Birbant American Brown Ale

overall
71
85
style
Browar Birbant
Brewed at Browar Witnica

Style: Brown Ale
Zielona Gora, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 48   WEIGHTED AVG: 3.36/5   IBU: 61   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
American Brown Ale. 13 Blg, 5,5 % alc. 61 IBU yeast US05.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3
Drago7 (1036) - Warsaw, POLAND - DEC 19, 2017
Backlog. Wygląd: Ciemno miedziany, wpadający w brunatny, klarowny płyn. Początkowa czapa puszystej piany dosyć szybko zredukowała się do milimetrowej warstwy, pozostawiając po sobie firankę na szklance. Zapach: Świetny miks kwiatów, ananasów, żywicy, ziołowości, karmelu i orzechów. Jednak po ogrzaniu początkowo wyrównany udział pojedynczych woni przechyla się w kierunku słodów, sprawiając, że aromat już tak nie zachwyca. Smak: Uderzenie średniej goryczki (żywica, ananas, ziołowość), skontrowanej przez słody, które na początku ujawniają się pod postacią karmelu by w chwilę przeistoczyć się w orzech. W posmaku dominuje chmiel. Co prawda orzech jest wyczuwalny, jednak zdominowany przez żywicę współpracującą z ananasem i ziołami. Trochę nieoczekiwanie ostatnie słowo należy do popiołu, który burzy dotychczas wypracowany profil. Alkohol nieobecny.

3.5
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - APR 26, 2017
Wypite przed kilkoma laty, nie jest już produkowane… Ocena przepisana z notatek.

2.5
koncert92 (432) - Warsaw, POLAND - JAN 10, 2017
butelka 500ml. Uzupełniam swój profil na ratebeer, piwo wypite jakiś czas temu. maślane nuty dość wyczuwalne

2.1
Korcz (3388) - Warsaw, POLAND - DEC 9, 2016
Backlog, ocena przepisana z untappd, w ramach uzupełniania profilu na ratebeer. Mało przyjemna goryczka, jakieś delikatne maślane nuty też się przewijają.

4.2
hrabren (2044) - Zagreb, CROATIA - JUN 27, 2016
At Strefa piwa, Krakow, February 2014. Shared with lovely Anja. Murky orange to brown, lasting tan head. Intense aroma, malts with hints of orange. Heavily hopped and bitter. Medium body, medium carbonation. Quite bitter brown.

3.2
Mesjasz (1725) - Lodz, POLAND - DEC 19, 2015
Kolor: Ciemny, brązowy, jak z czarnej herbaty. Lekko mętne. Piana: Gruboziarnista, troche wymuszona przy nalewaniu. Opada do pol centymetrowej warstwy a pozniej systematycznie maleje. Zapach: Mało intensywny, ale czuc lekko amerykanskie chmiele i charakterystyczne dla nich nuty owocowe, ale nie jest az tak słodko i przyjemnie jak potrafi być w APA/AIPA. Smak: Dosyć jednowymiarowa, grapefrutowa goryczka od chmielu, za to mocna podbudowa slodowa, delikatna paloność i gorzka czekolada. Wysycenie: Nie za mocne, odpowiednie.

3
pijepiwo (483) - - AUG 14, 2015
Piwo probowane przed rejestracja na ratebeer, ktorego niemam zamiaru powtarzac. ocena z notatek.

3.4
MMJL (441) - Gliwice, POLAND - MAR 19, 2015
Z butelki bardzo wyraźny zapach amerykańskich odmian chmielu – w zdecydowanie ziołowym i iglastym typie. Po chwili ujawnia się też schowana pod spodem nuta słodowa. Kolor jest intensywnie brązowy – wręcz brunatny. Piwo jest całkowicie mętne. Piana niewysoka, kremowa, w miarę drobna – bardzo szybko opada do wąskiego krążka. Aromat to w pierwszej kolejności chmiel, później słód – taki w karmelowym typie, odrobina drożdży, a po ogrzaniu niestety DMS. W smaku jest gładkie, delikatne, dosyć słodkie, przypomina nieco kawę zbożową. Goryczka jest zdecydowana, przyjemna i szlachetna. Bardzo przyjemne są nuty żywiczne nadawane piwu przez chmiel. Wysycenie wyżej średniej. Pijalność na przyzwoitym poziomie, chociaż piwem sesyjnym również bym go nie nazwał.

3.8
estpiwo (1319) - ESTONIA - OCT 21, 2014
Bottle. Brown color with huge foam. Nice hoppy aroma. Taste of roasted malts. Quite hoppy. Nice bitter aftertaste.

3.6
Petterson (12) - FINLAND - OCT 12, 2014
A good brown ale with caramel, nuts and nice hops in both aroma and taste. Appearance is beautiful too and palate surprisingly good. Very nice Polish beer!


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5