Golem Gehenna Laphroaig Barrel Aged

overall
99
99
style

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 41   WEIGHTED AVG: 3.84/5   EST. CALORIES: 225   ABV: 7.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Whisky Extra Stout with 40% peated malt and matured in Laphroaig 10yo whisky barrels for 6 months
18 Blg

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


4.1
pawos (279) - Sosnowiec, POLAND - JAN 13, 2018
Ja za torfem nie przepadam. Ale dobre torfowe piwo docenić umieć. Niesamowicie gładkie, pełne, aksamitne w ustach. Zarówno w smaku jak i w aromacie dominuje absolutnie torfowość, połączona z nutą szlachetnego alkoholu i lekką palonością

3.3
szczupaczu (244) - Rurzyca, POLAND - JAN 13, 2018
Wyjątkowo bez standardowej kolejności - piwo zdecydowanie jednowymiarowe, torfowy aromat nie dopuszcza do głosu żadnych innych nut - no może z wyjątkiem paloności kawowej oraz odrobiny słodyczy. W aromacie nic poza torfem. Wygląd klasa ale to trochę za mało. Ocena bardzo subiektywna ale inaczej się nie da.

5
balwanekfigo (320) - POLAND - JAN 10, 2018
Wygląd. Mega ciemne, gęste i dość duża piana jak na taki kaliber. Aromat. Ło matko, waga super ciężka. Spalone kable, lizol, szpital, bandaże, papierochy, wszystko super intensywne. W tle pojawia się jakaś słodycz od beczki i nuty whisky. Bogato. Smak. Dużo łagodniej niż w aromacie, ale dalej podobnie plus fajna czekolada, goryczka palona, papierochy, i mocno czuć beczkę. Bezkompromisowe piwo, ale da się wyczuć gładkość, beczkę i jest balans. Mega piwo. Nie jestem fanem klimatów, ale w stylu siedzi wybitnie. A i sceptykom torfu powinno zasmakować. ABSOLUTNY SZTOS.

4.6
FotoGrover (13) - Warszawa, POLAND - DEC 31, 2017
UPDATED: DEC 31, 2017 Piwo, które wzbudza zachwyt. Piękna barwa, piękny smak a Piwo, które wzbudza zachwyt. Piękna barwa, piękny smak a przede wszystkim zapach!!!

4.2
Cenzura (741) - Warsaw, POLAND - DEC 16, 2017
Aroma: peat, chocolate, coffee, wood. Taste: peat, whisky, chocolate, coffee, light sourness. Good head, low carbonation, perfect lacing.

3.4
achimczi (38) - Vanlose, DENMARK - DEC 3, 2017
App: black, very little head. Aroma: SMOKE and some coffee. Taste: smoky, with some chocolate and coffee notes. Palate: medium body, medium-low carbonation. It's kind of sweet in the begining but with nice, bitter/dry finish. Maybe little bit alcohol at the end as well Overall: this beer is pretty simple, not very complicated but I think this is the way it was supposed to be, I liked it.

4.9
caketm (420) - Czestochowa, POLAND - NOV 24, 2017
Potęga bandaży i szpitalnych korytarzy, na których wylano świeży asfalt, zamiast nowych kafelków. Ciężko tu jest, bardzo ciężko. Ale ja się tu czuję jak ryba w smole. Czuje się jak bym miał nałożony kaftan smaku, bo przepaliłem kable na całym Oddziale. Jakbym już wiedział, jak może smakować piekło. Oby tak.

4.1
Heidbummer (976) - SCOTLAND - NOV 21, 2017
Keg, Brewdog Camden. Pours black, ring of tan head. Modest carbonation. The aroma is astonishing. Massive peatiness. The taste us like a black IPA that's been beaten up by a gang of Islay whiskies. Dry, roasted mouthfeel. Great. Not your typical oversweet barrel aged beer and better for it.

3.5
imperial_suchy (335) - Rybnik, POLAND - NOV 18, 2017
Piwo czarne jak noc, z beżową, puszystą pianą. W aromacie świeżo położony asfalt, spalone kable, opona, smoła, szpital- wszystko co najlepsze. W smaku czekolada, popielniczka, delikatne spalone kable, subtelny posmak whisky. Ogólnie zapach był obłędny, ale niestety smak nie nadąża. Piwo ma zbyt mało ciała i zbyt duże nasycenie. Myślałem, że będzie sztos, a po prostu było ok.

3
puren (1321) - Gdańsk, POLAND - NOV 18, 2017
PREZENTACJA: czarne, piana jest beżowa, niezbyt obfita, redukuje się do obręczy, nie oblepia ścianki szkła;
AROMAT: bardzo intensywny - wszystkie odcienie torfu, bardzo delikatny alkohol w tle;
ODCZUCIE: ciało średnie ku wysokiemu, średnio nasycone, zaklejające, alkohol rozgrzewa przełyk;
SMAK: słodkie - karmel, wędzona czekolada, średnia kakaowa goryczka;
OGÓLNIE: dość proste ale smaczne.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5