overall
77
94
style
Doctor Brew
Brewed at Browar Bartek

Style: Amber Ale
Wrocław, Poland

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 16   MEAN: 3.48/5.0   WEIGHTED AVG: 3.38/5   IBU: 42   EST. CALORIES: 159   ABV: 5.3%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Amber Ale to lekkie piwo w dobrym guście. Aromatyczne chmiele przenika wyważona kontra słodowa, a całość zamyka zbalansowana goryczka. Odrobina ciemnych słodów nadaje posmak prażonego słonecznika.
To piwo doskonale nadaje się wszędzie tam gdzie zamierzasz je zabrać.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2.6
shuvar (270) - Poznań, POLAND - DEC 9, 2016
Butelka. Pite kilka dni po terminie. Bursztynowe, opalizujące, pływają drobinki. Gigantyczna czapa piany, utrzymuje się długo i opada do poziomu ok. 2 cm. W aromacie wyraźne chmiele: przede wszystkim białe owoce, dalej trochę limonki i dopiero na końcu karmel - ogólnie słodko. W smaku również słodko, też przede wszystkim chmielowo, choć tu już karmel dużo wyraźniejszy. Goryczka zauważalna, dla mnie zbyt niska, choć jak na styl pewnie zbyt wysoka - pozostawia wrażenie "chciałabym, ale się boję". Ogólnie, pierwsze skojarzenie jakie miałem z tym piwem to "nudne", z jednej strony zupełnie nie tego się spodziewałem, z drugiej zaś nadal pozostało nudne...

3.4
PiwnyMarek (1200) - Lomza, POLAND - NOV 5, 2016
Całkiem całkiem. Trochę zbyt nagazowane. Fajnie się prezentuje, nawet ładnie pachnie i spoko smakuje.

4
wozap (1052) - Węgorzewo, POLAND - NOV 5, 2016
Bursztynowe, opalizujące (pierwsze nalanie), piana drobna, oblepia szkło. Cytrusowe, owocowe intensywnie i nuta kokosa. W smaku głównie owocowe, średnie nasycenie, goryczka intensywna, wyraźna, cytrusowa.

3.7
kluczbork (580) - Wroclaw, POLAND - SEP 12, 2016
Bottle. Hop aroma (yellow fruits, some light coconut) with toasted and caramel notes. Very pleasant. Correct, amber colour, hazy, with ecru, average, short-lasting head (but reduces to nice ring). Medium-heavy hop bitterness (level appropriate for DB) with nice caramel, chocolate aftertaste. Good balance between malty and hoppy side of this beer. Medium bodied, medium carbonated. To summarise, it’s a stylish American Amber Ale. Good entry-level beer for newcomers.

2.9
evannell (1580) - Krak�w, POLAND - AUG 16, 2016
Aromat - karmael, amerykańskie żywice, trochę ogórka kiszonego, delikatny swąd szaletu.

Smak - dużo tego. Amerykańskie chmiele, lekko saisonowy ogórek kiszony, trochę maślano-karmelowego posmaku

Chciałem wypić Amber Ale i znowu nie przeczytałem składu. Moja wina.

3.6
puren (1356) - Gdańsk, POLAND - JUL 31, 2016
Prezentacja:
klarowne, brązowo-bursztynowe, dość obfita biała piana opada do obrączki, słabo zdobi szkło;
Aromat:
słodki karmel, ziemia, słonecznik;
Odczucie:
ciało niskie, średnio nasycone, kwaskowy finisz;
Smak:
słonecznik, karmel, popiół, wyraźna i fajnie długa trawiasta goryczka, posmak słonecznika;
Ogólnie:
zdecydowanie słodowe piwo - dominuje słonecznik, ale słodycz nie przytłacza i jest świetnie skontrowana goryczką; dobre i pijalne.

2.9
Jagienka (471) - Łask, POLAND - JUL 29, 2016
Butelka. Barwa bursztynowa. Piana drobna, obfita. Aromat owoców tropikalnych. W smaku lekko karmelowe, goryczka żywiczna na poziomie średnim. Piwo średnio nasycone, z wyraźnym goryczkowym posmakiem.

3.8
adasko (2233) - Poznan, POLAND - JUL 26, 2016
Barwa bursztynowa, zmętnione. Biała średnia piana. Aromat fajny i ciekawy jak na styl. Na pierwszym planie zdecydowanie nowofalowy chmiel - owoce, las, sosna, białe wino. Dopiero na drugim planie słód, delikatny, świeży karmel. W smaku podobne odczucia. Początek owoce, las, leciutka nutka winna. Po chwili wchodzą słody, trochę karmelu, trochę ciasteczek. Na sam koniec, przeciągnięta aż daleko do posmaku, fajna lekka kawa, jakby zbożowa. Daje też trochę goryczki. Spora pijalność, wydaję się być cięższe niż 13 blg. Ogólnie piwo w super nudnym stylu, wyszło złożone i ciekawe.

4.3
PKrzysztof (176) - POLAND - JUL 25, 2016
Piwo wygląda ładnie. Bursztynowe, opalizujące. Ładna piana, biała. Schodzi w dosyć średnim tempie. Piwo zapowiada sie bardzo angielsko. I pewnie będzie tutaj także coś dla łakomczuchów, którzy będą łasić się na ten karmelowy smak, który się tu zapowiada! W zapachu mieszanka czegoś palonego (możliwe, że to ten słonecznik) oraz amerykańskich chmieli. Amerykańskie chmiele (takie cytrusowe właśnie- kojarzy mi się to z chaszczami na bezludnej wyspie) dosyć słabo wyczuwalne. Nie wiem czy się sugeruję, ale czuję trochę tego kokosowego sorachi ace. Fajnie! No i paloność. Ładnie to się komponuje wszystko. Taka bezludna wyspa, na której są kokosy. Obok tego chaszcze, w których rosną owoce. No i palony słonecznik. Nie wiem po co komu palony słonecznik w takich klimatach, ale komponuje się ładnie. I tutaj też. Zapach naprawdę świetny! Oj jaki to jest złożony smak! Najpierw uderzenie karmelu, ale połączonego z taką kokosową nutką. Baaardzo fajnie. I to jest takie ciągutkowe trochę, świetnie. Potem trochę tych amerykańskich chmieli czuć, ale dosłownie niewiele. I ten goryczkowo-palony smak. Idealnie to wszystko po sobie następuje i się układa. Nie zmieniłbym w tym nic. Jest świetnie, podoba mi się strasznie. Spodziewałem się czegoś słodziaśnego, ale to jest po prostu sztos. Naprawdę. I jeszcze jedno- to sorachi ace jest tu świetne. Bez niego wynik mógłby być sporo gorszy. I to nie dlatego, że piwo jest jakieś złe. Po prostu ten balans wytwarzany przez ten chmiel jest genialny.

3.5
KoNrRiI (1734) - Århus, DENMARK - JUL 22, 2016

0.5 bottle.
As the name would suggest it pours hazy, amber with a nice, white foam of good retention leaving some basic lacing. Aroma of American hops, herbs, and resin - simple. Taste is hoppy, refreshing, piney, no esters whatsoever to offset the hops, but at the same time not too bitter. A medium body, a slick/creamy texture, and a soft carbonation. Finish is medium long and quite hoppy. Overall it’s a nice brew, more of a session IPA than an Amber Ale but nonetheless pleasant.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5