Birbant Porter Bałtycki Klasyczny

overall
54
27
style
Browar Birbant
Brewed at Browar Zarzecze

Style: Baltic Porter
Zielona Gora, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 22   MEAN: 3.32/5.0   WEIGHTED AVG: 3.26/5   EST. CALORIES: 306   ABV: 10.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Kontynuujemy serię Birbant Klasyczny, tym razem jest to Porter Bałtycki o ekstrakcie 24,5 – no może ekstrakt trochę wyższy niż w klasyce. Porter bałtycki, nazywany czarnym złotem polskiego piwowarstwa, od kilku lat ma swoje święto w 3 weekend stycznia i z tej okazji pojawia się na kranach w licznych pubach. Więcej o święcie przeczytacie tu Baltic Porter Day 2018, a my chwalimy się, że w tym roku dołączamy do tej inicjatywy z naszym premierowym porterem.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
Majek (925) - Ząbki, POLAND - FEB 18, 2018
UPDATED: FEB 18, 2018 Dark brown colour with medium head. Medium intensive aroma of of roasted malts and dried fruits. Taste is medium sweet and light bitter with pleasant roasted finish. Soft to medium carbonation. Medium to full body. Tasty baltic porter.

3.6
5eba88 (517) - Warszawa, POLAND - FEB 17, 2018
Wygląd: ciemne z brunatnymi refleksami, beżowa drobnopęcherzykowa piana, pozostaje po niej pierścień, skromny lacing Aromat: przyjemna slodycz, kawa, karmel, trochę polonści, kakao, trochę przypieczonej skórki od chleba Smak: średnia pełnia, wytrawne, z wyczuwalną słodyczą, kawa, karmel, kakao, trochę skórki od chleba, średnia goryczka, nasycenie niskie, alkohol ogrzewający przełyk Data na etykiecie: 17 01 2019

4
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - FEB 15, 2018
Czarny jak smoła porter, z fajną, beżową, miejscami nieco dziurawą pianą. Aromat paloności i czekolady. W smaku palone, słodkie, z nutami czekolady i kawy. Alkohol fajnie ukryty, nie przeszkadza, przyjemnie grzeje przełyk. Wysycenie średnie w kierunku niskiego. Przyjemny porter!

3
haquim (56) - - FEB 10, 2018
Piana cienka , ale trwała , barwa ciemny rubin. Aromat aldehyd ale współgra z resztą , brandy/koniak cuś takiego. W tle lekka siarka. Goryczka zrównoważona gęstym ciałem i słodyczą . Lekka paloność . Alkohol wyczuwalny dopiero w brzuchu . Całkiem udany porter.

3.6
pajaczeq (140) - POLAND - FEB 10, 2018
Aromat ładny palony, czekoladowy, kawowy, wszystko było tak dobrze póki nie uderzył aromat alkoholowy i to nie jest szlachetny alkohol ale tania wódka za to minusik :) Barwa ciemny brąz wpadający w czerń z rubinowymi przebłyskami. Piękna kremowa piana, bardzo trwała i drobne pęcherze zostawia piękny lacing. Wygląd 5/5. W smaku bardzo gładkie fajnie palone, kawowe, gorzka czekolada, śliwka, super goryczka chmielowa z palonym finiszem. Jest super tylko znowu ten alkohol odczuwalny w ustach i grzejący gardło. Myślę że to kwestia leżakowania. Pół roku w piwnicy i byłoby dobrze na to chwilę to jest problemem. Jest też dość słodki i jak na porter bałtycki jest dużo ciała i piję się przyjemnie i gładko. Moim zdaniem jest to bardzo dobry porter bałtycki ale zabrakło mu trochę czasu. Pod koniec daty ważności kupię jeszcze jedną butelkę żeby potwierdzić moje przypuszczenia. Póki co minus za alkohol ponieważ browar powinien leżakować piwo a nie użytkownik końcowy :)

3.6
rafael52 (1819) - Łódź, POLAND - FEB 3, 2018
Kolor: ciemno brunatny, klarowny. Piana: średnio obfita, drobno pęcherzykow, dość trwała. Zapach: niezbyt intensywny, wyczuwalne aromaty ciemnych słodów, opiekane, lekko karmelowe, kawowe, kakaowe, wyczuwalne również żywiczne aromaty chmielowe.
Smak: średnia pełnia, lekka słodycz, dość wyraźne nuty chmielowe, żywiczne, trochę palonych słodów, kawy, kakao, goryczka w kierunku średniej, lekko palona.
Wysycenie: średnie.
Ogólnie: brakuje charakteru klasycznego porteru, ale po za tym dobre piwo.

3.7
szczupaczu (281) - Rurzyca, POLAND - FEB 3, 2018
UPDATED: FEB 4, 2018 Wygląd zachęcający. W aromacie czekolada, palone słody. W smaku czekolada, goryczka kawowa ale fajnie kontrowana słodyczą. Do tego całkiem sporo ciała jak na styl i parametry. Pije się przyjemnie. Bardzo treściwe. Solidny porter bałtycki bez udziwnień.Zapomniałem dodać, że ciut alkohol wyłazi w smaku ale nie dokuczliwie.

3.8
homeini (362) - Warsaw, POLAND - FEB 3, 2018
W aromacie czekolada, kawa zbożowa, wanilia. W smaku czekolada, lekka ziołowo popiołowa goryczka, posmak kawy zbożowej. Kolor brunatny, klarowne, piana jasnobeżowa, średnioobfita. Wysycenie niskie, dobry balans lekko słodkie, lekko goryczkowe. Generalnie klasyczny to bardzo dobre określenie na to piwo. To jest bardzo dobry, klasyczny porter bałtycki. Bez fajerwerków, wszystko na miejscu.

3.6
lkowalkowski (623) - POLAND - JAN 31, 2018
Ciemnobrunatnej barwy, klarowne. Ładna piana, opadająca ale trwała. W aromacie palone słody, czekolada, kawa, pumpernikiel, opiekane nuty chlebowe. W smaku palone słody, słonecznik, kawa. Trochę słodkie, czekoladowe. Delikatna owocowa kwaśność na finiszu.

3.4
kokos666 (495) - Gliwice, POLAND - JAN 29, 2018
bottle. areoma: dark lightly toasted bread, soy sauce, cherries and raisins, alcohol and little solvent. med-full body, semi sweet, nice thick texture, long lasting dark bread and molases finish. Too lively carbonation and solvent bothers. Reminds me matured Zywiec Porter,


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5