Cornelius Baltic Porter 8.1%

 
overall
45
17
style
Formerly brewed at Sulimar - Browar Cornelius
Style: Baltic Porter
Piotrkow Tryb., Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 72   WEIGHTED AVG: 3.13/5   EST. CALORIES: 243   ABV: 8.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Baltic Porter to wyjątkowe i treściwe piwo warzone tradycyjną metodą dolnej fermentacji, o wyrazistym, mocnym i złożonym smaku. Dominuje dobrze wyczuwalny aromat palonego słodu i goryczy z wyczuwalnymi nutami kawy, suszonych owoców, czekolady i lukrecji. Ciemną, intensywną barwę zawdzięcza połaczeniu palonego słodu z jasnym. Produkowany wyłacznie z surowców naturalnych. Niefiltrowany. Bez konserwantów. Powstaje w miedzianej warzelni według tradycyjnej sztuki warzenia zgodnie z prawem czystości składu.
22 Plato

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


Jamedra's rating

2.3
   AROMA 6/10   APPEARANCE 4/5   TASTE 3/10   PALATE 2/5   OVERALL 8/20
Jamedra (754) - Hostivice, - SEP 29, 2013
Láhev 500 ml. Aroma je znát po kvásku a rybízu. Pěna je nízká, moccacino barvy a mizící. Barva samotného piva je temně rubínová. Chuť je příjemně nasládlá, střed připomíná rybízovou marmeládu, okraje sou znát po praženém sladu, přechod do finiše je opravdu silně znát po alkoholu a těžce přehlušuje další chutě.


3.3
KW92 (1643) - Warszawa (Warsaw), POLAND - AUG 14, 2017

Butelka z datą : 16.12.13 // leżakowany ok. 4 lata
AROMAT : Dosyć intensywny. Wyraźne utlenienie, ale jak to bywa w porterach bałtyckich w pełni akceptowalny sposób. Tutaj objawia się to głównie nutą sherry. W tle rodzynki i suszona śliwka oraz pumpernikiel.
SMAK : Słodkie ulepkowate wręcz. Przez chwile zastanawiałem się czy to, aby nie jest kwas chlebowy. Zaskakujące jak bardzo alkohol może się z czasem ułożyć, ponieważ w smaku go nie uświadczymy. Co innego głowa...
WYGLĄD : Barwa ciemnobrunatna, nieprzejrzyste z rubinowymi refleksami. Piana bardzo niska, drobna.
OGÓLNIE : Bez problemu da się tutaj wyczuć "ząb czasu", który zmienił to piwo. Czy na lepsze? Tego nie wiem, gdyż nie miałem okazji zrobić zapisu świeżej warki, choć piłem je na pewno i pamiętam, że pachniało inaczej. Prawdopodobnie mniej ciekawie niż to wyleżakowane, ponieważ nie zapadło mi specjalnie w pamięci. Natomiast to, jak dla mnie jest zbyt słodkie.

2.5
yoxik75 (197) - Wroclaw, POLAND - JUL 3, 2017
Piana słaba i znika. Kolor czarny. Aromat ciemne słody, słodycz, owoce suszone, metal. Smak jest słodko, karmel , ciemne słody, taki ulepek portero-podobny. Jest słabo, mulący za słodki z ubogim smakiem. porterowa 2-3 liga.

3.2
Brodzislaw (461) - POLAND - NOV 12, 2016
Wyrobów Corneliusa, delikatnie rzecz ujmując, nie zaliczam do ekstraklasy. Ale kurcze, zawsze tak jest, ze bałtycki porter, z którego browaru bym nie pił – smakują mniej lub bardziej, jednak smakują. Baltic Portet należy do tych, które mi bardziej smakują. Ciemne, rubinowej barwy piwo, spieniło się niezbyt intensywnie beżowa, drobno-pęcherzykową pianą, która opadła do małej warstewki i trzymała się do końca degustacji. Aromat ładny, z dominacją słodów i jakieś tam goryczki okazał się całkiem przyjemny. W zasadzie nie ma tam ani kawy, ani karmelów, które wyczułem już po pierwszym łyku. Smakuje nieco słodko, zapewne za sprawą lukrecji, której zawartość wyczytałem na kontr-etykiecie. Niestety, suszonych owoców nie wyczułem.

3.4
bastarda (506) - Freiburg, GERMANY - JAN 24, 2016
kindly shared by bartlebier, thanks a lot. Caramalz sweetness with honey and distant coffee - maybe more like Carokaffee - aromas; it tastes too sweet with a lot of alcohol heat; obviously quite some amount of sugar has been used to thin out the gristload. Apart from that, a layered Porter: honey, milk chocolate and sweet sherry on a smooth, velvety palate. Enjoyable but not what I’d go for in a Baltic Porter.

3.5
Grumbo (3974) - Ipswich, Suffolk, ENGLAND - DEC 1, 2015
Bottle from Prohibicja, Ostroda, Poland. Pours close to black with a light tan head. Aroma of sweet roasted coffee, plum and chocolate. Nicely balanced, good level of roasted malts. Body lighter than expected. Decent overall.

3.3
alex_leit (5154) - Minsk, BELARUS - NOV 18, 2015
Bottle. Aroma: malty, caramel, wine. Taste: caramel, dried fruit, wine, yeast, roasted.

2.5
mateuszk (2769) - Poznań, POLAND - AUG 17, 2015
Bottle. When fresh this was just overly sweet, clogging porter like drink. After aging it is still quite sweet, but mixed with oxidation notes of plums and raisins makes nice dessert like beer. Still not very good porter but surprisingly quite ok to drink.

3.1
Slautar (698) - Gdañsk, POLAND - JUL 29, 2015
Niedawno zorganizowałem mały panel degustacyjny dla siebie i mojej Pani. Testowaliśmy trzy Portery Bałtyckie - Komesa, Corneliusa i Żywca. Wygrał Komes, drugie miejsce Żywiec a przegrał Cornelius. To piwo niczym mnie nie uwiodło i zapamiętałem je tylko jako najsłabszy element bardzo udanego wieczoru.

3.6
majkelr (486) - Lębork, POLAND - JUL 16, 2015
Piwo lekko przeterminowane, warka do 12.07.2015. Aromat czekoladowy, słodki, lekko palony, śliwki, rodzynki. W smaku słodko, pumpernikiel, marmolada, śliwka. Goryczka niska. Alkohol 8%, a widzę że nowy Cornelius Porter ma więcej. Retired na rateberze. Ciekawe? Jeszcze jedna butelka sobie leżakuje w piwnicy, trzeba będzie też nową wersję spróbować.

3.6
kafarion (273) - POLAND - JUN 1, 2015
Na wstępie chciałem napisać, że jest tu jakieś zamieszanie z tym porterem. Ja mam warkę 9% w butelce 500ml ważną do 20 listopada 2015r. To tyle w kwestii wyjaśnień. Aromat słodowy, słodki, żelazo, krew, lekka paloność, landrynki, czuć alkohol. Piwo ciemnobrunatne, piana drobna, obfita, ładnie zdobi szkło. Smak kawowy, palony, alkoholowy, lekka wiśnia, gdzieś w tle żelazo. Piwo jest dobrze wysycone, gładkie, pełne, rozgrzewanie w przełyku od alkoholu. Naprawdę całkiem niezłe piwo, szkoda tylko, że żelazo i ciemne piwa dają w efekcie aromat kojarzący się z krwią (przynajmniej mi), przez co tracą punkty na aromacie, gdyby nie to, byłoby jeszcze lepiej. Jak ktoś lubi portery, to polecam.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5