overall
98
94
style
Serve in Snifter

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 119   WEIGHTED AVG: 3.79/5   SEASONAL: Special   IBU: 50   EST. CALORIES: 330   ABV: 11%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Wine Cake - Wheat Wine leżakowane w beczkach po portugalskim czerwonym winie Tempranillo. Limitowana edycja na 1. urodziny Brokreacji.

Parametry: Ekst. 24 Plato, Alk. 11% obj., 50 IBU
Skład: woda, słody pszeniczny i pilzneński, chmiel Magnum, drożdże US-05

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.9
ResinousLiquids6 (45) - Kraków, POLAND - MAR 10, 2018
Backlog. Pite przed założeniem konta na Ratebeer. Ocena do uzupełnienia profilu.

4.6
GSE (168) - POLAND - MAR 4, 2018
btl. 33cl bb 13.12.17. Aromat niesamowicie intrygujący niczym kobiecy perfum. Malinowy, trochę winny, ale jak słodkie wino truskawkowe. Bardzo słodkie nuty: miód, toffi. Kolor czerwono-brązowy, nikła piana, prawie brak wysycenia. W smaku prześwietne: słodkie jak lukier albo jak syrop malinowy, rodzynkowe, ale jednocześnie kwaskowate (owoce leśne). Beczka wniosła wspaniały posmak waniliowy, żadnego agresywnego drewna. Kandyzowane owoce. Alkohol rozgrzewa w przełyku, jednak nie zgadłbym, że to aż 11%. Z początku może trochę przeszkadza cierpki posmak na języku. Rewelacyjne piwo. I wyjątkowo pijalne, bo znikło chwilę po nalaniu do kieliszka.

3.6
koshack (2103) - Gdañsk, POLAND - FEB 25, 2018
Tutaj wyraźny aromat beczki, jest kokos, trochę wanilii. Wyraźne nuty czerwonego wina. W smaku inne niż wersja podstawowo. Bardziej wychodzą nuty winne. Jest lekko ściągające, taninowe. Jest owocowe, przyjemne. Ale wersja podstawowa zdecydowanie lepsza.

3.9
wozap (1071) - Węgorzewo, POLAND - JAN 4, 2018
Pite lekko po terminie. Bursztynowe opalizujące, piana drobna, opada do trwałej obrączki. Piwo jest gęste, pozostawia łezki na szkle. W aromacie jest od początku intensywnie winne , owocowe, wyraźne są rodzynki i figi. W smaku jest słodycz owocowa i slodowość. Na finiszu pojawia się goryczka i rozgrzewanie, a także lekka taniczność. Nasycenie niemal płaskie.

3.6
ciupakabra (332) - - JAN 1, 2018
Kolor: Bursztynowy, klarowny. Piana: Biała, dość skromna, drobnopęcherzykowa, szybko obrączkuje, zdobi ścianki. Zapach: Suszone ciemne owoce, daktyle, figi, ale też wiśnie, budyń waniliowy i w tle nuty winne. Smak: Daktyle, figi, rodzynki i lekka kwaskowatość, taki cierpki, winny posmak. Wysycenie średnie w stronę niskiego, treściwość przeciętna.

3.5
Paszczur (56) - Toruń, POLAND - DEC 16, 2017
Barwa miedziana, trochę zmętnione. W aromacie ładnie wychodzi wanilia, dodatkowo trochę miodu. W smaku słodko, przedłużenie beczkowej wanilii, wyraźnie miodowo, trochę jakby landrynkowo. Całkiem fajnie, mocno słodkie, po chwili trochę kwaskowe. Po ogrzaniu alkohol wyczuwalny. Gładkie, wysycenie niskie.

4
gooner92 (239) - Lubaczów, POLAND - DEC 9, 2017
Zapach: wanilia, przyprawy (zapachy kojarzące się z whisky), aromaty winne. Wygląd: miedziane, zamglone, piany praktycznie brak. Smak: wanilia, rodzynki, trochę czekolady, przyjemnie gładkie i całkiem słodkie, jednocześnie lekko kwaskowate, a do tego alkohol świetnie ukryty, w ogólne niewyczuwalny. Piwo pomimo kalibru nie męczy, jest bardzo pijalne.

3.9
kokos666 (511) - Gliwice, POLAND - DEC 8, 2017
UPDATED: DEC 9, 2017 Bottle. Aroma: Biscuits covered with wine, nice, smells like good mead. Full body, sweet maltiness counterpunched by long lasting dry wine finish. Really good complex beer.

4
Effko () - PiÅ‚a, POLAND - DEC 4, 2017
Piwo BB 13.12.2017. Barwa miedziana wpadająca nawet w ciemny bursztyn, w szkle prezentuje się na prawde dobrze. W aromacie przede wszystkim nuty suszonych słodkich owoców dodatkowo to co jak mniemam pochodzi z beczki - nuty winne. Aromat jest bardzo złożony. Piwo w smaku powiela schemat z aromatu - suszone figi i daktyle, rodzynki i czerwone wino. Piwo na poczatku wydawało się dość słodkie jednak dominuje w nim wytrawność. Ogólny odbiór piwa był bardzo dobry - piło się świetnie pomimo że długo.

3.4
macior (51) - POLAND - NOV 26, 2017
Butelka do 13.12.2017. Barwa miedziana. Lekko zmętnione, prawie bez piany. W aromacie landrynki, wanilia, czerwone wino, rodzynki, melasa, karmel, trochę alkoholu. W smaku dość wytrawne z przyjemną słodyczą. Goryczka niska. Dość ściągające (taniny). Wyraźnie czuć wanilię, melasę, suszone owoce. Wyczuwalny alkohol. Rozgrzewające. Wysycenie niskie. Piwo ciekawe, złożone, ale dość męczące.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5