overall
31
98
style
Brewed by Browar Ciechan (Browary Regionalne Jakubiak)
Style: Pale Lager
Ciechanów, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 24   MEAN: 2.97/5.0   WEIGHTED AVG: 2.96/5   EST. CALORIES: 180   ABV: 6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Ciechan Eksportowe to jasne, pasteryzowane piwo dolnej fermentacji w stylu lager. Piwo zawiera 6,0% alkoholu objętościowo, ekstrakt 12,1% wag. Wyraźnie wyeksponowany zapach chmielu. Kolor złocisty i klarowny. W smaku wyczuwalny jest delikatnie słodowy posmak z nutą aromatycznego chmielu pozbawionego intensywnej goryczki. Wyraźnie czuć niczym nie zachwianą naturalność piwa.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
2.7
lkowalkowski (668) - POLAND - MAR 1, 2018
Złotej barwy, klarowne. Piana słaba, szybko opada. Aromat słodowy, nuty miodowe w tle. W smaku słowowe. Bez goryczki, bez wyrazu.

2.9
maciejgmaciej (191) - POLAND - FEB 22, 2018
Pachnie tylko nieznacznie lepiej, niż zwykły lager, ale wygląda już sporo lepiej, ładna piana. W smaku pełne, mocno słodowe ale również trochę cytrusowe i w posmaku delikatnie goryczkowe. Ta gorycz niestety niezbyt przyjemna, ale piwo i tak wyróżnia się na tle większości lagerów.

2.6
PiwnyMarek (1207) - Lomza, POLAND - JAN 12, 2018
Całkiem całkiem. Aromat bardziej słodowy niż chmielowy. Wygląd słaby - klarowne, piana lekko obrączkuje. W smaku jest nawet spoko - goryczka lekka.

3.4
kaziopiwosz (485) - Warszawa / Wałbrzych, POLAND - JAN 10, 2018
Jasnozłotawa barwa, praktycznie żadnej piany. W smaku zdecydowanie dominujące nuty słodowe z miodowym tłem oraz delikatnie wyczuwalne nuty chmielowe. W tle nieco pomarańczy, na myśl przychodzi również gatunek IPA. Smak pełny, żadnej wyczuwalnej wodnistości, piwo jest dość dobrze nasycone. Posmak gładki, słodowy z chmielowym podkładem. Dobrze zbalansowane piwo. Naprawdę dobre, godne polecenia.

2.7
Michcio (1008) - Gdansk, POLAND - JAN 7, 2018
Barwa złota, klarowne, piana biała, umiarkowanie obfita, jakoś się trzyma. W aromacie słodowość,chlebowość. W smaku słodowe, chlebowe, nieco słodkawe, ziemiste. Goryczka niska do średniej, wysycenie średnie, ciało w normie. Taki typowy pełniejszy lagerek.

3.2
Cybuch (690) - Muszyna, POLAND - DEC 18, 2017
W aromacie czesko, diacetylowo, dla mnie przyjemnie. Barwa ciemnozlota, piana niestety kiepska. W smaku tez diacetyl, lekko zelazo potwierdzo na skorze. Goryczka jest, niska do sredniej, przyjemna. Jest pelne, lekko owocowe. Bardzo przyjemny lager w czeskim stylu.

3.3
ROSE1962 (340) - POLAND - DEC 16, 2017
Piwo w barwie złote, nawet ciemnozłote, klarowne. Wysycenie średnie, piana początkowo dość obfita, szybko redukuje się do opaski, zostawiając minimalną koronkę na szkle. W aromacie jest nie tylko słodowo, ale wyczuć można również akcenty chmielowe, takie lekko ziołowe. W smaku jest wyraźnie słodowo, delikatnie chlebowo. Goryczka symboliczna. Generalnie całkiem dobrze pijalny lager.

1.8
czlowiekwiadro (1308) - POLAND - DEC 3, 2017
zapach dość ciężki, słody, jabłka, kurz, stare owoce, odrobina warzyw. kolor złoty, lekko opalizujący, piana bardzo skąpa i znika bez śladu. w smaku półpełne, słody, lekkie garbniki, ogonki i pestki z jabłek, trochę kurzu, odrobina jasnego chleba, zioła i zielone rośliny. goryczka umiarkowana, zielona, lekko lekowa i jabłkoiwa. nasycenie niskie

2.7
Equilibrista (24) - ToruÅ„, POLAND - NOV 5, 2017
Wyraźny chmielowy posmak, goryczka w sam raz, jasne, piana utrzymuje się raczej krótki.

3
Grisza77 (945) - Poznań, POLAND - OCT 23, 2017
Jasnozłote, klarowne piwo o dość obfitej pianie, która zdobi szkło i pozostaje do końca w formie pierścionka przy brzegu szkła. Aromat i smak głównie słodowy. Goryczka niska w stronę średniej. Ogólnie całkiem udane piwo, które przypomina mi pierwsze piwa z lat dziewięćdziesiątych jakie w życiu piłem.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5