De Molen / Piwoteka Łódź i Młyn (Mill & Wherry) Bowmore Whisky BA

overall
97
66
style
Brewed by Brouwerij de Molen
Style: Imperial Stout
Bodegraven, Netherlands
Serve in Snifter

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 33   MEAN: 3.82/5.0   WEIGHTED AVG: 3.73/5   IBU: 110   EST. CALORIES: 414   ABV: 13.8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Molen & Boot. Russian Imperial Stout 29.7°, brewed with rowanberries, Bowmore Whisky Barrel Aged.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
bjorn77 (909) - Kraków, POLAND - FEB 9, 2018
Aromat: wiśnie w czekoladzie na pierwszym planie, czekolada, wanilia, ostre, dymne ale przyjemne i nieprzesadzone nuty torfowe od beczki po whisky Bowmore. Trochę suszonych śliwek i świeżych ciemnych i czerwonych owoców, możliwe że to wpływ tej jarzębiny. Zapach bogaty i bardzo przyjemny. Wygląd: brunatnoczarne, ładna, średnia, drobnopęcherzykowa, jasnobrązowa warstwa piany, przez chwilę się utrzymująca. Smak: dosyć specyficzny i ostry, sporo goryczy. Czekolada gorzka, wiśnie w czekoladzie, suszona śliwka, i taki mocny smak który nie wiem jak określić, coś jak przypalone, przypieczone gorzkie, suszone owoce. Kawa, wanilia, sporo drewna szorstkich nut od torfowej whisky. Jest wszystko świetnie, wyklejający likier czekoladowo wiśniowy, dopóki nie wchodzą te popiołowe klimaty. Do niewielkiego dopracowania. Odczucie: przyjemne, słodkie pralinowe posmaki. Finisz długi, gorzki, palony, alkohol nieźle ukryty, ciała sporo, wysycenie niskie. Popiołowy smak pozostający w ustach. Całość: w sumie jest nieźle ale trochę zbyt szorstkie to piwo, brak mu słodkiej kontry i wykwintności, dziwny i nieprzyjemny profil goryczki. Na plus posmaki, fajna beczka, niezłe świeże owoce, być może to wpływ tej jarzębiny. 7/4/7/3/13

3.8
19Michi38 (238) - Cracow, POLAND - FEB 8, 2018
Czarne, nieprzejrzyste. Piana beżowa, drobna, średnio-obfita, redukuje się do obręczy. W zapachu bardzo słodko, jak bw - rodzynki, suszone daktyle, wanilia, miód, trochę czekolady i kakao, do tego mocne nuty whisky. W smaku znowu daktyle, rodzynki, czekolada, trochę kakao, wanilii i nut beczkowych. Wyscyenie niskie, goryczka niska, w posmaku daktyle, prażony słonecznik, gorzka czekolada.

4.4
KmMat (138) - - FEB 1, 2018
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona w ramach uzupełnienia profilu. Beczka bardzo wychodzi, świetnie współgra to z całością, genialne

3.6
DSG (15519) - Tel Aviv, ISRAEL - JAN 30, 2018
Bottle sample at a tasting at troubles' place. Thanks Max & Stas. Black, some tan foam. Chocolate, peated whiskey, wood, berries, a bit of licorice, sweet, a bit of alcohol, bitter finish, full-bodied. Very nice.

3.8
Bush_Docta (444) - - JAN 16, 2018
Kran. W aromacie czekolada, dużo whisky, lekki alkohol oraz owocowa nuta jarzębiny. Smak wytrawny, dużo charakterystycznej torfowej whisky, drewno, ziemistość, palone słody, czekolada deserowa, jarzębina (owocowa, słodka, lekko mdła nuta). Alkohol wyczuwalny, ale nie przeszkadza. Ciała nie brak, przyjemna faktura, długi palony posmak. Bardzo charakterystyczne piwo, dużo beczki, ale mi to jak najbardziej pasuje.

3
kamash44 (10) - - JAN 14, 2018
UPDATED: JAN 14, 2018 Bardzo intensywna beczka, przez co solidna alkoholowość lekko szczypie. RIS z potężnym ciałem, ale i potężną łychą

4.2
kamilinho (414) - Toruń, POLAND - JAN 12, 2018
vanilla, woody, toast, roasty, pear,black, clear, minimal head, brown foam, light sweetness, medium bitterness, full body, oily feel, soft carbonation, long finish,

3.7
szymonskc (1091) - Skórcz, POLAND - JAN 11, 2018
Zapach średnio intensywny, whisky, drewno, torf, paloność, gorzka czekolada, alkohol. Kolor czarny, nieprzejrzyste. Piana beżowa, niska, drobna, średnio trwała, lekki lacing. W smaku lekka słodycz, średnia pełnia, whisky, torf, drewno, gorzka czekolada, paloność, kawa, orzechy, suszone owoce, alkohol. Goryczka średnia, wysycenie niskie.

3.5
PabloZab (1769) - Wroclaw, POLAND - JAN 7, 2018
Butelka 330ml (16.10.2028). Czarne, nieprzejrzyste z beżową pianą. Aromat głównie alkoholowy niestety z nutami, drewna, palonymi, czekolady w tle. Alkohol pojawia się również w smaku i ma charakter lakieru, rozpuszczalnika, smak jest drewniany, piwo wytrawne, nieułożone, mocno rozgrzewające ale alko zdecydowanie przeszkadza. Leżakowanie tego piwa w beczkach zdecydowanie nie wyszło.

4.5
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - DEC 29, 2017
Russian Imperial Stout z jarząbem mącznym, leżakowany w beczkach po whisky Bowmore. No takiego długiego opisu dawno nie widziałem ;) Owoc współpracy Piwoteki z De Molenem. Oczekiwania były spore! Czarna barwa, nieprzejrzyste. Całkiem spora, beżowa, bardzo drobna piana. W aromacie czekolada, wanilia, paloność. Przyjemnie. W smaku sporo wanilii, czekolady. Jest też dawka paloności, nut kawowych i trochę dymu. Po ogrzaniu smaki nabierają intensywności! Wysycenie niskie. Bardzo dobre piwo!


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5