overall
94
87
style
AleBrowar
Formerly brewed at Browar Gościszewo

Style: Foreign Stout
Lebork, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 133   WEIGHTED AVG: 3.63/5   IBU: 45   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
retired early in 2014
Any Smoky Joe brewed with dates after March 2014 will be "Fan Edition"

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.8
Drago7 (984) - Warsaw, POLAND - DEC 16, 2017
Zapach: Na początku wędzonka, po ogrzaniu dociera alkohol, ale nie odrzucający. Później czuć, że to whisky. Ostatecznie wyraźna wędzoność z pozostałością whisky. Smak: kawa, wędzonka i pozostająe na podniebieniu whiskawczowy posmak. W przełyku zostaje alkohol. Lepsze niż się spodziewałem. Zapada w pamięć.

0.8
vanelst (155) - AUSTRIA - SEP 1, 2017
what the others say as well dont buy the bottle with expiration date 08.09.2017 its is a sour undrinkable mess

1.5
mr_aveed (1) - - AUG 30, 2017 does not count
Oglądałem recenzje tego piwa i czytałem opinie. Wg nich piwo powinno być: - na początku lekko słodkawy smak - ale w tle już powinny wychodzić delikatnie te nuty wędzone - asfalt, palone kable itp. - na końcu posmak goryczki, ale takiej czekoladowej, lekka kwaskowość Podsumowując - te to wszystko powinno być fajnie wyważone, uzupełniające się. ___ Zakupiłem butelkę z datą ważności na 08.09.2017. Otwieram. Po nozdrzach od razu intensywnie "wali" zapach spalonych kabli. Ale ok - taki styl piwa, zobaczy wygląd i smak. Wygląd to perfekcja. Piękne, asfaltowo czarne piwo, z beżowo-brązową, piękną, drobnopęcherzykową i sztywną pianą. No po prostu jedno z najlepiej wyglądających piw, jakie widziałem. Ale smak to już zupełna tragedia. Czujemy gorycz, spalone kable - za to nawet nuty czekolady czy palonych słodów nie znajdziemy. Za to okropnie kwaśne. Ale nie takim kwaśnym smakiem, jak cytryna czy sfermentowany jogurt. Mi przywodzi na myśl smak metaliczny - taki jak się czuje na języku, jakby przyłożyć baterię do języka - wtedy też czuło się taki dziwny, metaliczny smak od przepływającego prądu. Przy czym ten metaliczny smak nie wynika raczej ze skopanej instalacji w browarze - po roztarciu na skórze piwo ma całkiem przyjemny aromat i nawet trochę nie wyczuwa się zapachu miedziaków. Równocześnie ten mocno uderzający metaliczny smak bardzo szybko znika z języka. Wtedy na języku nie pozostaje już nic, poza takką gorzkością, jakby dosłownie się spalony kabel przeżuło. W skrócie: Bardzo się zawiodłem - zupełnie uderzył mnie jakikolwiek brak aromatów czekolady czy kawy - a właśnie na nie najbardziej liczyłem. Palone kable miały być mocnym uzupełnieniem czekolady - a aromat i smak palonych słodów miał zostawać chwilę na języku po przełknięciu piwa. Czytając opisy tego piwa spodziewałem się czegoś jak w porterze bałtyckim, lecz wzbogaconego ostrzejszymi aromatami. I o ile jeszcze brak tej czekolady oraz mocne aromaty asfaltu by mnie aż tak nie odpychały - to ten "metaliczny kwas" czyni dla mnie to piwo wręcz niepijalnym. Zupełnie nie odpowiada to piwo opisom wcześniejszych degustatorów - czyżby aż tak AleBrowar zepsuł własną jakość?

3.6
pbl (173) - Kraków, POLAND - AUG 29, 2017
UPDATED: OCT 27, 2017 Greetings for all Beer Geeks around the World. Backlog from other website. :)

3.7
LiretAnonim (289) - POLAND - JUN 17, 2017
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji, w ramach uzupełnienia profilu.

1.6
rafael52 (1752) - Łódź, POLAND - MAY 31, 2017
No pojechali, nie ma co. Butelka z datą 08.09.2017 powinna wyjść pod nazwą Smoky Dno. Już w wyglądzie pozbawione cech stoutu. Barwa brązowa, zdecydowanie za jasna jak na styl. W aromacie jest torfowa wędzonka, ale zupełnie brakuje aromatów palonych słodów, czekolady, kakao, kawy. W smaku to dopiero się dzieje. Jak by w wodzie opłukać kabel po opaleniu izolacji. Niestety nic więcej, zupełny brak nut stoutu.

3.9
rafax (465) - POLAND - MAY 29, 2017
Bottle. Jet black, with frothy, beige, quite stable head with some lacing. Beautiful, strong and solid smoky, heavily peated aromas. Pretty dry, little bit sour but with slightly sticky mouthfeel. Very drinkable, despite significant peated flavors, with low bitterness. Very good!

3.9
llkc (2832) - århus, DENMARK - APR 25, 2017
Duft røg chokolade ristet kant primært røget malt smag ristet malt røg kaffe chokolade

3.5
200ibu (119) - WrocÅ‚aw, POLAND - APR 6, 2017
Wypite jakiś czas temu, ocena w ramach uzupełnienia profilu. Wędzone i intensywnie kawowe. Chętnie spróbowałbym wersji imperialnej.

4.2
sadiras (64) - POLAND - MAR 24, 2017
Obwita beżowa piana, dość trwała. Barwa czarna; nieprzejrzyste. W aromacie głównie torfowość, bandaże, smoła. W smaku palone, popiołowe, asfalt, nieco kawowe, whisky raczej nie dominuje, ale jest wyczuwalne. Wysycenie niskie. Na początku jest drażniące, bardzo intensywne, ale po chwili staje się przyjemne i chce się wziąć kolejny łyk. Bardzo ciekawe piwo, złożony ciekawy smak. Warto spróbować, ja to lubię ;)


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 15
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5