overall
98
99
style
Brewed by Browar Artezan
Style: American Pale Ale
Błonie, Poland

bottled
available

on tap
available

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 366   WEIGHTED AVG: 3.79/5   IBU: 45   EST. CALORIES: 150   ABV: 5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Pacific Pale Ale jest to piwo jasne, z pięknym aromatem i wyraźną goryczką. Aromat jest zbudowany przez odmiany chmieli amerykańskich i australijskich, wnoszących cały wachlarz zapachów owoców tropikalnych: od cięższych , grapefruitowych, poprzez egzotyczne mango i marakuja, aż po rześkie pomarańczowe i cytrynowe. Jasna barwa, czysty, lekki smak i solidna porcja goryczki przypadnie do gustu tym którzy pamiętają jeszcze dawne pilsnery. Jednocześnie górnofermentacyjna porcja posmaków owocowych oraz nowoczesne odmiany chmielu dają mu powiew nowości i świeżości. Piwo jest pełne, bardzo pijalne i posiada umiarkowaną zawartość alkoholu. 12.5°

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


peponi's rating

4.5
   AROMA 9/10   APPEARANCE 5/5   TASTE 9/10   PALATE 4/5   OVERALL 18/20
peponi (1857) - Hannover, - MAR 2, 2013
Aroma : fresh citrus (mango, grapefruit), some resin notes from hops. Appearance: amber, hazy. Taste: well balanced, medium bitterness, very fresh taste of citrus, highly drinkable. Palate: body is medium, carbonation is medium. Well balanced and highly drinkable american pale ale with a fresh aroma and taste. Highly recommended.


3.7
melman1996 (141) - - JUL 10, 2017
Nice aroma. A lot of fresh tropical fruits, paraffin oil. Same in taste. Medium, short bitterness, nice smooth feeling. One problem. Pouring tastes forever. It’s so fucking overcarbonated I can’t even. It’s not noticable when drinking, but I poured maybe 100ml (not even instantly) and it was all over my lap.

4.1
klmeks (4) - Gdañsk, POLAND - JUL 9, 2017 does not count
Barwa złocista.W aromacie słody,marakuja,cytrusy,mango,nafta.W smaku na pierwszym miejscu mango się wysuwa a zaraz po nim w zasadzie reszta wyżej wymieniona w aromacie.Przy następnych łykach coraz wyraźniej pojawia się nafta.Co do goryczki jest średnia.W zasadzie nie przeszkadzająca.Piwo bardzo pijalne i przede wszystkim wyróżniające się.Gorąco polecam

3.8
matoss (77) - Warszawa Ursus, POLAND - JUL 8, 2017
Ocena w celu uzupełnienia profilu, piwo wypite jakiś czas temu. Cytrusy, mango, marakuja i nafta. Zarówno w smaku jak i zapachu. Bardzo dobre połączenie. Super pijalne, średnio chmielone piwo.

3.9
beskid (125) - Baden-Württemberg, GERMANY - JUL 7, 2017
Staple of polish beer revolution. Tropical fruits, grapefruit, pineapple. Short bitterness.

4.2
wojtek91 (44) - POLAND - JUN 23, 2017
Warka do 22.08.2017 roku. Oceny wystawione w ramach uzupełnienia profilu na ratebeer.

3.5
szymon92 (92) - £ask, POLAND - JUN 21, 2017
W aromacie nuty chmielowe, cytrusy. Sam aromat nie jest bardzo intensywny. Piwo jasnozłote, zamglone. Piana ładna, drobno i średnio pęcherzykowa, opada powoli i oblepia szkło. W smaku piwo jest dosyć wytrawne, czuć goryczkę oraz trochę owoców tropikalnych. Wysycenie niskie, wyżej wspomniana goryczka zalega, ale jest przyjemna. Jak dla mnie brakuje w tym piwie nuty przewodniej, wszystko jest na solidnym poziomie, jeśli już szukać motywu przewodniego to będzie ta goryczka, która dominuje resztę.

4
SmokingJack (121) - Staszów, POLAND - JUN 20, 2017
Butelka. Jasno złote, opalizujące, obfita, średnio i drobno pęcherzykowa piana, bardzo trwała. Po otwarciu butelki od razu czuć bardzo wyraźny aromat chmielu, cytrusów i żywicy, w tle również i owoce tropikalne. W smaku po genialny aromacie brak rozczarowania, genialna chmiwlowość, grejfrut, cytrusy, żywica, tropiki, bardzo wytrawnie. Goryczka średnia ku wysokiej, grejfrutowo-żywiczn, wysycenie na średim poziomie. Genialne APA, cudowny aromat, równie świetny smak, bardzo wysoka pijalność. Idę po kolejną butelkę, a zdarza się to naprawdę rzadko.

3.5
5eba88 (299) - Warszawa, POLAND - JUN 15, 2017
Wygląd: mętne, jasny bursztyn, biała drobnopęcherzykowa piana - pozostaje po niej kożuch Aromat: cytrusy, żywica, owoce tropikalne Smak: na pierwszym planie cytrusy, żywica, owoce tropikalne, przyjemna średnia goryczka, nasycenie średnie Data na etykiecie: 22/08/2017

3.7
immunitycheater (114) - Żywiec, POLAND - JUN 12, 2017
WARKA: 22/08/2017.
AROMAT: Intensywny i świeży, bardzo przyjemny. Bardzo owocowy, żywiczny, cytrusowo-grapefruitowy, marakuja, ananas, chmielowe.
WYGLĄD: Piana drobno i średnio-pęcherzykowa, szybko opadająca do koronki, delikatnie zdobiąca szkło. Barwa morelowa ze złotymi refleksami. Mętne.
SMAK: Owoce tropikalne, cytrusowe, typowo amerykańsko. Żywiczne, chmielowe.
ODCZUCIE W USTACH: Solidna goryczka, lekko zalegająca, żywiczno-tropikalna (IBU 45? Moim zdaniem więcej). Ciało średnie do niskiego, lekko wodniste.
OGÓLNE WRAŻENIE: Świetne w aromacie, bardzo dobre w smaku. Średnia goryczka i prezentacja. Trochę zabrakło ciała. Według wielu opinii poprzednie warki o wiele bardziej udane, niestety nie miałem okazji próbować.

3.7
Miły (53) - Kielce, POLAND - JUN 8, 2017
Wygląd: Piwo jasno złote z drobnopęcherzykową pianą koloru białego, która opada do koronki pozostawiając niewielki lacing. Aromat: Po otwarciu butelki pojawia się intensywny żywiczno chmielowy aromat. Po przelaniu do szkła pierwsze skrzypce zaczynają odgrywać owoce egzotyczne takie jak papaja, marakuja, a w szczególności mango z ananasem, wraz z cytrusami w postaci mandarynki i pomarańczy. Smak: Przyjemnie chmielowy, owoce egzotyczne i cytrusy, podobnie jak w aromacie. Całość gładka, wysycenie średnie, goryczka średnia, nie zalegająca. Słodkość owoców egzotycznych i cytrusów (mandarynka) z przyjemną goryczką, sprawiają że piwo jest bardzo pijalne, szczególnie w ciepłe dni.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 37
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5