Doctor Brew Barley Wine 27,5 Bourbon BA

overall
99
97
style
Doctor Brew
Brewed at Browar Bartek

Style: Barley Wine
Wrocław, Poland
Serve in Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 53   WEIGHTED AVG: 3.87/5   IBU: 85   EST. CALORIES: 375   ABV: 12.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Empirycznie: PIWO PEŁNE KLASY,LEŻAKOWANE PONAD ROK, NASYCONE DO GRANIC MOŻLIWOŚCI KOKOSOWO-WANILIOWO-MIGDAŁOWYM AROMATEM BOURONOWEJ BECZKI. ROZKOSZĄ JEST JEGO ZAPACH, KTÓREGO OBECNOŚĆ ZOSTAWIA SWÓJ ŚLAD... ZAPAMIĘTASZ TO NA DŁUGO.

Trascendentalnie: ZATKAJ USZY PODCZAS WĄCHANIA. TEN UPIORNIE KUSZĄCY AROMAT ZAPRZECZA WSZELKIM PRAWOM FIZYKI. WEŹ MAŁY ŁYCZEK... PIWO TO W SWEJ NIESKOŃCZONEJ DOSKONAŁOŚCI ROZPŁYWA SIĘ NA TWOIM JĘZYKU, BY NASTĘPNIE - NICZYM AMROZJA - PRZENIKNĄĆ WNĘTRZE TWOJEJ GŁOWY. BEZPOWROTNIE. BEZ GRANIC. POSTARAJ SIĘ BYĆ BEZSTRONNYM OBSERWATOREM TEGO ZJAWISKA. PODDAJ SIĘ MU.

Rozkoszuj się nim.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
4.4
exrys (32) - POLAND - MAR 16, 2018
UPDATED: MAR 16, 2018 Zaskakująco niezbyt intensywny aromat ale w smaku już jest kosmicznie dobrze.

4.4
wozap (1068) - Węgorzewo, POLAND - DEC 17, 2017
Butelka do 01.06.17 pite 17.12.17. Urodzinowe. Miedziane, opalizujące, piana drobna i średnia bardzo trwała. Gęste powoli spływa po szkle, wręcz zostawia łezki. Aromat suszone owoce, słodowość, początkowo nuta bourbonu z czasem wyraźna wanilia i migdały. W smaku słodycz, głęboka i wyklejająca, owocowość. Długi finisz z lekkim przełamaniem od beczki. Przyjemnie ułożone, nisko nasycenie yłdowosc nuta bourbonu z czasem wyrazna wanilii i migdałów Slodycz głęboka i wyklejajaca, owocowosc Dlugi finisz z lekkim przelamaniem od beczki Przyjemnie ułożone i nisko nasycenie.

3.8
LukaszK (191) - Wrocław, POLAND - NOV 2, 2017
Butelka 0,33l, już druga z kolei, ta pita dwa dni przed terminem (04.11.2017). Druga odłożona na 12 miesięcy. Piwo po premierze, jak i teraz smakuje bardzo podobnie. Po upływie ok. 5 miesięcy jest bardziej wytrawne, bardzo lekko wychodzi zielone jabłko, na granicy sugestii. Aromat ciasta drożdżowego, rodzynek, wanilii. W smaku sporo goryczki, nie jest aż tak słodkie, jak pierwsze BW od Doctorów, jest bardziej zbalansowane goryczką z chmieli, bardziej english barley wine niż american. Dochodzą akcenty burbonu, taniczność. Ładnie się starzeje. Ciekawe, co pokaże za rok.

3.8
Hoppy_Luke (2163) - Poznań, POLAND - SEP 28, 2017
Przyznać trzeba, że butelka tego piwa wygląda naprawdę ekskluzywnie. Czarny, gruby, matowy papier etykiety, złote litery... Oczywiście butelka jest zalakowana. Wygląda to fajnie, ale przy otwieraniu i nalewaniu to jakaś masakra. Lak się kruszy, wszędzie go pełno i trzeba uważać, żeby nie wpadło do piwa! Wolę szyjki bez tego... Barwa miedziana, oleista konsystencja. Piana biała, zaskakująco obfita. W aromacie słodki syrop, nuty słodowe. W smaku dość mocno wyczuwalny alkohol. 12,5% robi swoje, beczka też miała niemały udział, ale z pewnością mógłby być bardziej ukryty. Jest słodycz, jest trochę winnej wytrawności. Gdzieś nieco wanilii. W sumie piwo udane, miło się pije!

4.4
Aldegar (90) - Poznań, POLAND - AUG 24, 2017
Ocena wystawiona na podstawie wspomnien z degustacji w celu uzupełnienia profilu RateBeer

2.7
erikaraeb (326) - Edinburgh, SCOTLAND - AUG 5, 2017
Browner and headier than other BWs. Some bock qualities to it - rather malty. Only medium bod. Smells like very sugary berry syrup which is reflected in the taste background.

3.7
Nische (2774) - Stockholm, SWEDEN - JUN 30, 2017
Bottle at home. Pours clear copper with a white head that leaves lacing. Aroma and taste of oak, caramel, vanilla and a touch of candied sugar. Classic BW. A little bit sticky with a slightly bitter finish.

4.7
LiretAnonim (293) - POLAND - JUN 17, 2017
Piwo wypite jakiś czas temu. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji, w ramach uzupełnienia profilu.

4.3
Michael27 (2439) - Berlin, GERMANY - MAY 26, 2017
Aus der Flasche in der Lawendowa 8 in Gdansk getrunken. Kupfern mit hellem Schaum. Perfekt und abgerundet. Super, super, super...

3.6
Procent (721) - POLAND - MAY 4, 2017
W aromacie ok, ale bez szału - jest słodko, jest cherry, jako nuta utlenienia, jest trochę landrynek i nieco beczki. Barwa bursztynowa, jest trochę piany. W smaku lepiej niż w aromacie - jest sporo słodyczy, kandyzowane owoce, gruszki, wiśnie, karmel, jest kokos od beczki. Ale poza samą słodyczą niczego nie ma wystarczająco, po ekstrakcie oczekiwałbym więcej, ciała sporo i tu nie ma na co narzekać. Ogólnie dobre, ale spodziewałem się więcej - tym bardziej za tą cenę.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5