Bednary Ambergris Brown Ale

overall
73
85
style
Brewed by Bednary
Style: Brown Ale
Bednary, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 18   MEAN: 3.44/5.0   WEIGHTED AVG: 3.35/5   EST. CALORIES: 138   ABV: 4.6%
No commercial description

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
beton (733) - Tarnobrzeg, POLAND - MAY 6, 2017
Piwo skonsumowane. Ocena na podstawie retrospekcji w celu uzupełnienia profilu.

3.6
mclaren14 (407) - £ód¼, POLAND - FEB 16, 2017
Aromat: z butelki paloność, trochę karmelu i kawa zbożowa, ze szkła wyraźna karmelowa paloność, przyjemnie ale bez szaleństw, lekko owocowy Wygląd: barwa ciemnobrązowa z bursztynowymi refleksami, zmętnione, piana średnio obfita, dość szybko opada zostawiając po sobie delikatny fartuszek Smak: tutaj paloność wyraźnie zahacza o popiołowość, do tego karmel i kawa zbożowa, lekko wodniste, ale to raczej na plus, goryczka średnia, ściągająca, lekko zalegająca Podniebienie: niskie nagazowanie, średnia pełnia, pijalne, aksamitna faktura Podsumowanie: bardzo poprawnie i sesyjnie,

1.6
Korcz (3388) - Warsaw, POLAND - DEC 9, 2016
Backlog, ocena przepisana z untappd, w ramach uzupełniania profilu na ratebeer. Szybko coś złego zadziało się z tym piwem. Zniknęła gdzieś świetna kawowość, został aromat gnijącej trawy, trochę orzechów i goryczka...

3.8
kacyper (1506) - Warsaw, POLAND - NOV 6, 2016
Kran. Aromat kawa, ciemne włosy. W smaku goryczka średnia, przyjemna, kawowa. Pijalne dobre piwo.

3.7
adasko (2233) - Poznan, POLAND - JAN 28, 2016
Aromat bardzo fajny. Wyraźna wędzonka ogniskowa, palona; nie ma szynki czy sera. Jest też kakao, czekolada, trochę orzechów. Barwa ciemno miedziana, brązowa, rubinowe refleksy. Beżowa, średnio obfita piana, dość szybko opada, ładnie zdobi szkło, utrzymuje się cieniutką warstwą. W smaku również główna nuta to wędzonka. Jest na całej długości, od samego początku, daleko aż do końca posmaku. Prócz tego przewija się nuta orzechowa i oraz momentami czekolada. Goryczka średnia, w kierunku niskiej, ale tu bardzo pasuje. Piwo nisko wysycone, fajnie pełne jak na 12,5 blg. Ogólnie dobre piwo. Jak nie jestem wielkim fanem stylu, tak w wersji wędzonej smakuje dobrze.

3.2
jamwnukers (262) - Legionowo/¯yrardów, POLAND - JUN 15, 2015
Buteka. Aromat - Głównie czekalada, trochę ciasteczek i lekki aromat orzechów oraz słodów palonych. Nie czuje chmielu. Wygląd - Barwa ciemnobursztynowa, piwo klarowne. Piana lekko beżowa, drobnopęchrzykowa, krótka i zostawiająca obwódkę pod koniec picia. Smak - Piwo w pierwszym smaku dale kawę. Dosyć mocno zaznaczone są też słody palone do daje wyraz lekka kwaskowość piwa. Następnie czujemy spalony chleb czy ciasteczna Wysycenie niskie do bardzo niskiego. Chmielowego posmaku nie wyczułem. Piwo wytrawne. Podsumowanie - Piwo dobre, choć już w stylu Brown Ale piłem o niebo lepsze. Aromat dobry, ale w smaku fajnie byłoby skontrować kwasowość większą słodyczą. Ale nie ma co się czepiać.

3.6
Keogh (140) - Świebodzice, POLAND - MAY 11, 2015
Barwa brązowa, piana obfita. beżowa, drobno-pęcherzykowa, ładny lacing. Aromat słodów ciemnych, czekolada gorzka, kawa, paloność, orzechy, do tego troszkę nut chmielowych, cytrusy. W smaku powtórka z aromatu, przyjemna czekolada, lekka kwaskowatość i średnia troszkę zalegająca goryczka. Piwo pijalne, całkiem udane.

3.5
karpik (1540) - Sosnowiec, POLAND - MAY 7, 2015
Resin comes away from the bottle at the beggining, then some nuts and chocolate. Dark brown colour with very nice tan head. In the taste it is not a classic brown ale, but something between brown ale and dry stuot hopped by Americans. So there is nut and chocolate notes with stouty sourness. Bitterness is low to medium, fits well. Overall interesting brew.

3.6
KrzysztofZ (384) - Warszawa, POLAND - APR 21, 2015
Barwa brązowa z czewonymi refleksami. Obfita drobnopęcherzykowa piana. W aromacie nuty palone, czekoladowe i kawa, jest też diacetyl ale pasuje. Czuć też amerykański chmiel. Smak mocno palony, czarna kawa i spora ściągająca orzechowa gorycz (silne skojarzenie z Orzechowym Gajem browaru Perun). Czekolada jest gdzieś na końcu. Goryczka jest krótka ale w pierwszym momencie trochę nieprzyjemna. Generalnie jestem bardzo miło zaskoczony tak wyraźnym smakiem przy tak niskim eksrakcie (!) Butelka 20.07.2015

3.9
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - FEB 5, 2015
Browar Bednary dość przyjemnie i gładko wszedł na rynek. Ciekawie wyglądające i dobrze smakujące piwa u mnie się przyjęły i z chęcią sięgam po nowości. Ambergris w tłumaczeniu to ambra. Ambra natomiast - jest to wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota, która ze względu na swe właściwości jest używana przez najbardziej renomowanych producentów perfum. Jak to się ma do piwa - nie odkryłem jeszcze... Piwo w ciemnobrązowej barwie z niewielką pianą. W zapachu czekolada, orzechy, paloność. W smaku dominują słody palone, do tego czekolada. Przyjemna goryczka, wysycenie średnie. Bardzo fajne piwo!


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5