overall
89
65
style
Brewed by Browar Amber
Style: Baltic Porter
Bielkówko, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 499   WEIGHTED AVG: 3.52/5   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Strong dark beer of the porter famili, characterised by a full taste and rich aroma. Perfect with gourmet desserts, and especially dark chocolate. 18.1 P

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


highlandlad's rating

2.1
   AROMA 5/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 3/10   PALATE 3/5   OVERALL 6/20
highlandlad (1480) - Blue Mountains, - JUN 30, 2014
A sugar bomb of a strong porter. Like dessert in a glass. A pint is way too much dessert for my taste. It would pair pretty well with chocolate cake or a mousse but on its own those sugars are overwhelming. Looks good: lush, pillowy head with a dark body. First sniff and I’m anticipating a sugar monster - very sweet. Dominated by molasses. Also marshmallows and some of those hard candy necklaces. First sip and it’s sweet alright. All I can taste is brown sugar. Bit of chocolate, spoonful of treacle, handful of raisins, faint alcoholic burn. No complexity, no subtlety - just liquid sugar. Lightly carbonated - under-done in my book. It’s not that it’s badly made, it’s just that it’s well-made in the sense that Coca-Cola or a Krispy Kreme doughnut is well made - if you can stomach either of those you’ll probably love this. (Pint bottle from Leura Cellars. BB 27/11/14)


4
pajaczeq (21) - POLAND - SEP 15, 2017
Aromat po prostu piękny, czekoladowy, kawowy, słodki trochę wiśniowy po prostu piękny już po samym zapachu czuć że piwo ma dużo ciała :) Piana ładna chociaż szybko redukuję się do zera, piana biała przełamana rubinem. Zostawia ładny lacing niestety po chwili redukuję się do małego okręgu wokół szkła :) Smak palony czekoladowy, kawowy piwo ma duuuuużo ciała super goryczka zostaję po każdym łyku nie ma tu mowy o jakiejś lipie piłem dawno temu ten porter o wróciłem do niego dzisiaj i się nie zawiodłem smakował mi tak samo jak kiedyś chociaż dzisiaj jest w nowej butelce :) Lubię w nim ten słodkawy czekoladowo-kawowy posmak :) Warto wspomnieć że mimo mocy w piwie alkohol w ogóle nie wyczuwalny nie nachalny i piję się je mega dobrze i naprawdę jest to piwo nad którym warto się pochylić i zastanowić :) Polecam z czystym sercem za te pieniądze nie dostaniecie lepszego portera :)

3.3
Piepenhenrich (589) - Steinbach, GERMANY - SEP 15, 2017
That's one good Porter, black, malty even very lightly spicy, quite strong, rich in taste. Has low carbonation but which is typical to a porter. Good one.

3.7
golemor (23) - POLAND - SEP 9, 2017
UPDATED: SEP 12, 2017 Barwa ciemnobrunatna z rubinowymi refleksami. Piana niezła ale szybko opada. W aromacie czekolada, kawa, lekka śliwka i delikatny alkohol. W smaku czekolada, kawa, dość słodki. Goryczka niska, alkoholowa. Niskie wysycenie. Dość mało ciała ale przyjemny.

3.4
Addiezg (100) - - SEP 3, 2017
Aromat czekoladowy, troche alkoholowy. W smaku czekolada, kawa, dość słodkie. Goryczka niska. Troszke za mało ciała, ale dość przyjemny

3.3
dzikson (44) - Limanowa, POLAND - SEP 3, 2017
Czarna barwa z rubinowymi refleksami. Niemal nieprzejrzyste. Gęsta, ładna, kremowa piana, szybko opada do wysokości ok. 0,5 cm i w takim stanie towarzyszy nam do końca. Słaby lacing. Aromat lekko alkoholowy, śliwkowy ze słabo wyczuwalną kawą i czekoladą. W smaku dominuje wytrawność, ale nie jest przesadzona. Lekki posmak kawy i czekolady. Goryczka słaba, bardziej alkoholowa. Alkohol, pomimo tego, że piwo jest 8% jest niemal niewyczuwalny. Jest to Porter, który przyjemnie się pije, jednak nie ma fajerwerków. Jest po prostu całkiem smaczny.

3.8
muskberry (15) - Poznań, POLAND - SEP 2, 2017
Barwa ciemna, nieprzejrzysta. Piana szybko opada, była jednak bardzo ładna. W zapachu wyraźna kawa i czekolada. W smaku wyraźna goryczka, wyczuwalne wcześniej nuty dają tutaj do wiwatu. Piwo jest bardzo przyjemne w spożyciu, alkohol bardzo dobrze ukryty. Jeden z lepszych porterów jakie piłem

3.7
pawos (231) - Sosnowiec, POLAND - AUG 28, 2017
Kolor czarny, piana średnia. W aromacie likierowo-wiśniowe, słodkie, wyraźnie czekoladowe. W ustach czuć aksamitność, niskie wysycenie. Średnio-pełny, jak na portera dość łagodny. Goryczka niska. Pije się przyjemnie.

3.2
harmasalim (38) - POLAND - AUG 24, 2017
W aromacie czekolada, śliwka, świeżo po nalaniu delikatna wiśnia. W smaku słody palone, zboże, czekolada. Ciemnobrązowe, klarowne z delikatną pianą. Dobry porter za niewielką cenę.

3.6
saintbase2 (824) - Bydgoszcz, POLAND - AUG 23, 2017
Greetings from Bydgoszcz, Poland to all Beer Geeks and Hopheads around the world!

3.3
zage (55) - Kaunas, LITHUANIA - AUG 19, 2017
caramel, roasty, brown, minimal head, lightly bitter, light sweetness, medium body, creamy


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 51
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5