overall
98
78
style
Brewed by Bytów Browar Kaszubski
Style: Imperial Stout
Bytów, Poland
Serve in Snifter

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 30   MEAN: 3.93/5.0   WEIGHTED AVG: 3.82/5   EST. CALORIES: 270   ABV: 9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Honey RIS

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.8
caketm (446) - Czestochowa, POLAND - FEB 18, 2018
UPDATED: FEB 19, 2018 Butelka 0,33 l zakupiona w Kraftstore Katowice. Edycja Limitowana numer butelki 858. Oryginalny, wyróżniający się na rynku kartonik, jednak otwieranie od dołu to wyraźny minus bo można na szybko stracić zawartość. Alkohol 12 %. Ekstrakt 33 %, czyli taki którym można by obdarować kilka piw :) Barwa czarna, nieprzejrzysta. Konsystencja prawie jak towot, piwny olej. Piana przy nalewaniu nie istnieje, jedynie po nalaniu pojawia sie niewielka jednolita obręcz, która i tak szybko niknie. Aromat przede wszystkim czekoladowy, lekka kawa, wyczuwalne rodzynki, figi. W smaku gęste na języku, maksymalnie czekoladowe, wręcz pralinkowe. Bombonierka w płynie. Cukier kandyzowany i miód nadają trunkowi wspaniałej słodyczy, ale nie jest ona ulepkowata i nie męczy. Alkohol bardzo wyraźny, ale nie muli, ani nie gryzie. Pieknie grzeje w przełyku. Pijalność tego piwa to po prostu przesada. Butelka 0,75 l byłaby na miejscu 😄 Naprawdę fantastyczne piwo!!! Na pewno pierwsza 10 polskich piw 🤘 Wrócę do tego piwa jak tylko się pojawi.

3.4
DSG (15519) - Tel Aviv, ISRAEL - FEB 17, 2018
Bottle sample at a tasting at Max's place. Thanks Max & Stas. Black, tiny bit of tan foam. Licorice, dark fruits, hops, roast, coffee, chocolate, sweet, caramel, honey, some alcohol, quite full-bodied, rounded.

3.6
wojanex (651) - warszawa, POLAND - FEB 16, 2018
opakowanie dość tandetne, patetyczno-napuszone, ale to takie polskie przecież. wolę punkowe etykiety i jajcarskie nazewnictwo. piwo daje soją od pierwszego niucha, co mnie zniechęca, nawet jeśli to sos sojowy z odrobiną miodu. przehajpowany u zaranka, bardzo przeciętny ris z Kaszub.

4.3
ElDesmadre (4441) - Mikołów, POLAND - FEB 14, 2018
Draught at PTP, November 2017. Sweet, thick, syrupy beer. Strong roast, pumpernikel bread, chocolate, coffee aftertaste, light vinous notes, with the honey amazingly well integrated. Light warming, with the alcohol well hidden. Impressive complexity, amazing flavour depth. Absolutely fantastic.

3.8
zvikar (6632) - Ramat Gan, ISRAEL - FEB 13, 2018
At Max Place, pours brown with a beige head, aroma of chocolate, caramel, wood, vanilla, toffee, flavor of chocolate, wood, whiskey, vanilla, medium to full bodied, nice

4.2
Hoppy_Luke (2144) - Poznań, POLAND - FEB 6, 2018
Gryf Pomorski zapakowany został w dość nietypowego kształtu kartonik, przez co zwraca na siebie uwagę. Każdy egzemplarz ma swój numer, co podkreśla, iż jest to edycja limitowana. Gryf, to RIS o czarnej, nieprzejrzystej barwie i praktycznie bez piany. Oleista konsystencja. Aromat czekolady, lukrecji, na początku nieco rozpuszczalnika. Ogólnie - słodki. W smaku czekolada, wanilia, lukrecja, suszone owoce... Bajka... Sporo ciała, trochę za bardzo wyczuwalny alkohol, ale nie przeszkadza to bardzo. Wysycenie niskie. Pozostawia bardzo przyjemny posmak w ustach. Naprawdę bardzo dobre piwo!

3.9
bjorn77 (915) - Kraków, POLAND - FEB 4, 2018
Butelka numer 1243. Aromat: świetny zapach, mocny, wyraźny, bogaty. Czekolada, śliwki w czekoladzie, nuty palone, ciemne owoce. Pachnie super. Po chwili pojawia się trochę rodzynek. Wygląd: czarne z niewielką, kremową, drobnopęcherzykową pianą, która prawie zaraz zanika do obwódki na powierzchni. Smak: gęste, słodkie, wyklejające, czekolada, miód wielokwiatowy, kawa, nuty palone, suszone śliwki, rodzynki, dużo świeżych, ciemnych i czerwonych owoców. Słodkie i wyklejające ale też sporo goryczy, co sprawia ze piwo jest dobrze zbalansowane. Odczucie: pełne i wyklejające, dobrze ułożone, bardzo nisko nasycone, gładkie i aksamitne przez niskie wysycenie i płatki użyte przy warzeniu. Finisz gorzki, niezbyt mocny ale długi. Całość: słodkie, gęste, aby to skontrować jest mocno palone. Jak mam się do czegoś doczepić, to do profilu goryczki, odrobinę za zalegające gorzkie i ziołowe, i świeże owoce nie do końca tutaj pasują, zapewne są pochodną miodowych nut. A ogólnie to bardzo smaczne, pełne ciała, mocno słodkie i palone, charakterne piwo. Świetny miód. Miał być miodowy RIS i jest, tak właśnie powinien wyglądać. Bardzo dobre piwo. 8/4/7/5/15

3.9
KmMat (138) - - FEB 1, 2018
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona w ramach uzupełnienia profilu.

3.9
koshack (2068) - Gdañsk, POLAND - JAN 26, 2018
W aromacie na początku intensywne owoce. Później ciemne słody wymieszane z miodem. Palona goryczka. W smaku gorzki, czekoladowy. Jest nuta miodowa. Lekko ziemista. Jest wyczuwalny dodatek cukru kandyzowanego. Dość gładki w odczuciu. Nisko wysycony. Ciekawa mieszanka owoców, czekolady, nut likierowych i miody w aromacie. W smaku gorzka czekolada, praliny. Miód gdzieś w drugiej nucie. Sporo ciała. Goryczka średnia, przyjemna. Udane piwo.

3.5
Hardened (174) - POLAND - JAN 17, 2018
Butelka 2160. Intensywny zapach miodu, karmelu, kawy i słodyczy. Smak słodko-gorzki, z akcentem miodowo-kwiatowym. Bardzo gęste i oleiste, ale dla mnie zbyt słodkie.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5