overall
61
18
style
Doctor Brew
Brewed at Browar Bartek

Style: Imperial IPA
Wrocław, Poland
Serve in Shaker, Snifter

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 56   WEIGHTED AVG: 3.28/5   IBU: 105   EST. CALORIES: 267   ABV: 8.9%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Zainspirowani chmielem do granic możliwości, stworzyliśmy piwo, które cechuje wybitne połączenie trzech odmian z Europy, Ameryki i Australii. Bogate i intensywne w swym aromacie, a zarazem doskonale zbalansowane. Piwo to jest najmocniejszym przedstawicielem stylu IPA w wykonaniu Doctor Brew. Wszystkie jego składniki przyleciały do browaru na latających dywanach, co miało ogromny wpływ na ten fenomenalny efekt końcowy.

Nie wierzysz? - potrzyj butelkę i wywołaj Alladżina(!)
20 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.3
Slautar (700) - Gdañsk, POLAND - NOV 15, 2016
Warka 07/03/2017. W aromacie tofi i jakiś egzotyczny owoc co bardziej niż jakąś imperialną ipę przypomina mi takie smakołyki jak Old Numbskull czy Bommen & Granaten. W smaku półsłodkie tofi z owocami oraz okrutnie potężna goryczka i znów nieodparte skojarzenie z barleywine co oczywiście mi nie przeszkadza bo piwo jest świetne (poza tym lubię barleywine niezależnie od tego jak je piwowar nazwie). To piwo jest bardzo dobre. To piwo jest również bardzo ładne bo bursztynowy kolor wypełniający szkło robi dobrą robotę.

4
autos5 (429) - Szczecin, POLAND - APR 11, 2017
Za wygląd muszę dość sporo odjąć - piana niewielka, dość sporo osadu który nieładnie się oddziela. Aromat jest lekko karmelowy i można wyczuć delikatne zapachy lasu i winogron. Niespodziewanie pachnie początkowo jak piwo ciemne. W smaku piwo zaskakuje ponieważ jest inne niż aromat, początkowo delikatnie kwaśne szybko przechodzi w dość ciężkie leśne klimaty. Goryczka jest rzeczywiście uderzająca i zalega bardzo długo.

3.9
titanek (467) - POLAND - OCT 23, 2016
Kolor ciemno bursztynowy, piana ładna, opada do cienkiej warstwy, ładnie zdobi szkło. Aromat już z daleka zachwyca, bardzo słodko, owoce tropikalne, karmel, dżem truskawkowy, zioła, żywica. W smaku gęste, wyklejające, w smaku również słodko, na finiszu pokazuję się nafta, goryczka średnia, trochę zalegająca. No aromat zapowiadał eksplozje doznań w smaku, a tu smaku monotonnie. Bardzo fajne piwo, gdyby smak dorównał aromatowi to mogłoby być wybitne.

3.9
crimson75 (298) - Gdańsk, POLAND - NOV 12, 2016
Butelka, Outlet Piękny aromat, owoce, ale takie bardziej słodkie, nie cytrusowe, w kierunku kwiatów, ale niekoniecznie kojarzące się z Belgią Aromat sprawił, że w smaku bałem się ulepka, którym na szczęście to piwo nie jest! Oczywiście podstawa słodowa jest konkretna, ciała piwu nie brakuje, ale słodycz nie jest przesadna. Do tego bardzo fajna goryczka, zdecydowanie wysoka, ale tak szlachetna, nieprzesadnie długa. Balansuje się ze słodyczą, co nie znaczy że nawzajem się niwelują. Alkohol wyraźny, ale w akceptowalnym dla mnie stopniu. Fajne piwo, mimo swojego kalibru bardziej pijalne niż niejedna imperialna IPA

3.9
oczek2015 (503) - Przemysl, POLAND - JAN 2, 2017
UPDATED: JAN 3, 2017 Butelka 0,5 z datą ważności do 06.05.2017. AROMAT: słodkie przejrzałe owoce tropikalne, przypalony karmel, po zamieszaniu szkła guma balonowa. BARWA: przymglony bursztyn. PIANA: przybrudzonej bieli, niska, szybko opada do cienkiego pierścienia który długo się trzyma, ładnie zdobi szkło. SMAK: dobrze zbalansowane, słodka owocowo-karmelowa podbudowa słodowa przełamana ziołowo-ziemistą gorączką, trochę na finiszu tytoniowa, krótka pozostawia cierpkość na podniebieniu, jak na 105ibu nie powala z drugiej strony w końcu to 20 plato i prawie 9%alk jest więc co kontrować. Wysycenie średnie do niskiego, pełnia średnia do wysokiej, bardzo dobrze pijalne, zdradliwe pije się jak szesnastkę. Nie jest to piwo przełomowe ale naprawdę solidne, bez wad. Polecam


We Want To Hear From You



Join us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »



Page    1  2 3 4 5 6


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5