overall
98
99
style
Brewed by Browar Artezan
Style: American Pale Ale
Błonie, Poland

bottled
available

on tap
available

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 386   WEIGHTED AVG: 3.78/5   IBU: 45   EST. CALORIES: 150   ABV: 5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Pacific Pale Ale jest to piwo jasne, z pięknym aromatem i wyraźną goryczką. Aromat jest zbudowany przez odmiany chmieli amerykańskich i australijskich, wnoszących cały wachlarz zapachów owoców tropikalnych: od cięższych , grapefruitowych, poprzez egzotyczne mango i marakuja, aż po rześkie pomarańczowe i cytrynowe. Jasna barwa, czysty, lekki smak i solidna porcja goryczki przypadnie do gustu tym którzy pamiętają jeszcze dawne pilsnery. Jednocześnie górnofermentacyjna porcja posmaków owocowych oraz nowoczesne odmiany chmielu dają mu powiew nowości i świeżości. Piwo jest pełne, bardzo pijalne i posiada umiarkowaną zawartość alkoholu. 12.5°

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.8
edwinho (58) - POLAND - MAR 10, 2018
Piana niska, drobnopęcherzykowa, pozostaje na ściankach. Barwa złocista, lekko mętne. Aromat niezbyt intensywny, ale głównie cytrusowy. W smaku chmielowo, owoce tropikalne, mango, średnia goryczka, wysokie wysycenie.

3.3
Aelfraed (43) - Warsaw, POLAND - MAR 5, 2018
Obfita piana, zmętnione. W aromacie czuć taką ziemistość. W smaku przeważająca goryczka (żywica, cytrusy). Nie powiedziałbym, że to piwo dla laików.

3.8
AleMuse25 (338) - Gdańsk, POLAND - FEB 15, 2018
Przepiękna nuta mango w aromacie. Piany niemal brak, kolor odpowiedni. W smaku to głownie goryczka i sok pomarańczowo jabłkowy. Bardzo zaskakująca jest nuta orzeszków ziemnych na finiszu. Piwo ok, nie zaskakuje ale bardzo przyjemnie się je pije. Nalewa się z drożdżami co psuje nieco estetykę.

3.2
Macieg (69) - Lipno/Wloclawek, POLAND - FEB 9, 2018
UPDATED: FEB 10, 2018 Lekko zmętnione, niska ładna piana. W aromacie owocowe, lekko słodowe, nafta, białe winogrona, może trochę melona/arbuza i grapefruita, trochę sosny. W smaku cytrusowe, gładkie, grapefruitowe, lepkie, żywiczne. Goryczka średnia, czysta, dość krótka

3.8
szczupaczu (302) - Rurzyca, POLAND - FEB 3, 2018
Pite dawno temu i ostatnio dwa razy. Aromat owocowy z cytrusowym akcentem. W smaku już bardziej cytrusowo, orzeźwiające. Goryczka średnia, krótka. Bardzo dobre i bardzo pijalne.

3
tzynamoon (400) - Jastrzebie-Zdroj, POLAND - FEB 3, 2018
UPDATED: MAR 7, 2018 Bardzo przeciętne, reklamowane jako dobre dla początkujących smakoszy piwa - nic podobnego, łatwo się zniechęcić. Nudna APA bez aromatu i ledwie poprawnym smakiem. --------&# Kolejna warka 12052018 z nową etykietą. Albo miałem zły humor, albo coś było nie tak z poprzednią... ocena uśredniona 2.4 / 3.6

5
americanafx (190) - Krakow, POLAND - JAN 14, 2018
mango, passion fruit, mandarin, grapefruit, amber, cloudy, frothy, white foam, light sweetness, medium bitterness, medium body, creamy, soft carbonation, excellent beer

4
harmasalim (231) - POLAND - JAN 13, 2018
Piwo o barwie ciemno złote, zmętnione. Piana biała, średnio wysoka, ładnie lepi szkło. W aromacie cytrusy, żywica, owoce tropikalne. W smaku podobnie z ziolowo-grapefruitową goryczką.

3.8
buki (610) - Otwock, POLAND - JAN 6, 2018
Pite wczoraj na degustacji u Marcina D w HQ
Naprawdę solidne, acz bardzo proste piwo
W zapachu owocowe, świeże i kwiatowe
W smaku wychodzi ładna owocowość, pomarańcza (jedna z cudowniejszych jakie uświadczyłem), cudna kwiatowość i delikatna kwaskowatość, delikatny posmak ziemi. Kompozycja jest miła, przyjemna i zbalansowana. Jest ciut za słodkie i to jedyny mój zarzut, jednak nie jest słodkie w karmelowym sensie (co byłoby ujmą). Potężnie pijalne, gładkie, przyjemne.

3.5
Mariox (536) - Warsaw, POLAND - JAN 5, 2018
UPDATED: JAN 5, 2018 Aromat niezbyt intensywny, delikatne cytrusy, lekka kwiatowość, jakaś żywica w tle. W smaku półwytrawne. W posmaku krótka goryczka. Wysycenie średnie, całkiem pijalne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 41


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5