Amarcord / Pinta Bałtyk Adriatico

overall
89
68
style
Browar PINTA
Brewed at Birra Amarcord

Style: Baltic Porter
Żywiec, Poland

bottled
common

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 149   WEIGHTED AVG: 3.54/5   EST. CALORIES: 270   ABV: 9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Browar Pinta i Birra Amarcord: łączymy Bałtyk z Adriatykiem! Przedstawiamy klasyczny Porter Bałtycki, uwarzony, fermentowany i lagerowany w górach u wybrzeży Adriatyku. Bałtyk Adriatico to połączenie polskiej tradycji i włoskiego stylu, w składzie m.in. włoski czarny ryż Wenus i polskie odmiany chmielu: Marynka, Lubelski i Puławski. Salute! Na zdrowie.

La Bałtyk Adriatico Porter ha unito Browar Pinta e Birra Amarcord: il Mar Baltico ed il Mare Adriatico. Abbiamo creato questa birra speciale combinando la tradizione polacca all’estro italiano, malti speciali, riso nero e luppoli Marynka, Lubelski e Puławski. Salute! Na zdrowie!

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.6
Wolin1991 (99) - Ruda Slaska, POLAND - FEB 3, 2018
Piwo czarne. W armacie czekolada, w smaku tak samo. Piwo nie daje nieprzyjemnych oznak alkoholu. Bardzo dobry porter.

3.8
Dzoshu (312) - Warszawa, POLAND - JAN 30, 2018
Kolor: Ciemny brąz z rubinowym refleksem. Piana: Kremowa, trwała, oblepia szkło. Zapach: Galaretka w czekoladzie, suszone owoce. Pachnie bardzo fajnie. Smak: Słodki, dość wodnisty. Dużo czekolady, suszonych owoców. Goryczka wysoka, ziołowa ale nie zalegająca. Wysycenie: Średnie, OK. Opakowanie: Specyficzna butelka z wygrawerowanym logiem Amarcord, w miarę dokładny skład. Uwagi: Warka 9.01.19 Bardzo ciekawa interpretacja stylu, niezaprzeczalnie porter bałtycki ale znacząco różniący się od krajowych przedstawicieli.

4.2
karolsks (74) - Kraków, POLAND - JAN 21, 2018
Barwa ciemnobrunatna, z rubinowymi refleksami pod światło. Piana beżowa, kremowa, drobnopęcherzykowa, obfita i trwała. W miarę opadania rewelacyjnie zdobi szkło. Aromat czekoladowy, z przebijającymi się słodkimi karmelowo-miodowymi nutami. Po ogrzaniu wychodzi wiśnia i lekka śliwka. Generalnie aromat nie jest zbyt intensywny. W smaku bardzo gładka i aksamitna tekstura. Czekolada, miesza się ze śliwką i wiśnią co tworzy wspaniały smak likieru i wiśni w czekoladzie. Dochodzi kontra średniej goryczki, która wieńczy to dzieło. Sporo ciała jak na 22 plato. Niskie nagazowanie.

3.6
eXORRO (315) - POLAND - JAN 19, 2018
Średnia, gęsta beżowa piana, długo się utrzymująca. Nie piłem piwa świeżego, więc ciężko porównać. Teraz w aromacie suszone śliwki, pumpernikiel, czekolada, nuty miodowe, sporo sosu sojowego, wiśnie i wydaje mi się że lekki DMS. W smaku śliwki, czekolada, kawa, likier śliwkowy. Alkohol wyczuwalny, lekko ogrzewa przełyk. Goryczka wyczuwalna, przyjemnie kontruje całość. Ciało średnie, wysycenie niskie. Całkiem przyjemny porter. Nie do pomylenia z Risem. Ciężko powiedzieć co mu dało leżakowanie ale alkohol jest nadal wyczuwalny, a smak nieco ostry.

3.6
creppyiceman (1246) - Cracow, POLAND - JAN 18, 2018
(bottle) Aroma; prunes, dark chocolate, roasted malt. Appearance: black color, small ugly head. Taste: semi-sweet, flavour of dark chocolate, milk chocolate and prunes. Palate: medium body, medium carbonation. Overall: Nice one, prunes rly shine through.

3.6
fidgetymidget (521) - Warsaw, POLAND - JAN 4, 2018
Miód, ciemne pieczywo, sos sojowy, wiśnia, owoce, ciut alko po ogrzaniu dopiero. Smak średnio słodki, ciemnochlebowy, lekko zalegający. Przyjemne piwo

3.7
Kiezmar (938) - Kraków, POLAND - JAN 1, 2018
Przyjemny słodki aromat, lekko miodowy (miód gryczany)​, pieczywo, sos sojowy. W tle lekki karmel i czekolada. Smak - pół wytrawne. Sporo chlebowości, delikatnej czekolady. Wytrawny lekko czekoladowy finisz. Gdzieś w tle suszone śliwki. Bardzo klasyczny, poprawny bałtyk. Nie rzuca niczym na kolana, ale z drugiej strony nie posiada większych wad.

3.5
Drago7 (1036) - Warsaw, POLAND - NOV 26, 2017
UPDATED: NOV 27, 2017 Bottle 9.1.19. troche odlezala. Z: pumpernikiel, melanoidy, dopiero w tle jakieś czekoladowo karmelowe akcenty. No i jeszcze sos sojowy. S: całkiem pełne. Poza dominującym pumperniklem już wychodzą sliwki. Finisz wytrawny, gorzka czekolada przełamana śliwką. porzadny porter.

4
kRadek (106) - Sosnowiec, POLAND - OCT 27, 2017
Ciemne z rubinowymi przebłyskami. Obfita piana ładnie oblepiająca szkło. Aromat ciemnych słodów, suszone owoce, melanoidyny, ciemny chleb. Słodki aromat, niewiele paloności- pachnie tak jak porter bałtycki pachnieć powinien. W smaku bardzo przyjemnie utlenione, suszone owoce, melasa, czekolada, paloność lekko wyczuwalna, ale zdecydowanie czuć że to nie agresywny RIS. Raczej słodki, gęsty, ciała mu nie brakuje. Do wad można zaliczyć trochę zbyt wysokie wysycenie i lekko wyczuwalny na finiszu alkohol. Sądząc po opiniach jakie na początku pojawiały się na temat tego piwa, myślę, że warto było je potrzymać te pół roku przed wypiciem. Utleniło się w bardzo dobry sposób (choć ten alkohol na finiszu pokazuje że po kolejnych kilku miesiącach mogłoby być jeszcze lepsze).

3.6
Stuu666 (15526) - Edinburgh, SCOTLAND - OCT 27, 2017
Bottle at Craigs. Pours deep ruby, nose is soy sauce, chocolate, liquorice, taste is bitter, earthy, chocolate.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 16
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5