Brackie Grand Champion Birofilia 2013 Imperial IPA

 
overall
88
48
style
Formerly brewed at Browar Zamkowy Cieszyn
Style: Imperial IPA
Cieszyn, Poland
Serve in Shaker, Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 101   WEIGHTED AVG: 3.51/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 255   ABV: 8.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
An Imperial IPA style beer. Contains: hops: Magnum, Zeus/Columbus/Tomahawk, Simcoe, Citra, Centennial, Ahtanum, Amarillo, malt types: Pilsen malt, wheat malt, Munich malt, Cara gold. Special type of yeast and traditional top fermentation in the open vats used for the production. Ext. 18.5 P., alc. 8.5% vol. Pasteurized. Haziness is a natural feature derived from dry hopping. Recipe by Czeslaw Dzielak.

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.6
MMJL (436) - Gliwice, POLAND - MAR 20, 2015
Z butelki wyczuwalne amerykańskie odmiany chmielu, ale nie jest to aż tak silne uderzenie jak w przypadku niektórych AIPA. Oprócz tego pojawiają się nuty słodowe, karmelowe. Piana jest bardzo niska, prawie biała, szybko pozostaje z niej jedynie krążek wokół ścianek szkła. Piwo jest mocno zmętnione, bursztynowe w kolorze. Aromat ze szkła to pochodzące od chmielu cytrusy i żywica drzew iglastych, mniej jest tu mango. W smaku piwo jest w miarę wytrawne, chociaż słodycz na końcu się pojawia gdzieś w tle, niestety po kilku łykach pojawia się smak alkoholu, który utrzymuje się już do końca. Goryczka jest wyraźna i szlachetna, choć po tym stylu można by się jej spodziewać więcej. Obawiam się, że jest ona przynajmniej częściowo zbudowana na alkoholu. Tu już też zdecydowanie wyraźniej pojawia się mango. Wysycenie jest raczej średnie. Problem pojawia się przy odczuciu w ustach, bo moim zdaniem jak na ten styl piwo odbiera się jako zbyt lekkie, co w żadnym wypadku nie znaczy, że jest puste czy wodniste – wręcz przeciwnie, jest dosyć treściwe, chodzi raczej o to, że ma się wrażenie jakby piło się piwo o ekstrakcie powiedzmy 13 st Plato, a nie 18,5. Nawet gdyby było to zwykłe IPA, to uznałbym je za zbyt lekkie. Po kilku łykach zaczyna się pojawiać rozgrzewający efekt od alkoholu, co w sumie trudno w DIPA uznać za wadę, ale po prostu kłóci mi się to z tą lekkością i niezwykle jak na DIPA wysoką pijalnością. Nie można ukryć, że to bardzo słabo ukryty alkohol jest największą wadą tego piwa.

4.1
Przylus (392) - Warszawa, POLAND - MAR 17, 2015
+++ OCENA Z NOTATEK, KTÓRE SPORZĄDZAŁEM PRZED PRZEJŚCIEM NA RATEBEER.COM - PIWA NIEDOSTĘPNE LUB TAKIE, KTÓRYCH NIE PLANUJĘ DEGUSTOWAĆ PONOWNIE +++ Data degustacji: 2014-11-04 Data przydatności: 2015-05-01

3.5
popiela (895) - Poznañ, POLAND - FEB 26, 2015
Barwa bursztynowa, piana szybko opadła. W aromacie bardzo przyjemne, intensywne cytrusowe nuty. W smaku podobnie, cytrusy, alkoholu nie wyczuwałem. Goryczka trochę zbyt niska.

3.6
PabloZab (1573) - Wroclaw, POLAND - JAN 23, 2015
Barwa bursztynowa. Piwo nieklarowne z krotka ale ladnie krazkujaca piana. Aromat chmielowy, cytrusowy. W smaku dluga przyjemna goryczka, delikatna slodycz i rozgrzewajacy alkohol mimo ze niewyczuwalny. Bardzo przyjemne piwo, tresciwe, dobrze pijalne.

3.7
Saeglopur (2204) - Vienna Woods, AUSTRIA - JAN 18, 2015
500 ml bottle from a trade.
Amber, hazy body, with a quite medium, creamy, white head.
Aroma of citrus, stone fruits, berries, some tropical fruits, slight pine, candy, some biscuit.
Taste follows this, with some more grass notes and a bit alcohol.
Medium, oily mouthfeel, with a quite lively carbonation.
Finishes smooth, medium bitter, dry, citric, zesty and subtly sweet malty.

Very good. Pretty smooth and easy to drink for this ABV. Crisp, fruity, with focus on a balanced character. Though lacks the last bit of intensity for a DIPA in my opinion, but still really enjoyable.

3.5
KW92 (1621) - Warszawa (Warsaw), POLAND - JAN 16, 2015
WYGLĄD: Barwa złota, opalizująca. Piana drobno pęcherzykowa, raczej krótka. AROMAT: Na pierwszym planie cytrusy i ziołowość. W tle żywica, trawiastość, ziołowość, łodygowość, owoce tropikalne (mango) oraz delikatny alkohol. SMAK: W smaku ziołowość, delikatne cytrusy, alkohol i słodowość. Goryczka średnia. Jak na 8,5 procent, bardzo pijalne.

3.5
cokolwiek11 (370) - POLAND - JAN 4, 2015
Aroma- some sweet malt staff than classic hops- rasin, grass, citrus. Very clear but not intense. Expected more hops. 2 fingers almost white head. In my glass it was gold. Maybe slightly amber. Taste- sweetnes, medium bitternes (light as for style), some citrus/mango staff going there. Some caramel? Overall- from one hand, not one of this stylish IIPA, not one of this hopped to the end kicking out of shoes. From the other one, most drinkable IIPA I’ve ever drunk. At least for me. Better for party than for degustation, altough, 8%ABV can close your party earlier.

3.4
soolash (213) - POLAND - DEC 23, 2014
Butelka 0,5 l (01.05.2015). Zapach cytrusów i lekki diacetyl. Piana niezbyt obfita, średnio pęcherzykowa, jasna. Dość szybko się redukuje i nie wytrzymuje do końca. Barwa złota, lekko mętna. W smaku słodkawe z wyraźną goryczką. Nasycenie średnie. Piłem wcześniejsze warki tego piwa (beczka i butelka) i uważam, że ta warka jest zdecydowanie gorsza od poprzednich.

3.8
tomog (12) - POLAND - DEC 15, 2014
Bardzo wyra?ny cytrusowy aromat, alkohol dobrze ukryty, goryczka wyra?na. Piana lekko przybrudzona drobna, do?? dobrze si? utrzymuje.

3.9
dziajl (69) - - DEC 11, 2014
500ml bootle, Nice a little cloudy golden color, floral and citrus hops.Like an very good IPA Great grand champion beer


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1  2  3 4 5 6 7 8 9 10 11
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5