Gościszewo 55 Porter Bałtycki Wędzony 20°

overall
95
86
style
Brewed by Browar Gościszewo
Style: Baltic Porter
Sztum, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 47   WEIGHTED AVG: 3.65/5   EST. CALORIES: 240   ABV: 8%
No commercial description

Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.6
no_cheating (95) - - JUL 23, 2017
UPDATED: JUL 23, 2017 Lots of carmel, a little coffee. Quite thick and very sweet, which makes it hard and slow to drink. I like it but would tame the sweetness a bit.

3.4
ogniskowicz (981) - POLAND - JUL 14, 2017
Aromat przypieczonej skórki razowego chleba, lekkiej wędzonki, może trochę czekolady. W smaku podobnie. Żadnych fajerwerków nie ma, ale ratuje to piwo świetny balans. Niby nic wielkiego, a dobrze się sączy.

4
gr_pa (729) - siemianowice, POLAND - JUL 11, 2017
Czarne. W aromacie sporo wędzonki,pumpernikiel, suszone owoce. Średnie ciało, średnia do wysokiej słodycz. Całkiem fajnie w smaku, niezły balans, znowu nuty pomperniklowe.

4.1
bigbywolf (192) - Słupsk, POLAND - JUL 9, 2017
Uzupełnienie profilu, archaiczna ocena sprzed czasów założenia konta na ratebeer.

4.4
Cantabrian (1143) - Christchurch, NEW ZEALAND - JUL 9, 2017
I got a bottle of this amazing Baltic Porter thanks to the great Eldesmadre. Black with a brown head, a touch soapy, but still looking perfect. Very woody aroma, some smoke and chocolate plums. Flavour is salty, yes, lovely touch to those bitter dark chocolates, smoked bacon, plum, everything from a wood cabin, pure autumn, no spring or summer herbs. Think on the palate, full bodied, I never wanted this bottle to end.

3.7
evannell (1191) - Kraków, POLAND - JUL 7, 2017
Dym robi tu fajną robotę. Piwo trochę leci szynką, ale ogólne doznanie jest przyjemne.

3.7
kRadek (55) - Sosnowiec, POLAND - JUL 7, 2017
Ciemne z rubinowymi przebłyskami i beżową pianą. W aromacie wędzonka, czekolada i owoce (zarówno suszone jak i świeże- jabłka i gruszki; aromat wędzonej gruszki wybija się z czasem na pierwszy plan). W smaku słodka wędzonka, czekolada z rodzynkami i trochę suszonych owoców. Niskie wysycenie, goryczka średnia, dobrze balansuje słodycz. Alkohol dobrze ukryty, praktycznie niewyczuwalny podczas picia. Ciekawe, złożone piwo (choć intensywny gruszkowy aromat tworzy pewną rysę na tym obrazie), choć przydałoby się trochę więcej ciała (choć z drugiej strony nie ma co wymagać cudów z 20BLG). [warka do 20.05.2018]

3.7
pgliszczu (70) - - JUL 4, 2017
Aromat: Przede wszystkim wędzoność, trochę słodów, czekolady, paloności i owoców (ostatnich najmniej) ciemnych, niestety także alko.
Wygląd: Ładna drobnopęcherzykowa, średnio wysoka piana. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste.
Smak Dość złożony, przede wszystkim na pierwszym planie wędzoność. Dalej słodycz, słodowość, czekolada i rodzynki. Delikatna kwaśność również obecna.
Odczucie: Średnio-niskie ciało, niskie nasycenie, średnia goryczka
Podsumowanie: Solidne piwo, zdecydowanie zbalansowane i dość złożone, wędzoność nie wybija się na pierwszy plan, a ładnie komponuje się z całością. Może brakuje mi nieco ciała, ale takie też są raczej bałtyki, więc generalnie na plus. Alkohol obecny w aromacie, ale w smaku już nie.

3.4
DonGregorio (440) - POLAND - JUL 2, 2017
Shared bottle. Dark brown colour, average tan head. Aroma of plum, dark fruit, smoke, caramel. Taste is medium sweet and bitter, of caramel, light smoke, dark fruit, plum, roasty. Long bitter finish. Medium+ body, soft to average carbonation. Quite nice.

3.9
homeini (285) - Warsaw, POLAND - JUN 29, 2017
W aromacie kawa, ciemny chleb, lekki dym z ogniska, śliwka. W smaku kawa na pierwszym planie, do tego troche rodzynek, lekka ziołowa goryczka, lekko wytrawne, wędzonka bardzo delikatna. Kolor ciemnobrunatny, piana kremowa średnia, szybko redukuje się do otoczki, która jest trwała. Wysycenie niskie, paloność niska, gładkie, ciało przyzwoite jak na 20 blg, alkohol dobrze ukryty w aromacie i smaku. Bardzo dobrze ułożone, dobrze zbalansowane, złożone, przyjemne piwo, wędzonka nie nahalna, delikatna, bardzo dobrze pijalne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
Tick this beer for your profile
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5