overall
13
16
style
Brewed by Browar Fortuna
Style: Spice/Herb/Vegetable
Miłosław, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 42   WEIGHTED AVG: 2.62/5   EST. CALORIES: 168   ABV: 5.6%
COMMERCIAL DESCRIPTION
This bottom-fermented beer, fermented at low temperatures in traditional open vats. As with many beers, dark, long-aged. The recipe comes caramelized malt, roasted in a brewery Miłosław and natural honey. The aroma of this beer is a combination of sweet honey and roasted dark malts, well in balance on the palate. The taste is accompanied by a properly chosen hop bitterness. "Honey," works as a companion intense in flavor meat dishes and yourself as a liquid dessert. Although this is not a beer to drink every day, suitable for any occasion. Few beers is so universal. Alcoholic strength by volume: 5.6%

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


rauchbierlover's rating

2.5
   AROMA 7/10   APPEARANCE 3/5   TASTE 1/10   PALATE 3/5   OVERALL 11/20
rauchbierlover (662) - Berlin, Berlin, - NOV 17, 2012
Dark brown, foamy offwhite head. Aroma is honey, ripe fruits. Taste is too sweet, only and only honey. The more you go on with the drinking, the more it gets sickly.


1.8
beton (647) - Tarnobrzeg, POLAND - MAY 1, 2017
Piwo skonsumowane. Ocena na podstawie retrospekcji w celu uzupełnienia profilu

2.9
mikeyo1 (849) - Linköping, SWEDEN - APR 7, 2017
Bottle @ home, Pours an amber liquid. aroma is sweet with notes of honey, caramel, toasted malts, and some flowers. Taste is medium bodied and sweet with a drier finish. Flavors of honey, caramel, malt.

2.5
p5ychol (920) - Poznań, POLAND - APR 2, 2017
Barwa ciemnobursztynowa, jasnomiedziana. Klarowne. Piana jasnopomarańczowa, średnio obfita, zbudowana ze średnich oczek, robi trochę szumu przy nalewaniu, ale nie opada od razu, jakiś czas utrzymuje się warstewka na powierzchni. W aromacie jest wyczuwalny miód oraz, co mnie nieco zaskakuje - pozytywnie!, wyraźna nuta palona, trochę coś w stylu znanego z Black IPA prażonego słonecznika. W smaku słodko, z wyraźnym wpływem miodu, ale i z wyraźną palonością, albo czymś pokrewnym, kojarzonym nie tyle z kawy, co z kawy zbożowej. Wysycenie wysokie, jak dla mnie za wysokie, intensywne musowanie piwa w ustach odwraca uwagę od smaku. Ogólnie nieźle, całkiem nieźle.

3.1
JtanK (558) - Kraków, POLAND - MAR 11, 2017
Old review written before making ratebeer account. It’s a pretty decent honey beer.

2.7
jandorris (724) - Warsaw, POLAND - JAN 23, 2017
Backlog. Przenoszenie ocen z innego serwisu, z czasów przed założeniem konta na ratebeer

3
17wojownik (521) - Kraków, POLAND - AUG 25, 2016
Dobre piwko z dodatkiem miodu pszczelego - jak na ten typ. Dość ciemne. Zmętnione, nie jest przesłodzone, nie czuć tak tej spadziowości.

3.5
Hoppy_Luke (1957) - Poznań, POLAND - JUL 11, 2016
Powtórka Miodowego z Fortuny okazała się całkiem trafnym wyborem. Kolor miedziany, piana niewielka, biała, osadzająca się na szkle. W aromacie głównie nuty miodowe. Przyjemne. W smaku miód na pierwszym planie. Czuć trochę gwoździ, ale szybko się to ulatnia. Ogólnie piwo jest słodkie, ale bez przesady. Wysycenie średnie. Całkiem smaczne, niezobowiązujące piwo...

3
lkowalkowski (462) - POLAND - JUN 22, 2016
Jak dla mnie miód ma trochę sztuczny smak. Honey is a little artificial flavor.

2.2
PhilosophyGuy (759) - Łódź, POLAND - APR 20, 2016
---Pisane na podstawie notatek--- Nie dla mnie. O ile aromat jest jeszcze przyjemny, o tyle smak to jakieś dziwne pomieszanie z poplątaniem. Trochę palone jakby, trochę miodne. Nijak ma się to do siebie. Na dodatek kiepski balans. Niezbyt.

2.7
Grisza77 (814) - Poznań, POLAND - FEB 24, 2016
Miedziane, klarowne piwo o średniej pianie, która dość szybko opada do zera. Aromat i smak wyraźny miodowy, ale niestety jednowymiarowy, niczym nie skontrowany. Goryczka niska. Ogólnie piwo nie jest złe, miód jest wyczuwalny, ale nic po za nim się w tym piwie nie dzieje.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5