overall
21
38
style
Brewed by Browar Fortuna
Style: Fruit Beer
Miłosław, Poland
Serve in Flute, Shaker

bottled
available

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 73   WEIGHTED AVG: 2.8/5   SEASONAL: Spring   EST. CALORIES: 153   ABV: 5.1%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Specialty beer with a unique addition in the form of natural juice of ripe, juicy plum, mirabelle. Once you have transferred to defile recognized a beautiful, golden-amber color and unique aroma and flavor that is reminiscent of a warm summer evening spent in the garden.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


2
americanafx (133) - Krakow, POLAND - DEC 15, 2017
plum, grape, lemon, banana, golden, cloudy, frothy, white foam, heavy cloying sweetness, lightly bitter, medium body, sticky, soft carbonation, average beer

2.9
JtanK (643) - Kraków, POLAND - DEC 8, 2017
A run of the mill beer with addition of decent plum juice, it's pretty tasty and efreshing though the sweetness is a bit too syrupy. It's alright but the dark version of plum juice beer is better and more balanced.

3.3
karolsks (49) - Kraków, POLAND - DEC 1, 2017
Barwa jasnozłota, zmetnione z obfitą pianą. Bardzo ładnie sie prezentuje. Aromat mirabelka, wino musujące(szampan), brzoskwinia. Smak tak jak w aromacie plus wyczuwam smak galaretki w czekoladzie. Słodkie z kontra lekkiej kwaskowości na koniec.

2.6
czlowiekwiadro (1229) - POLAND - NOV 5, 2017
zapach dość słodki, brzoskwinia, śliwka, mirabela, kisiel owocowy, trochę brzoskwiniowego dżemu. dość mdły. kolor żółto pomarańczowy, równomiernie zmętniony. piana biała, średnio obfita, dość krótka. w smaku słodkie, owocowe, to co w zapachu, mirabela, śliwka, morela, brzoskwinia, trochę kauczuku i dętki w tle. goryczki praktycznie brak. nasycenie wysokie.

3.2
piotrtom (187) - Limanowa, POLAND - OCT 29, 2017
Jasnozłote, zmętnione z ładną pianą. Aromat słodowo-brzoskwiniowo-jabłkowy, lekka biała śliwka. Aromat przyjemny aczkolwiek jest w nim trochę sztuczności ale bez przesady. W smaku jest słodkie ale nie przesadzone, troszkę kwaskowości na kontrę ale malutko. W smaku jest śliwkowo-jabłkowe z lekkim diacetylem i nutą siarkową. Fajnie nagazowane, przyjemne w odbiorze i orzeźwiające. Nic tu niczego nie urywa ale zdecydowanie lepiej wypić to niż jakiegoś sztucznego radlera czy inne wymysły, które bazują tylko na aromatach.

3.1
golemor (69) - POLAND - OCT 18, 2017
Barwa żółta, zmętnione. Piana bardzo ładna, biała, gęsta i obfita, drobnopęchrzykowa z kilkoma wielkimi pęcherzami, dość trwałą, opadając ładnie oblepia szkło. W aromacie owocowe, dominuje mirabelka, śliwki, brzoskwinie, metaliczność. W smaku podobnie, słodkie, lekko kwaskowe z minimalną goryczką. W smaku metaliczność wychodzi dużo bardziej.Nasycenie średnie w kierunku wysokiego. Pijalne. Przypomina tanie wino.

3
gaara1221 (328) - POLAND - OCT 10, 2017
Mętne :O jest piana, nawet ładnie się utrzymuje. Tak jak się spodziewałem, za bardzo przypomina sok,z a mało piwo. Aromat owocowy (może faktycznie jest to śliwka) słodki, trochę jak kompot. W smaku podobnie, słodkie, brak goryczki. ale nie jest to jakieś sztuczne.

2.2
Jurzak98 (150) - Kozy, POLAND - OCT 8, 2017
Butelka 500ml. W aromacie śliwki mirabelki, brzoskwinie, a może bardziej lidlowy sok z nich. Przesłodzone.

3
vmario (100) - POLAND - SEP 18, 2017
Żółte, mętne ze średnią pianą. Wysycenie w sam raz. W zapachu owocowo-mirabelkowe. Smak to przede wszystkim mirabelka. Umiarkowanie słodkie. Gdyby pojawił się akcent chmielowy lub kwaskowy byłoby ciekawiej, ale i tak jest nieźle.

2
Beerhunter111 (23265) - Beerland, GERMANY - SEP 6, 2017
50cl bottle. A slightly hazy golden beer with a mid-sized most good lasting off-white head. Aroma of sweet mirabelles, sugar, passion fruits. Taste of mirabelles, pear, ripe apples, sugar, no beer.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5