Doctor Brew American IPA

overall
90
83
style
Doctor Brew
Brewed at Browar Niechanowo

Style: India Pale Ale (IPA)
Wrocław, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottled
available

on tap
unknown

Broad Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 210   WEIGHTED AVG: 3.55/5   IBU: 90   EST. CALORIES: 186   ABV: 6.2%
COMMERCIAL DESCRIPTION
PL: Oto piwo o intensywnym aromacie amerykańskiego chmielu z nutą nowozelandzkiej szyszki Motueka. Już po pierwszym łyku bogactwo cytrusów przenika żywiczny, leśny zapach chmielu Cascade. Kontra słodowa harmonizuje burzę aromatu i wyraźnej goryczki. Nieposkromiona pasteryzacją i filtracją natura obnaża swoje bogactwo doznań zupełnie innej jakości. Przeładuj otwieracz i przygotuj się - właśnie patrzysz w oczy mocnego zawodnika.
Słody: Pale Ale, Pszeniczny, Karmelowy
Chmiele: Galaxy, Cascade, Magnum, Motueka
16°

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.9
browarpapi (286) - WrocÅ‚aw, POLAND - MAR 23, 2018
Ciemno bursztynowe piwko, mętne, piana kremowa, średnio-pęcherzykowa. Gorycz piwa na bardzo wysokim poziomie tak jak w tym stylu powinno być. Duże się tego nie wypije :)

3.7
Badylatko (55) - POLAND - FEB 25, 2018
Denerwujące był zbyt obfity gushing, ale tak tak to piwo na poziomie Doktorków, czyli solidne. Oceny oparte na wspomnieniach, tak by uzupełnić profil.

2.9
tzynamoon (326) - Jastrzebie-Zdroj, POLAND - FEB 13, 2018
Nie jest to najlepsza AIPA na polskim rynku, to pewne... Bardzo ubogi aromat, w smaku jest nieco lepiej, choć zalegająca goryczka tłumi ciekawe skądinąd cytrusy.

2.9
ciupakabra (333) - - FEB 13, 2018
Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny. Piana: Ecru, o średniej obfitości, złożona z drobnych i średnich pęcherzyków, obrączkuje w średnim tempie, bardzo ładnie zdobi szkło. Zapach: Karmel dominuje, nieco nut kwiatowych i minimalna cytrusowość. Smak: Solidna podbudowa słodowa, karmel i całkiem wyraźna kontra w postaci żywicy i ziołowo-pestkowej goryczki, która nieco zalega. Wysycenie wręcz niskie, treściwość wydaje się być przez to dość wysoka. Ogólnie słabo - mało żywicy i cytrusów, za to dużo karmelu i trochę ordynarna goryczka.

3.3
Jaceks21 (421) - Zgorzelec, POLAND - JAN 28, 2018
Za dużo karmelu, za mało cytrusów, mimo to piło się całkiem ok. Standardowo nasycenie trochę przeszkadzało, ale myslałem że będzie gorzej. Trochę nieprzyjemna na początku goryczka, ale idzie się przyzwyczaić.

2.3
MikeBeermaster (1225) - that shaggy maggot, POLAND - JAN 24, 2018
Aroma of caramel with harshy earthy notes and some grape to citrus. Cloudy copper in the glass with a rocky head. Unfortunately, beer is overcarbonated. Taste is definitely dry with notes of exotic fruitiness which is muted by caramel and tough malty notes. Finihs is horrible astringent with hoppy herbal notes. Meh.

3.7
CikyFonsz (150) - Bydgoszcz, POLAND - JAN 1, 2018
Moja sztuka mega przegazowana - zanim otworzyłem butelkę musiałem rozgazować ją na 3 razy, a następnie przy niezbyt agresywnym nalewaniu w pierwszym podejściu nalałem (dosłownie) samą pianę. Ostatecznie nalewałem bodajże na 7 razy. Gdy już się z tym uporałem piwo okazało się barwy bursztynowej, opalizujące. Piana (już ostatecznie) średnio intensywna, trwała, złożona z drobnych i średnich pęcherzyków, zdobiła szkło. Intensywny aromat cytrusowy od chmieli. W smaku wyraźna żywica i nuty leśne. Nasycenie średnio wysokie. Goryczka wysoka, drapiąca przeływ, grejpfrutowa, przyjemna. Ogólnie bardzo dobre piwo, ale solidne przegazowanie pozostawia pewien niesmak. Piwo degusowane 31.12.17, a warka z datą ważności do 8.01.18.

3.4
Drago7 (1099) - Warsaw, POLAND - DEC 19, 2017
Backlog. Porządna chmielona ipa. Trochę słodko karmelowo, ale jest fajny grejfprut i mnóstwo leśnych akcentow.

4.4
Grisza77 (945) - Poznań, POLAND - DEC 16, 2017
Bursztynowe, mętne piwo o bardzo obfitej pianie, która zdobi szkło i pozostaje do końca w formie mgiełki na powierzchni. Aromat przyjemny, cytrusy z karmelem. W smaku solidna podbudowa słodowa w formie karmelu skontrowana nutami chmielu, cytrusy, żywica, zioła. Goryczka wysoka grejpfrutowa, żywiczna. Bardzo udane IPA, fajnie zbalansowane, solidna szlachetna goryczka, moc smaku i aromatu, a do tego jeszcze fajnie pijalne.

3
AleMuse25 (321) - Gdańsk, POLAND - DEC 4, 2017
UPDATED: DEC 4, 2017 Zapach słaby, jest niby miód i cytrusy ale słabo. W smaku fajna goryczka ale na pewno nie jest to 90 ibu. Bardzo lekkie. Ogólnie to daje rade ale bez szału. Przegazowanie i duża piana.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 22


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5