Golem Pieprzony Gr*dzisz

overall
47
27
style
RATINGS: 54   WEIGHTED AVG: 3.16/5   IBU: 30   EST. CALORIES: 81   ABV: 2.7%
COMMERCIAL DESCRIPTION
8 Blg American Grodziskie with red pepper. Dry-hopped with Centennial.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3
samsomuk (269) - Bridgwater, Somerset, ENGLAND - DEC 4, 2017
UPDATED: DEC 5, 2017 Bottle online from Brewdog. Pours cloudy murky golden with a little white head. Aroma is full on rauch, smoked ham & wheat. Taste is yeasty, moderate to heavy smoke, spicy pepper smoked ham. Medium bodied, light carb with a greasy, mineral heavy finish. Strange & interesting. Plenty of flavour for 2.7%. I kind of like it but it wouldn’t be everyone’s cup of tea

3.5
hatchet90 (167) - Wroclaw, POLAND - NOV 26, 2017
Pite z butelki 500ml. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji. Fajne lekkie, orzeźwiające piwo. Wędzone, pieprzowe, chmielowe i owocowe.

2.8
Karbulot (101) - Gdansk, POLAND - NOV 23, 2017
E, lipa trochę. Pieprz czułem w nosie, ale nie w ustach. Trochę taki płaski smak. Nie przebija niestety oryginalnego Grodziskiego. No, ale przynajmniej wygląda jak grodziskie i nie jest aż tak mocno nagazowane.

2
Simoonthph (129) - Czechowice-Dziedzice, POLAND - NOV 3, 2017
Piwo barwy słomkowej, lekko zmętnione. Piana biała, niska, szybko znika, szkła nie zdobi.
Aromat wędzony ser, maślany zapach, słód nieco cytrusów w tle.
W smaku pojawiają się amerykańskie chmiele, pieprzu praktycznie nie poczułem. Smak wędzonki wyczuwalny, nieco limonki i posmaku ziołowego.
Wodniste, mało treściwe.
Nie jest to styl który by mi odpowiadał, ale spróbować trza...

3.5
zboj (404) - POLAND - OCT 31, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 12.2017. Piwo w barwie słomkowe, zmętnione. Wysycenie średnie, piana też średnia. Szybko redukuje się do opaski i zostawia minimalną koronkę na szkle. Grodziskie powinno być zdecydowanie bardziej gazowane, a piana powinna być naprawdę obfita. To największy zarzut do tego piwa. W aromacie czuć słód wędzony dębem. Wędzonka jest dobrze zaznaczona, ogniskowa w charakterze. Cytrusy w bardzo dalekim tle. W smaku jest solidna goryczka, wędzonka też daje o sobie znać. Jest też nuta przyprawowa - pieprz najbardziej wychodzi w posmaku, ale jest to tylko dodatek, nie występuje on - na szczęście - w roli głównej. Piwo mimo tylko 8 BLG nie jest zbyt wodniste. Generalnie jest lekkie i orzeźwiające. Fajna interpretacja naszego rodzimego stylu.

3.3
Bush_Docta (409) - - OCT 26, 2017
W barwie złociste, zmętnione; piana drobna, niewielka jak na grodzisza. W aromacie słód i wędzonka, lekkie cytrusy - słodko-mdły. W smaku słodowość, wędzonka i owocowa nuta, z goryczką na sporym poziomie, posmak cytrusowo-przyprawowy. Ciało na średnim poziomie, nie jest wodniste. W porządku, ale nic poza tym.

3.4
kokos666 (430) - Gliwice, POLAND - OCT 25, 2017
Tap. Aroma of smoked ham, little phenolic and hardly noticeable pepper. Light body, dry, smoky, long lasting herbal bitterness. Good.

3.1
gwizdek1990 (205) - POLAND - OCT 17, 2017
Barwa słomkowa, równomiernie zmętniona. Piana biała, na początku obfita, redukuje się do cienkiej warstwy i ładnie zdobi szkło. W aromacie na pierwszym planie lekka wędzonka, nuty dymne i słodowe zmieszane z lekkimi cytrusami. Aromat pieprzu jest ledwo wyczuwalny. W smaku wędzonka jest wyraźniejsza, pojawiają się nuty szynki, przypalonego drewna. Lepiej się też daje wyczuć nuta pieprzowa. Goryczka minimalna, cytrusowo-pieprzowa. Piwo jest bardzo pijalne i gładkie. Ma mało ciała jak przystało na grodziskie.

3.2
piwnanuta (237) - Warsaw, POLAND - OCT 17, 2017

Pieprz, pieprz, pieprz. Trochę cytrusa i wędzonki. Rześkie. Butla na Festiwalu Piwa w Warszawie.

1.8
Jultsu (1240) - TAMPERE, FINLAND - OCT 13, 2017
BBE 12.2017. Kellertävän vihertävän kirkas väri, todella ohut tiskivetivaahto. Tuoksu semitunkkainen vanha kinkku. Suutuntuma vetinen tiskivesi, ohuesti vanhaa kinkkua, myös ripaus vanhaa sinihomejuustoa. Kuiva, nopea ja ohut jälkifiilis. Ei juuri innosta juomaan, vielä vähemmän nauttimaan. Ei silti kamalinta mahdollista.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5