Gościszewo 55 Porter Bałtycki Wędzony 20°

overall
95
87
style
Brewed by Browar Gościszewo
Style: Baltic Porter
Sztum, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 68   WEIGHTED AVG: 3.67/5   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
No commercial description

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


 • Rate This
 • Statistics
 • Locate Sellers
3.5
hvn (348) - Nuuk, GREENLAND - APR 18, 2018
UPDATED: APR 18, 2018 Barwa ciemno brunatna, piana jasny brąz, drobnopecherzykowa, powoli opada. Rubinowe refleksy. W aromacie dominuje przyjemna wędzonka, za nią slodycz, przypalona skorka od chleba. W smaku na pierwszy plan wyraznie wychodzi bardzo gorzka czekolada, kawa zbożowa. Leko cierpki posmak pozostaje w gardle. Slodkie.

3.9
kacyper (1548) - Warsaw, POLAND - MAR 9, 2018
UPDATED: MAR 9, 2018 Butelka. Aromat wędzony, ciemnych słodow, porterowe. W smaku lekko kwaśne od ciemnych słodow, mocne, rozgrzewające.

3.8
Bush_Docta (503) - - JAN 17, 2018
Ciemnobrunatne, brązowe; piana dość drobna i gęsta, utrzymuje się na poziomie obrączki. Zapach to przede wszystkim wędzonka, poza tym czekolada i inne akcenty ciemnego piwa. W smaku również wędzonka, ale już nie tak intensywna jak w aromacie, dużo słodkiej czekolady, ciemny chleb, kawa i paloność. Fajny posmak, ciało solidne przy tym ballingu, pijalne, alkohol dobrze ukryty. Bardzo dobrze skomponowane piwo, niezła intensywność i wędzonka nie zdominowała reszty.

3.7
Kiezmar (1051) - Krakow, POLAND - JAN 12, 2018
UPDATED: JAN 12, 2018 Przyjemny porter bałtycki z wyraźną ale nie narzucającą się ogniskowa dymnością. Zaskakuje desrową gładką teksturą, z lekko palonym finiszem. Mocna pozycja

4.2
caketm (478) - Czestochowa, POLAND - NOV 15, 2017
Butelka 0,5 l. W aromacie jest dym i wędzonka, ale nie do końca zadowalająca. W smaku również umiarkowana wędzonka i czekolada. Generalnie jest do czego wracać.

3.8
jedrol (146) - Bydgoszcz, POLAND - NOV 2, 2017
Butelka Wygląd: czarne, nieprzejrzyste z mało obfitą i szybko opadającą pianą Aromat: jest konkretnie - słodko, czekoladowo jest wędzonka - bardzo przyjemna przypomina trochę prażynki bekonowe aromat jest intensywny, po czasie pojawia się coś jakby czekolada z wiśniami Smak: słodko i czekoladowo, delikatna wędzona, która z czasem zanika, niska likierowa alkoholowość, zalegająca goryczka. Z czasem pojawia się też delikatna nuta wiśniowa.

3.7
PlutonowyMan (971) - Baardegem, BELGIUM - OCT 31, 2017
Kolor czarny, piana beżowa, wysoka i trwała, pozostawia po sobie dużo zdobień. W aromacie smażone śliwki i gotowana kiełbasa dająca namiastkę wędzonki, która ewoluuje w gotowaną, wędzoną szynkę. Nie jest źle ale nie ma tu typowej wędzonki i charakterystycznego aromatu dymu. Smak to głównie nadmierna słodycz. To ona jest tu wiodąca, dalej jest podobnie jak w aromacie gotowana, wędzona szynka, paloność kawowa i smażone owoce. Przez słodycz trochę przebija się goryczka. Jest palona, długa ale i tak nie jest na tyle silna aby złagodzić wysoką słodycz. Nasycenie średnie, pasuje. Piwo charakteryzuje średnia pełnia i wydaje się że jest wystarczająca.

4
oczek2015 (539) - Przemysl, POLAND - OCT 30, 2017
Butelka z datą ważności do 20.05.2018. BARWA: ciemno brunatne, klarowne. PIANA: beżowa, średnia, drobno pęcherzykowa, średnio trwała, pozostawia lacing. AROMAT: jest zachowany charakter porterowy , ciemne słody wpadające w nuty słodkich owoców, sporo czekolady, likierowość- wyczuwalna przyjemna alkoholowość, nienachalna ogniskowa wędzonka na drugim planie co jest dużym plusem. SMAK: jest sporo słodyczy która znika pod popiołową goryczką na finiszu zalegające spalone ziarno kawy. Jest naprawdę lekki jak na 20 plato - może nie wodnisty bo sporo się dzieje ale brak mu trochę tej oleistości, niezwykle pijalny. Zakupiłem kilka butelek w piwnicę ale nie ma co trzymać za lekki , ułożony, trzeba wypić.

3.5
jfb (7436) - GERMANY - OCT 8, 2017
(bottle) dark brown colour with a very small frothy beige head. aroma of chocolate raisins and yeast slurry, slightly perfumed, with a light touch of smoked plums, fudge and earth. flavour is mostly smoked malts and herbal hops, slightly metallic, with lots of ash, some ethanol and a semi-sweet medium-burnt bitter finish. medium- to heavy-bodied with average carbonation.

3.6
tricksta_p (5705) - Steenwijk, NETHERLANDS - OCT 1, 2017
Bottle from Browarium Sklepy Piwne. Aroma is sweet roasted malt, chocolate, some smoke, coffee, caramel, with a touch of liquorice and hops in the finish. Flavour is sweet with a roasty bitter finish. Body is medium to full. Nice and sweet Baltic Porter with lots of chocolate and a soft touch of smoke.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7


A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5