overall
96
96
style
Brewed by Browar Artezan
Style: India Pale Ale (IPA)
Błonie, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
available

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 173   WEIGHTED AVG: 3.7/5   IBU: 50   EST. CALORIES: 168   ABV: 5.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
White IPA - 14 Blg
Połączenie mocno chmielonego piwa (Galaxy, Citra, Magnum) z pszenicą i przyprawami znanymi z belgijskiego witbiera – skórką pomarańczy i kolendrą.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.7
charlotte (5527) - rødovre, DENMARK - JAN 30, 2018
Bottle.Hazy yellow colour with medium white head.Aroma of citrus fruits and pine and greapfruits dry and hoppy aswell with long bitter mouthfeels and soft medium body nice overall beer.

3.8
fonefan (53709) - VestJylland, DENMARK - JAN 1, 2018

Bottle 500ml. @ home.

[ As Artezan Białe IPA ].
Unclear medium yellow colour with a large, frothy, good lacing, mostly to fully lasting, off-white head. Aroma is moderate malty, pale malt, sweet malt, moderate to heavy hoppy, citrus, flowers, fruity, fruity hops, light lemon. Flavor is moderate to heavy sweet and bitter with a long duration, sweet citrus, sweet malt, sweet fruit, pineapple - peach, pale malt, hop bitter, medium dry. Body is medium, texture is oily to watery, carbonation is soft. [20171229]
8-3-8-3-16

3.6
xavras (151) - - DEC 16, 2017
Po otwarciu z butelki czuć przede wszystkim chmiel. To samo w szkle. Chmiel (citra) i cytrusy, potem może leciutko wchodzą przyprawy, takie jak kolendra. Wysoko nasycone piwo. Piana obfita, zostawia trochę śladu. Czuć to nagazowanie potem mocno w dalszej części degustacji. Barwa słomkowa, może lekko złocista, dość mętne. W smaku dość złożone jak na IPA, czuć nutkę pomarańczową, cytrusy, chmielowe, trochę kwaskowate. W posmaku spora goryczka, ale spodziewałem się więcej. Z drugiej strony, to raptem 50 IBU. Niepotrzebnie Artezan informuje o dodatku pszenicy, kolendry i pomarańczy na etykiecie. Ogólnie to jest naprawdę porządna IPA, ale jakoś nieszczególnie rzucają się w oczy te dodatki.

3.7
levinek (40) - POLAND - DEC 11, 2017
Fajna IPA. Bardzo pijalna, przyjemny aromat. Z butów nie wyrywa, ale jest w porządku :)

4.7
gaara1221 (367) - POLAND - DEC 10, 2017
Niska piana ale pozostaje obwodka, lekko metne, jasnozlote. Genialny aromat cytrusów. W smaku również cytrusy, słodkie podbicie i średnia goryczka. Genialne

3.5
AleMuse25 (338) - Gdańsk, POLAND - DEC 8, 2017
W zapachu ni to chmiel ni to skórka pomarańczy. Mętne. Smak: chmiel z lekkimi bananami, (minimalne tuty witbirowe) oraz kolendra(ale nie przy każdym łyku). Goryczka wysoka ale nie najwyższa. Lekkie, lekko za duże wysycenie, długi jak na IPe finisz. Piwo nie ułożone. Ogólnie dobre. EDIT: Wyszła słodycz jak się ociepliło:) +++ PS: Wydaje mi się że jak by zmieszać Atak Chmielu z Miłosławem Witbierem to smak był by podobny a nawet lepszy.

3.5
ciupakabra (359) - - DEC 5, 2017
Kolor: Jasnozłoty, wręcz słomkowy, nieco zamglony. Piana: Biała, dość spora, drobno i średnio pęcherzykowa, opada dość szybko pozostawiając po sobie pierścień i ślady na szkle. Zapach: Morele, winogrona, pomarańcze, kolendra (na szczęście nie tak nachalna jak w niektórych piwach), w tle jeszcze trochę cytrusów. Smak: Słodko, owocowo, białe owoce ustępują miejsca cytrusom, kolendra wyczuwalna, goryczka średnia w stylu skórki cytrusowej. Treściwość bardzo przeciętna, wysycenie średnie.

3.8
Werckmeister (3623) - Vienna, AUSTRIA - NOV 27, 2017
0,5l bottle at home. BB 09.01.2018. orange hazy color, small white head. smells flowery, lightly sweet, citric, ripe fruits, passion fruit. very nice but subtle smell. full body, soft carbonation, slick mouthfeel. tastes citric, earthy, peppery, lychee, passion fruits, ripe fruits, grassy. finishes light to medium bitter with notes of pepper, lychee and some fruity notes. very nice belgian style ipa, great balance.

4
oczek2015 (538) - Przemysl, POLAND - NOV 13, 2017
Butelka 0,5 z datą 14.11.2017. BARWA: jasne przymglone złoto. PIANA: biała, obfita, zbudowana z średnich i dużych pęcherzyków, szybko się dziurawi, dość trwała. AROMAT: chmielowy - białe owoce ( zielone winogrona, morela), marakuja, i trochę nafty - jakby mosaic. Skórka pomarańczy delikatnie, kolendry symbolicznie - praktycznie nie wyczuwalna. SMAK: cytrusowe z grejpfrutową średnią goryczką, delikatną cierpkością od skórki i fenolowością na finiszu. Odpowiednio wysokie wysycenie które nadaje pełni, orzeźwiające, pijalne. Pomimo że zapomniałem o nim w lodówce - koniec terminu a jest naprawdę świeże.

4
Wiecu (169) - POLAND - NOV 2, 2017
Aromat: Przyjemny aromat amerykańskich chmieli. Jest też obecna skórka pomarańczy. Kolendry niewiele. Smak: Na pierwszym planie tropikalne owoce od amerykańskiego chmielu. Kolendra i pomarańcze schowane raczej z tyło. Delikatny fenolowy posmak. Mimo wszystko przyjemnie. Wygląd: Słomkowe, delikatne zmętnione. Piana obfita, choć dziurawa i nie oblepia szkła. Odczucie w ustach: Średniowysycone, orzeźwiające. Goryczka średnia, grejpfrutowa. Delikatnie zalega.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 18


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


tags


#citra