overall
98
99
style
Brewed by Browar Artezan
Style: American Pale Ale
Błonie, Poland

bottled
available

on tap
available

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 370   WEIGHTED AVG: 3.78/5   IBU: 45   EST. CALORIES: 150   ABV: 5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Pacific Pale Ale jest to piwo jasne, z pięknym aromatem i wyraźną goryczką. Aromat jest zbudowany przez odmiany chmieli amerykańskich i australijskich, wnoszących cały wachlarz zapachów owoców tropikalnych: od cięższych , grapefruitowych, poprzez egzotyczne mango i marakuja, aż po rześkie pomarańczowe i cytrynowe. Jasna barwa, czysty, lekki smak i solidna porcja goryczki przypadnie do gustu tym którzy pamiętają jeszcze dawne pilsnery. Jednocześnie górnofermentacyjna porcja posmaków owocowych oraz nowoczesne odmiany chmielu dają mu powiew nowości i świeżości. Piwo jest pełne, bardzo pijalne i posiada umiarkowaną zawartość alkoholu. 12.5°

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.6
Michcio (923) - Gdansk, POLAND - JUL 26, 2017
Barwa zlota, zamglone, piana srednia, niezbyt trwala. W aromacie cytrusy, owoce tropikalne, nieco ziól, lekka herbata. W smaku dosc wytrawne, lekka podbudowa, sporo cytrusów, ziól, owoców. Goryczka do sredniej, przyjemna, wysycenie w normie. Bardzo dobre, wszystko tak jak trzeba, aczkolwiek niczego nie urywa.

3.5
Karbulot (85) - Gdansk, POLAND - JUL 25, 2017
No z nóg nie zwala, ale calkiem niezle. Aromaty nie az tak mocne jak bym sie spodziewal.

3.6
wojanex (395) - warszawa, POLAND - JUL 23, 2017
butelka, nowa etykieta, warka do pazdziernika: klasyk dla poczatkujacych, kiedys nuty maslane mi przeszkadzaly, ale piwo równe, coraz lepsze, elementarz goryczki i mocnego nachmielenia dla tych, którzy znudzili sie lagerami. dobrze miec schlodzona skrzynke na podoredziu, zwlaszcza latem.

3.7
melman1996 (161) - - JUL 10, 2017
Nice aroma. A lot of fresh tropical fruits, paraffin oil. Same in taste. Medium, short bitterness, nice smooth feeling. One problem. Pouring tastes forever. It’s so fucking overcarbonated I can’t even. It’s not noticable when drinking, but I poured maybe 100ml (not even instantly) and it was all over my lap.

4.1
klmeks (5) - Gdañsk, POLAND - JUL 9, 2017 does not count
Barwa złocista.W aromacie słody,marakuja,cytrusy,mango,nafta.W smaku na pierwszym miejscu mango się wysuwa a zaraz po nim w zasadzie reszta wyżej wymieniona w aromacie.Przy następnych łykach coraz wyraźniej pojawia się nafta.Co do goryczki jest średnia.W zasadzie nie przeszkadzająca.Piwo bardzo pijalne i przede wszystkim wyróżniające się.Gorąco polecam

3.8
matoss (77) - Warszawa Ursus, POLAND - JUL 8, 2017
Ocena w celu uzupełnienia profilu, piwo wypite jakiś czas temu. Cytrusy, mango, marakuja i nafta. Zarówno w smaku jak i zapachu. Bardzo dobre połączenie. Super pijalne, średnio chmielone piwo.

3.9
beskid (310) - Baden-Württemberg, GERMANY - JUL 7, 2017
Staple of polish beer revolution. Tropical fruits, grapefruit, pineapple. Short bitterness.

4.2
wojtek91 (43) - POLAND - JUN 23, 2017
Warka do 22.08.2017 roku. Oceny wystawione w ramach uzupełnienia profilu na ratebeer.

3.5
szymon92 (178) - �ask, POLAND - JUN 21, 2017
W aromacie nuty chmielowe, cytrusy. Sam aromat nie jest bardzo intensywny. Piwo jasnozłote, zamglone. Piana ładna, drobno i średnio pęcherzykowa, opada powoli i oblepia szkło. W smaku piwo jest dosyć wytrawne, czuć goryczkę oraz trochę owoców tropikalnych. Wysycenie niskie, wyżej wspomniana goryczka zalega, ale jest przyjemna. Jak dla mnie brakuje w tym piwie nuty przewodniej, wszystko jest na solidnym poziomie, jeśli już szukać motywu przewodniego to będzie ta goryczka, która dominuje resztę.

4
SmokingJack (185) - Kielce, POLAND - JUN 20, 2017
Butelka. Jasno złote, opalizujące, obfita, średnio i drobno pęcherzykowa piana, bardzo trwała. Po otwarciu butelki od razu czuć bardzo wyraźny aromat chmielu, cytrusów i żywicy, w tle również i owoce tropikalne. W smaku po genialny aromacie brak rozczarowania, genialna chmiwlowość, grejfrut, cytrusy, żywica, tropiki, bardzo wytrawnie. Goryczka średnia ku wysokiej, grejfrutowo-żywiczn, wysycenie na średim poziomie. Genialne APA, cudowny aromat, równie świetny smak, bardzo wysoka pijalność. Idę po kolejną butelkę, a zdarza się to naprawdę rzadko.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 2  3  4 5 6 » 39
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5