Birbant / Solipiwko Hamerica

overall
89
90
style
Browar Birbant
Brewed at Browar Zarzecze

Style: Smoked
Zielona Gora, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 40   WEIGHTED AVG: 3.54/5   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Ham IPA - 14 Blg
Skład: Woda; Słody jęczmienne: Pilzneński, Wędzony; Pszeniczny; Chmiele: Mosaic, Cascade, Citra; Drożdże. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
Codo (12) - Doruchów, POLAND - DEC 15, 2017
UPDATED: DEC 15, 2017 Świetnie połączony zapach i smak cytrusów z szynką. Bardzo pijalne, orzeźwiające i dość lekkie. Świetny balans pomiędzy lekkością, goryczką i wędzonką. Na pewno wrócę do tematu.

3.4
izikk (614) - Cieszyn, POLAND - NOV 6, 2017
Aromat cytrusy, słód, białe owoce. Barwa jasnozłota, piana średnia. W smaku cytrusy, słód, białe owoce, wędzonka. Goryczka średnia, wysycenie średnie. Trochę mało wędzonki, wychodzi dopiero przy mocniejszym ogrzaniu ale ogólnie bardzo dobre.

3.3
crim (424) - POLAND - OCT 28, 2017
przypomina troche curry wursta ale jednak gorszy trochę, wedzonka tez wydaje sie taka kielbasiana, wychodzi tez duzo cytrusow, ogolnie ok

3.4
chmurarz (649) - Legnica POLAND, POLAND - OCT 23, 2017
UPDATED: OCT 23, 2017 nice ipa, full bidied, light in colour, hazy, not much of head, aroma is American hops and very weak smoke, you can sense smoke in ttaste though but not very strong

3.6
Dzik (107) - POLAND - OCT 4, 2017
Barwa złota. Piwo lekko zmętnione. Piana średnio i drobno-pęcherzykowa, tworzy fajny lejsing. Aromat: bardzo przyjemnie dominuje szynkowa wędzonka, kojarzy się z grodziszem, w tle gdzieś tam trochę cytrusów. SMAK: piwo średnio-pełne, na pierwszym planie przyjemna wędzonka, potem pojawiają się delikatne motywy chmielowe i równie przyjemna aczkolwiek średnia goryczka. Goryczka dość krótka nie zalega, zachęca do kolejnych łyków. Średnie wysycenie. Fajne pijalne piwo, chociaż po chmielach które użyto spodziewałem się mocniejszych akcentów amerykańskich.

3.8
glacier (304) - Warszawa, POLAND - SEP 17, 2017
Kolor mętny, słomkowy. Piana znika. Zapach słodów amerykańskich, lekka wędzonka. W smaku cytrusy, tropiki, malutka wędzoność. Taka gorzkawa goryczka. Dobre piwo.

3.7
spechtacular (264) - Warszawa, POLAND - SEP 17, 2017
Wakacyjny backlog z dawniej zapisanych notatek. Aromat szynkowy całkiem intensywny.

4
gwizdek1990 (205) - POLAND - SEP 16, 2017
Piana biała, dość obfita, średnio pęcherzykowa. Po chwili dziurawi się ale i tak mocno zdobi szkło. Barwa jasna, złota, klarowna. W aromacie na na pierwszym planie wędzonka. Nuty szynki i kiełbasy z ogniska. Są wyraźne ale nie dominujące. Na drugim planie niewiele słabsze nuty cytrusów i owoców tropikalnych. Oba aromaty są na podobnym poziomie intensywności co tworzy bardzo ciekawą mieszankę. W smaku podobny układ sił. Pierwszy plan to szynkowa wędzonka, drugi cytrusy i tropiki od chmieli. Goryczka jest delikatna, ziołowo żywiczna. Chwilę zostaje w przełyku ale nie jest zalegająca. Piwo bardzo lekkie, pijalne o niskim wysyceniu.

3.6
Deon (377) - POLAND - SEP 12, 2017
Kolor złoty, zamglony, piana drobna, dość trwała. W aromacie w pierwszej chwili kiełbasa z ogniska, którą uzupełniają po chwili owoce cytrusowe. W smaku dymiona szynka skropiona sokiem z cytrusów i białe owoce. Piwo raczej wytrawne ze średnią goryczką. Pełnie podbija dymno-grapefruitowy posmak.

3.6
kRadek (99) - Sosnowiec, POLAND - SEP 1, 2017
W aromacie dominuje szynkowa wędzonka i zaraz za nią cytrusy. W smaku również na początku szynka, dalej tropikalne owoce i cytrusy wieńczone grejpfrutowo-żywiczną goryczką. W miarę ogrzewania na pierwszy plan wysuwają sie właśnie cytrusy. Pełnia średnia jak na 14 Blg. Bardzo udane połączenie AIPA i słodu wędzonego, żaden ze składników nie dominuje, za to oba się uzupełniają. Ciekawy eksperyment.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5