Doctor Brew Rauchweizen

overall
75
69
style
Doctor Brew
Brewed at Browar Bartek

Style: Smoked
Wrocław, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 31   MEAN: 3.44/5.0   WEIGHTED AVG: 3.38/5   SEASONAL: Special   IBU: 22   EST. CALORIES: 171   ABV: 5.7%
No commercial description

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
4.4
chevington (38) - Przemyśl, POLAND - JUN 8, 2017
Moje pierwsze wędzone piwo i muszę powiedzieć że puki co niedościgniony. W aromacie wyraźna wędzonka(szynka, kabanos), w smaku do tej wędzonki dochodzi banan, który na pierwszy rzut oka nie powinien pasować,a le komponuje się świetnie. całość dopełniają przyprawy (głównie goździki)

4
saintbase (661) - Bydgoszcz, POLAND - MAY 18, 2017
Greetings from Bydgoszcz, Poland to all Beer Geeks and Hopheads around the world!

3.3
irenecus (785) - - MAY 7, 2017
Na zdrowie, Salud, Kampai, Prost, Skaal, Zivjeli, Fenékig, На здоровь& Na zdravi

3.3
Michcio (1025) - Gdansk, POLAND - JUL 27, 2016
Barwa jasnomiedziana, zmętnione, piana zabrudzonej bieli, obfita, trwała. W aromacie wędzonka, szynka, nieco dymu. W smaku półwytrawne, nieco dojrzałego banana, lekkie nuty opiekane, karmelowe, szynka, kiełbasa z grilla. Niewielka kwaskowość, trochę brakuje ciała, goryczka niska, wysycenie też niskie, balans mógłby być nieco lepszy. Ogólnie ciekawe połączenie, jednak sprawia wrażenie nieco niedopracowanego. Ale warto spróbować.

3.4
wozap (1092) - Węgorzewo, POLAND - JAN 29, 2016
Rubinowe, piana złamana biel, drobna, wysoka, zdobi szkło. Aromat wędzony, w tle owocowy. Smak słodowość, owoce, wędzonka tylko w tle, więc rześkość jest ponad pełnią. Na finiszu wysoko zaakcentowana goryczka, jak na styl. Wysokie nasycenie.

3.4
Hoppy_Luke (2193) - Poznań, POLAND - DEC 30, 2015
Skoro Doctor Brew robi coś innego niż jakaś IPA, wypada spróbować ;) A że jeszcze robione na Beer Geek Madness, trzeba spróbować. Ciemnomiedziany kolor i konkretna, beżowa piana, która dość szybko opadła. Aromat niezły - wędzona, przyprawy - głównie goździki. W smaku są banany, jest wędzonka, przyprawy. Jednak czego mi zabrakło. Piwo nieco wodniste, może to sprawiło takie wrażenie. Ogólnie niezły rauchweizen, ale nic poza tym.

2.6
mateuszk (2769) - Poznań, POLAND - DEC 22, 2015
Draught. Aroma of smoke and spicy phenols. In taste watery, slightly malty sweet, some smoke and alcohol. Medium to low body, normal carbonation, light bitterness in the finish. Nothing special.

3.6
chrisko82 (1117) - Warszawa, POLAND - DEC 22, 2015
Piwo ciemnobursztynowa, mętne, Piana ładna, dość szybko opada. W aromacie lekka wędzonka, bananowość, goździk. W smaku kwaskowe. Średnia pełnia. Niskie wysycenie.

3.9
Marian1990 (538) - Gdynia, POLAND - NOV 19, 2015
Aromat: na początku wędzony, ale nie przesadzony aromat, potem banan, lekko goździk. Wygląd: mętny, ciemny bursztyn, chociaż o dziwo jak na piwa w doctora brew to wcale nie aż tak mętny , bo o ile pszenica jak najbardziej może być mętna to to nie jest bardziej mętne od niektórych innych piw od tego browaru. Piana buduje się ładnie , ale niestety po jakimś czasie redukuje się do cienkiej warstwy. Smak: Lekko kwaskowe, goryczka znikoma, piwo orzeźwiające smak odpowiada aromatowi Odczucie w ustach: wysycenie wysokie piwo średnio pełne, gładkie Ogólnie: Dobry RauchWeizen , zaznaczam , że w wersji ciemniejszej. Wędzonka nie jest przegięta , jest jak najbardziej przystępna, dobre dość klasyczne piwo. Dobry za równa pod względem weizena jak i stylu wędzonego.

3.3
daniele (10201) - ITALY - NOV 6, 2015
bottle ambrato carico velato buona schiuma piuttosto persiste filo affumicata un lieve acidulo frutta matura legno poco amara


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5