Birbant Saison Curry Wurst

overall
89
82
style
Browar Birbant
Brewed at Browar Zarzecze

Style: Saison
Zielona Gora, Poland
Serve in Tulip

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 62   WEIGHTED AVG: 3.53/5   SEASONAL: Special   IBU: 33   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Z czym się Wam kojarzą Niemcy? Nam z Curry Wurst:) Jak to skojarzenie połączyć z piwem i jednocześnie "push the boundaries"? Naszym sposobem jest wędzony saison z dodatkiem przypraw. Saison Curry Wurst specjalnie na Beer Geek Madness 3.

Skład: Woda; Słody: wędzony, pilzneński; Chmiele: Chinook; Dodatki: cukier, kardamon, kolendra, pieprz czarny; Drożdże: WLP565

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.6
dzurek (573) - Szczecin, POLAND - JUL 28, 2017
Piwo wypite przed zalozeniem konta na RateBeer. Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji.

3.8
buki (584) - Otwock, POLAND - JUL 9, 2017
Pisane z pamięci
Co tu się odjaniepawla?? Impresja, że dodano tam kiełbaskę curry jest nie do zmycia. Jest wędzono, mięsnie, szynkowo i przyprawawo. Dla fanów mięsa jak znalazł :)

3.1
irenecus (786) - - MAR 22, 2017
Na zdrowie, Salud, Kampai, Prost, Skaal, Zivjeli, Fenékig, На здоровь& Na zdravi

2.7
mateuszk (2769) - Poznań, POLAND - DEC 14, 2016
Draught. Smoky with some cardamon, grain and some unpleasant phenolic note. In taste smoky and spicy, light body with smoky finish, not much from saison to be honest.

2.8
Korcz (3388) - Warsaw, POLAND - DEC 13, 2016
Backlog, ocena przepisana z untappd, w ramach uzupełniania profilu na ratebeer. Przyjemny saison z wędzonką na pierwszym planie.

3.4
heman (1357) - Tychy, POLAND - APR 11, 2016
Potężny aromat kiełbasy i świeżo wędzonej, jeszcze wilgotnej szynki. W smaku również dominacja nut wędzonych, z przyprawami i pieprzowym finiszem. Goryczka niska.

4.2
Forteo89 (282) - Gdansk, POLAND - MAR 25, 2016
Genialna wędzonka. Smak i zapach kiełbasy pieczonej nad ogniem. Posmak przyprawowy, głównie curry.

3.1
Beersiveknown (5324) - NORTHERN IRELAND - FEB 29, 2016
Bottle at home courtesy of Artificial Cyst, cheers Piotr!
moderately hazy golden amber with beige lacing, meaty smoke, slightly metallic, full bodied, light carbonation, herbal, slightly plasticky, meaty, warming hint of spice in finish. Interesting attempt but an unusual offnote becoming more dominant.

3.8
Biroholik (1696) - Sosnowiec, Poland, POLAND - FEB 15, 2016
Kolor : Pomarańczowy. Piwo jest mętne.
Piana: Drobnoziarnista, biała. Nie ma puszystostości i szybko redukuje się. W nagrodę dostajemy za to przepiękne, wzorowe koronkowanie. Każdy łyk piwa zaznacza swoją obecność. Cieniutki krążek oddziela ostatnią warstwę piwa.
Zapach : Jest kiełbacha jak należy! Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Kiełbasa jest przyprawiona przyprawami. Jest tego sporo, bo i czarny pieprz i kolendra i kardamon, przyprawa do kurczaka, curry i nawet lekki goździk się przewija. Cytrusowe nuty przeplatają się z tymi przyprawowymi.
Smak: W smaku kiełbasiana wędzonka w połączeniu z dymem z ogniska, a raczej nawet z grilla. Na języku wyraźny goździk i curry. Pieprz dopiero na końcu języka. Fantastyczna równowaga cytrusowych nut, które wcale nie są w tle, a dobrze się przeplatają z przyprawami. Goryczka ma mocniejszą formę niż 33 IBU z etykiety, ale być może jej siła jest potęgowana przez przyprawy (w szczególności pieprz i kardamon). Przy wyższej temperaturze uaktywnia się także kolendra. Wysoka pijalność.
Wysycenie: Niskie.
Podsumowanie:
Super pijalne piwo. Doskonałe do grilla i na grilla. Idealne zestawienie z tostami na kolację ;) Jestem pod dużym wrażeniem jak udało się piwowarom uzyskać efekt tej kiełbasy curry;) Fajne połączenie dużej gammy akcentów przyprawowych z cytrusami. Najbardziej wyczuwalny: gożdzik, kardamon, pieprz i kolendra, a z cytrusów - pomarańcza. Jedno z najbardziej oryginalnych piw jakie piłem ;) Na uwagę zasługuje także w punkt trafiona etykieta i NA RESZCIE brandowany kapsel do piwa ;)

3.7
Przylus (394) - Warszawa, POLAND - FEB 10, 2016
Jesień 2015. Pozytywne wspomnienia, wyraźny aromat kiełbaski. Powyższa ocena ma w największej mierze charakter i zastosowanie kronikarskie, a nie recenzenckie, czy też stricte degustacyjne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5