Brackie Grand Champion Birofilia 2013 Imperial IPA

 
overall
87
47
style
Formerly brewed at Browar Zamkowy Cieszyn
Style: Imperial IPA
Cieszyn, Poland
Serve in Shaker, Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 102   WEIGHTED AVG: 3.5/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 255   ABV: 8.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
An Imperial IPA style beer. Contains: hops: Magnum, Zeus/Columbus/Tomahawk, Simcoe, Citra, Centennial, Ahtanum, Amarillo, malt types: Pilsen malt, wheat malt, Munich malt, Cara gold. Special type of yeast and traditional top fermentation in the open vats used for the production. Ext. 18.5 P., alc. 8.5% vol. Pasteurized. Haziness is a natural feature derived from dry hopping. Recipe by Czeslaw Dzielak.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.6
Brandman (2964) - Helsinki, FINLAND - OCT 22, 2014
Just some comments due to social conversation: Clear orange body, white head. Very resiny and quite harsh.

3.4
angelkostvo (1248) - CZECH REPUBLIC - OCT 21, 2014
Dark yellow colour, white head. Aroma of peach, orange. Taste is light bitter, slightly sweet. Medium body , oily texture, average carbonation.

3.8
BagerPL (126) - - OCT 7, 2014
Piwo było dobre, aromat i smak chmielowy, alkohol niewyczuwalny (niebezpieczne).

3.2
BartekGB (20) - - OCT 6, 2014
Piwo mocno nasycone. Z butelki zapach cytrusów. Piwo mętne, piana raczej słaba. Przyjemny smak, goryczka średnia, smak grejpfrutu , skórki od pomarańczy. Pijalne, nie wyczuwalny alkohol. Jest to nawet dobre piwo.

2.3
PiwnyMarek (1183) - Lomza, POLAND - SEP 22, 2014
Strasznie. Na początku uderza fajny aromat, wygląd ponad przeciętny, ale w smaku już gorzej... Czuć alkohol, lakier, a goryczka gdzieś znika w "słodkości". Kiepsko, oj kiepsko.

2.7
como (249) - POLAND - SEP 20, 2014
Butelka 1.05.2015. Aromat chemieli, nuty żywiczne i ziołowe. Piana średnia, szybko opada. Ładny lacing. Kolor ciemne złoto, klarowne. Smak zbyt słodowy, z niską jak na ten styl goryczką, bardzo wyczuwalny alkohol. Wysycenie niskie.

3.3
koshack (2017) - Gdañsk, POLAND - SEP 19, 2014
Kolor złoty, piana drobna, biała szybko opada. W aromacie cytrusy, głównie z butelki, w szkle wyparte przez aromaty żywiczne. W smaku goryczkowe, na srednim poziomie. Przyjemna słodowa kontra. W posmaku pojawia się inna gioryczka, prawdopodobnie alkoholowa. Ale nie jest nieprzyjemnna. Może zbyt mocne wysycenie.

3.7
empero (8) - POLAND - SEP 13, 2014 does not count
Aromat żywiczno-cytrusowy, mógłby być mocniejszy. Kolor jasnobursztynowy, nieco mętny. Piana średnioobfita, niezbyt trwała. W smaku owocowe, wytrawne, pełne. Nieźle zamaskowany alkohol, aczkolwiek wyczuwalny po paru łykach. Goryczka dość wysoka, nie zalega. Średnie nasycenie. Dobrze pijalne. Dobre piwo jak na swoją cenę.

3.6
SzopPiwosz (207) - - SEP 12, 2014
Zapach z butelki: Chmielowy. Żywiczno-trawiasty łamane na żywiczno-cytrusowy. Piana: Biała, średnio obfita. Drobnopęcherzykowa, średnio trwała. Po pewnym czasie redukuje się do kożuszka. Kolor: Lekko zmętnione jasnobursztynowe. Zapach: Żywiczny, dużo owoców tropikalnych i cytrusów. Przypomina nieco owoce goji. Następnie na przód wysuwa się kwiatowa cytrusowość, trochę jak skórka cytryny. Smak: Podbudowa umiarkowanie wytrawna. Spora owocowość wpadająca w czerwoną porzeczkę, chmielowa nuta iglasta. Dobrze zamaskowana nuta metaliczna - ujawnia się dopiero w teście skórnym. Tekstura: Ciało średnie. Wyraźnie zaznaczona alkoholowość. Nieznaczne ściąganie po paru łykach. Mam na myśli ściąganie w ustach, nie do podłogi. Nasycenie: Średnio-spore. Goryczka: Wysoka, bardzo krótka. Pijalność: Wysoka. Grand Champion 2013 rozbudził w piwoszach spore oczekiwania i w związku z tym spotkał się z surową krytyką. W mojej opinii to jest przeciętnie niezłe piwo. Zdecydowanie zdradliwe, niczym Belgian Golden Strong Ale jak np. Duvel. Wyczuwalna alkoholowość nieco drażni, ale nie w jakiś przesadzony sposób. Piwo jest lekkie, bardzo pijalne, goryczka fajna - dość spora, a krótko zalegająca. Wymaga po prostu powściągliwego podejścia i umiarkowania od pijącego. Trudno wyzbyć się poczucia, że coś poszło nie tak, jak trzeba w czasie picia, ale Brackie IIPA tak czy siak skazane było na sukces. PS. Nie wiem jak wygląda dostępność w tej chwili, ale jeszcze tydzień temu w miejscu, gdzie ja zadobyłem się w piwo, była na oko trzycyfrowa liczba butelek do dyspozycji.

4.4
goleiro (225) - Lublin, POLAND - SEP 9, 2014
UPDATED: MAR 29, 2015 Aromat w połączeniu ze smakiem zniewalająco chmielowo-słodowy. Niemal idealne połączenie. Piwo pełne, trochę ciężkie, mocne. Jednocześnie dość pijalne i nieco rześkie. Przyjemność w każdym łyku.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page  1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5