overall
88
80
style
Browar Birbant
Brewed at Browar Zarzecze

Style: India Pale Ale (IPA)
Zielona Gora, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 161   WEIGHTED AVG: 3.52/5   EST. CALORIES: 201   ABV: 6.7%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Nie sięgając daleko pamięcią … kojarzymy na półkach tych dwóch gości i oto jest chwila wyjątkowa, bo wychodzi na większą skalę, pod banderola nowego browaru. Bez zmiany zostają tylko autorzy i receptura. Mocna goryczka na podbudowie karmelowej z intensywnym aromatem amerykańskich chmieli. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane. Składniki: woda, słód pilzneński, słód monachijski, słód karmelowy, drożdże US05, chmiele: Zeus, Cascade, Amarillo. Receptura Jarek & Kuli. Alk. 6.7 % obj., ekstrakt 16.5 Blg.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.2
piotrtom (139) - Limanowa, POLAND - NOV 16, 2017
Ciemnobursztynowe, zmętnione, piany brak. Aromat grejpfrutowo-anananasowo-żywiczny z nutą cebuli, trochę karmelowe. Smak mocno karmelowo-żywiczny, owoce słabo wyczuwalne (trochę ananasowo), goryczka grejpfrutowa średnia do niskiej, nie za słodkie nie za wytrawne. Fajnie wysycone, dość gładkie. Piwo dobre ale IPA to to słabe :)

2.9
izikk (540) - Cieszyn, POLAND - SEP 5, 2017
Aromat grejpfrut karmel, cytrusy, owoce. Barwa ciemny bursztyn, piana minimalna. W smak karmel, grejpfrut, cytrusy, słód. Goryczka średnia do wysokiej, wysycenie średnie do niskiego. Dość przeciętne.

3.3
buczykij (162) - Limanowa, POLAND - AUG 17, 2017
Barwa bursztynowa, piwo zmętnione. Piana średnio obfita, drobna i niezbyt trwała, nieźle oblepia szkło. Aromat przyjemny ale niezbyt intensywny. W smaku nuta chmielu z USA i karmelu. Goryczka średnia, nasycenie średnie, nieźle pijalne.

3.3
hatchet90 (100) - Wroclaw, POLAND - AUG 11, 2017
Aroma: citrus, mango, caramel, resin. Appearance: Amber. White permanent foam with lacing. Taste: sweet, resin, caramel. Medium body, low carbonation. Bittersweet finish. No faults, but nothing special.

2.8
buki (508) - Otwock, POLAND - JUL 30, 2017
UPDATED: JUL 31, 2017 Pite u mnie w HQ przy ogladaniu Dystrykt 9
Naprawde niewiele tu sie dzieje, jest to poziom porównywalny z gorszymi partiami Zywiec APA. Jest plasko, plytko, niewyraznie i na pewno nie pijalnie. Przez cala butelke z piwa wychodzi straszna sciera i zielsko. Posmak Perly która zbyt dlugo stala na sloncu. Nie wiem co tu sie stalo ale podejrzewam, ze cos moglo byc nie tak w sklepie. Do ponownej oceny.

4
bjorn77 (716) - Kraków, POLAND - JUL 19, 2017
Aromat: swieze owoce, slodkie tropikalne, marakuja, mango, brzoskwinia. Cytrusy, pomarancza, mandarynka. Jest slodko owocowe, bez karmelu. Wyglad: ciemny bursztyn wpadajacy w czerwien, piana drobnopecherzykowa, niewielka, biala, szybko zanika. Osad na dnie butelki. Smak: bardzo slodkie, swieze i soczyste owoce tropikalne, glownie marakuja, a dalej mango, ananas. Cytrusy takze wyrazne, glównie czerwony grejpfrut, tez pomarancze i mandarynki. Goryczka mocna, zywiczna i grejpfrutowa, troche zalega, bardzo przyjemna. Piwo bardzo dobrze zbalansowane, goryczka dobrze kontruje slodycz. Bardzo smaczne, w ogóle nie czuje tu karmelu, slodycz jest tu w postaci swiezej marakui. Bardzo owocowe i soczyste, gorzkie na finiszu, slodkawe, ale na pewno w zadnym wypadku nie jest zamulajace, ciala sporo, wysycenie srednie. Bardzo udana i dobra czerwona AIPA. 8/4/8/4/16

3.7
szymon92 (178) - �ask, POLAND - JUL 11, 2017
Aromat chmielowy, pojawiają się cytrusy, karmel. Nie jest bardzo intensywny. Piwo jest miedziane, klarowne. Piana obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa, długo się utrzymuje oraz pozostawia po sobie ładny lacing. W smaku czuć karmelową podbudowę oraz nuty słodowe, ale pierwsze skrzypce gra tutaj wysoka goryczka. Amerykańskie chmiele są niewyczuwalne, pojawiają się tylko w aromacie. Wysycenie średnie. Mimo dosyć duże słodkości piwo nie jest mdłe, lecz zdecydowanie bardziej na chłodniejsze wieczory.

2.9
DonGregorio (551) - POLAND - JUN 24, 2017
Bottle. Clear amber colour, small tan head, good lacing. Aroma of caramel, toffee, citrus, resin, light floral notes. Taste is light to medium sweet and medium+ bitter, caramel, toffee, light citrus, orange, resin. Medium+ body, average carbonation, bittersweet finish. Rather heavy and full of caramel.

3.7
bobroman (1240) - Torun, POLAND - MAY 8, 2017
Intensive hoppy grapefruit and resin aroma with some fruits and caramel. Small off-white head disappearing to solid layer. Hazy amber colour. Intensive citrus and resin hoppy bitterness in taste. Caramel malts balance intensive bitterness.

3.5
PhilosophyGuy (810) - Łódź, POLAND - MAY 4, 2017
Trochę karmelu, trochę nut amerykańskiego chmielu - żywica i cytrusy. Nieźle ułożone, goryczka dobrze wpasowana. Raczej słodko. W sumie spoko.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 17
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5