ART13 / Browar Stu Mostów / Pinta Bread and Pumpkin Ale

overall
71
89
style
Brewed by Browar Stu Mostów
Style: Spice/Herb/Vegetable
Wrocław, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 40   WEIGHTED AVG: 3.36/5   SEASONAL: Special   IBU: 20   EST. CALORIES: 168   ABV: 5.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Dyniowo-chlebowa kolaboracja z Browarem PINTA! Ze specami od „dyniowej roboty” uwarzyliśmy Pumpkin Ale z dodatkiem czerstwego pieczywa z Conceptu Stu Mostów – mieszanka wszystkich naszych wypieków, zarówno chleba pszennego czy żytniego, bułek oraz piwnych precli.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
ElDesmadre (4395) - Mikołów, POLAND - FEB 14, 2018
Draught, PTP, November 2017. Bready-doughy base garnished with clove and cinnamon. Finally a pumpkin ale that really does taste like a pumpkin cake. Very good.

3.3
lkowalkowski (623) - POLAND - JAN 24, 2018
Bursztynowej barwy, zamglone. Piana niska, dosyć szybko się redukuje. W aromacie bardzo przyprawowe. Głownie cynamon, goździki, imbir. Taki słodki piernikowy zapach. W smaku bardzo podobnie, jest słodycz, ale nie przesadzona. Niska goryczka na finiszu. Przyzwoite.

4
zboj (475) - POLAND - JAN 18, 2018
Warka z datą przydatności na butelce 08.05.2018. Piwo w barwie ciemnozłote, wysycenie średnie, piana nieduża, szybko redukująca się do opaski i nie zostawiająca koronki na szkle. W aromacie i smaku nuty przyprawowe, pieczona dynia. W tle akcenty chlebowe. Całość bardzo dobrze zbalansowana, wysoce pijalna. Jedno z najlepszych piw z pojemnego worka Spice/Herb/Vegetable, jakie piłem.

2.6
szymon92 (228) - �ask, POLAND - JAN 8, 2018
Aromat jak w typowym pumpkin ale, czyli cynamon, imbir i godździk. Raczej słodki, mało intensywny, ale trwały. Piwo w kolorze pomarańczowo-złotym, opalizujące. Z bardzo niską pianą, która zaraz prawie całkowicie znika. W smaku pojawia się białe pieczywo, a dalej trochę cynamonu i goździka. Goryczka niska. Wysycenie średnie, piwo słodkie, dosyć mdłe. Niestety zupełnie do mnie nie trafiła ta pozycja. Mulące, nijakie, przyprawy za bardzo schowane. Pierwszy raz zawodzi mnie piwo, w którym palce maczał Browar Stu Mostów.

3.6
czlowiekwiadro (1275) - POLAND - JAN 2, 2018
zapach bardzo przyjemny, intensywny, imbir, pieczona słodka dynia, słody, lekki słodki karmel, trochę czerwonych owoców, odrobina mięty i goździka. kolor bursztynowy, opalizujący, w toni pływa bardzo dużo średnich i sporych drobin. piana biała, bardzo skąpa i bardzo szybko znika. w smaku pełne, słodka pieczona dynia, dość słodki chleb, ciemne pieczywo na zakwasie, imbir, ziele angielskie, przyprawy, odrobina miętowych, owocowych i mlecznych nut w tle. goryczka raczej niska, garbniki, zioła i przyprawy. w ustach pełne, okrągłe i dość lepkie. pozostawia lekki kamforowy posmak? nasycenie niskie do umiarkowanie niskiego.

3.7
koshack (2067) - Gdañsk, POLAND - DEC 22, 2017
Aromat przyjemny, świeży. Cynamon i ziele angielskie. Są przyprawy W smaku dużo wyraźniejsze ziele angielskie i ostry posmak imbiru. Ciekawe piwo. Ma sporo ciała, ale przez przyprawy wydaje się być lekko wodniste. Wytrawne.

3
CikyFonsz (131) - Bydgoszcz, POLAND - DEC 21, 2017
Piwo bursztynowe, zamglone. Piana niska, dość szybko znika. W aromacie sama guma balonowa (?!), ale taka mega intensywna. W smaku podobnie, ale przechodzi jakby w coca colę (?!). Do tego biszkoptowo i nieco chlebowo. Nasycenie średnio niskie. Goryczka niska. Spodziewałem się czegoś kompletnie innego i teraz nie wiem czy mój egzemplarz był jakiś felerny czy mój mózg zrobił sobie sensoryczne rodeo.

2.5
mclaren14 (408) - £ód¼, POLAND - DEC 16, 2017
Aromat: z butelki trochę saisonowo; od początku, chyba na pierwszym planie przyprawowość, ale taka wyraźnie cynamonowo-goździkowa, do tego pomarańcza (chociaż nie wiem czy nie na zasadzie skojarzenia z ww.), gdzieś dalej chleb, ale jeszcze nie upieczony, przyjemnie "ciastowy" i drożdżowy, ślinianki zaczynają pracować, ze szkła jeszcze bardziej przyprawowo, z przewagą cynamonu (i imbiru) ale z wyraźną słodyczą, co daje trochę mdły aromat Wygląd: barwa bursztynowa z drobinkami osadu, poza tym prawie klarowne, piana o barwie złamanej bieli, szybko opada do obrączki przy szkle, nie zostawiając po sobie śladu Smak: faktycznie mocno chlebowy, do tego przyprawy, bardzo intensywne, sensoryka przy nich wysiada, lekko alkoholowe, wodniste, goryczka od przypraw, ale apteczna i bardzo nieprzyjemna Podniebienie: niskie nagazowanie, średnia pełnia, niska pijalność Podsumowanie: nic do niego nie mam, po prostu nie mój smak chyba

3.4
krasnalek (224) - Września, POLAND - DEC 15, 2017
Aromat: wyraźne goździki, cynamon, ziele angielskie, gałka muszkatołowa Wygląd: bursztynowe, lekko zmętnione, pina drobno pęcherzykowa, lejsing długo się utrzymuje Smak: wyraźne przyprawy: cynamon, goździki, gałka, delikatne nuty dyniowe, goryczka niska, przyprawowa Podniebienie: dość pełne, nieco szorstkie

3.7
piwnanuta (271) - Warsaw, POLAND - DEC 15, 2017
Cóż dużo, goździka, cynamonu chleba i dyni. Dobre. Ciekawa odskocznia od normalnego pijaństwa.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5