Cigar City Marshal Zhukov's Imperial Stout - Vanilla Hazelnut

overall
99
93
style
Serve in Snifter

bottled
available

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 160   WEIGHTED AVG: 3.94/5   IBU: 60   EST. CALORIES: 336   ABV: 11.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
This Russian Imperial Stout is dedicated to Georgy Zhukov, arguably one of the finest generals of World War II. Huge in body with strong flavors of espresso, chocolate and molasses, this unique iteration of Zhukov’s adds roasted hazelnuts and vanilla to impart even more complexity and depth of flavor to this massive, jet-black stout. In the immortal words of Marshal Zhukov himself, “Есть вещи в России, которые не являются, как они кажутся.”

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.2
Derbeth (990) - Kraków, POLAND - SEP 16, 2017
Bottle. Aroma is vanilla, hazelnut, chocolate. Alcohol is present but does not disturb. Thick, full body - impressive. Fantastic.

4
bonev (938) - POLAND - SEP 13, 2017
Piwo czarne z gesta drobnopecherzykowa piana. W aromacie kawa, wanilia i ciasteczka z orzechami. W smaku dosc slodkie pelne cialo, pyszna mleczna czekolada i przyjemny alkohol. Orzechy sa jeszcze mocniej wyczuwalne w smaku. Bardzo zlozone i wielowymiarowe piwo do dluzszej degustacji.

4
DSG (15035) - Tel Aviv, ISRAEL - SEP 11, 2017
Bottle sample at a tasting at troubles' place. Thanks troubles. Black, brown foam. Chocolate, cookies, hazelnuts, vanilla, coffee, sweetish, roast, a bit of umami, some soy sauce, bitterish note, full-bodied, rounded. Great.

4.6
creppyiceman (941) - POLAND - SEP 11, 2017
(bottle ) Aroma: milk chocolate,nuts,vanilla, chocolate icecream. Appearance: pitch black, huge head, Taste:sweet, flavour of nuts,milk chocolate,vanilla,cacao and fudge, looong nutty finish. Palate: full body, ultra thick texture,low carbonation. Overall: I WANT TO TRY BA VERSION !, super nutty and thick chocolate monster.

4
zvikar (6263) - Ramat Gan, ISRAEL - SEP 10, 2017
At DSGs 15K, pours black with a brown head, aroma of chocolate, coffee, nuts, caramel, toffee, brandy, flavor of chocolate, coffee, nuts, brandy, wood, soy sauce, medium to full bodied

4
RichTheVillan (8026) - Birmingham, West Midlands, ENGLAND - AUG 28, 2017
Bottle from Cotteridge Wines; dark brown pour with a thin dark tan head, aroma has dark fruits and vanilla, taste has strong dark coffee, dark fruits, vanilla, some nutty action, viscous mouthfeel.

4
jinroh (2006) - ESTONIA - AUG 26, 2017
Almost black, bit of beige foam. Fresh chocoa in the nose, quite raw and not very pungent sweetness. Taste is juicy, liquid cocoa and chocolate. Creamy and has some boozy bitterness in the finish. Hot tingle in the throat. Excellent.

4.1
Piotrek4 (241) - Lublin, POLAND - AUG 19, 2017
Cudownie to piwo wygląda, jest bardzo gęste i leje się jak olej silnikowy. W aromacie już nie jest tak pięknie, niestety obecny jest aldehyd. Są też zielone orzechy laskowe które w sumie w aromacie mogą być kojarzone z aldehydem, no ale według mnie oprócz orzechów ten aldehyd też jest obecny. Na szczęście jest też trochę wanilii w aromacie. W smaku jest już lepiej, pralinki, gorzka czekolada, wanilia, orzechy laskowe(już nie zielone), ogólnie bardzo wielowymiarowo. Bardzo fajne odczucie w ustach przez tą gęstość. Poza tym aldehydem to super piwo.

4.1
TimE (5994) - Tokyo, JAPAN - AUG 18, 2017
Looks like motor oil. Smells like amazing dark chocolate, vanilla and hazelnut and dark fruit. Low carbonation with hazelnut and tons of vanilla. Super low carbonation. Very sweet like a dessert beer. Not really a beer but so much marshmallows, Quick and hazelnut. Wow good stuff

4.2
Biroholik (1481) - Sosnowiec, Poland, POLAND - AUG 8, 2017
Alkohol: 11,2% obj.
IBU: 60
Kolor: Dawno nie widziałem tak czarnego, tak smolistego i nieprzejrzystego RISa.
Piana: Bardzo, ale to bardzo ciemna, w kolorze mocnego brązu. Drobne oczka i niezła trwałość. Początkowo piana utrzymuje się przez wiele minut. Ostatnia "dolewka" piwa nie pokazała żadnej piany. Minimalne zdobienia na szkle.
Zapach: Pachnie świetnie. Warto było przeleżakować to piwko jeszcze z pół roku po tym jak trafiło do polskiej dystrybucji. Cholernie intensywna wanilia, czuć świeże laski wanilii dodane do kotła warzelnego. Po lekkiem zakręceniu buteleczką pojawia się niemniej wyraźna woń orzechów laskowych. Po kilku sekundach od otworzenia butelki mamy już jak na dłoni 2 główne składniki z etykiety. Jest dobrze. Pod spodem subtelna paloność, sporo nut mlecznej czekolady, lodów waniliowych, karmelu i kawy Caffe Latte. Po ogrzaniu pojawił się nawet minimalny sosik sojowy.
Smak: W pierwszym rzucie orzeszki ziemne, masło orzechowe i duża porcja orzechów laskowych. Zaraz za nimi podąża wcale nie mniejsza nuta ziaren kakaowca, kakao, melasy i gęstej gorącej czekolady do picia. Wanilia dopiero na szarym końcu dołącza do zespołu. Jest taki fajny pudrowy posmak w ustach jak po masie kakaowej. Piwo ma ładną, zbitą teksturę. Odczucie alkoholu jest umiarkowane. Powoduje powstawanie ciepełka w piersi i gardle, ale nie przeszkadza. Nie jest to co prawda ta sama klasa, co inne RISy z Cycle, które miałem okazję degustować, ale poziom wciąż b.dobry.
Wysycenie: Niskie.
Podsumowanie:
Cigar City Brewing - Vanilla Hazelnut Marshal Zhukov’s Imperial Stout. Kiedy to piwo pojawiło się w Polsce wywołało nie małą burzę wśród polskich Beer Geeków. Chyba pierwszy Cycle w polskiej dystrybucji, a już na 100% pierwszy RIS z tego browaru. Butelki nie były tanie. Kosztowały coś niewiele poniżej 100zł. Na grupach wymiankowych piwo się cieszyło sporym powodzeniem. Można było dostać za niego nawet Bubę Extreme. Kilka słów o samym piwie. Pojawiały się głosy, że alkohol jest wyczuwalny, dlatego wolałem poczekać jeszcze z degustacją tej butli. Profil Marshala budują właściwie dwa składniki: orzechy laskowe i wanilia. Wszystkie inne nutki, stanowią zaledwie dopełnienie. Piwo smaczne, dobrze zbalansowane i godne polecenia.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 16
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5