Golem Pieprzony Gr*dzisz

overall
46
27
style
RATINGS: 59   WEIGHTED AVG: 3.16/5   IBU: 30   EST. CALORIES: 81   ABV: 2.7%
COMMERCIAL DESCRIPTION
8 Blg American Grodziskie with red pepper. Dry-hopped with Centennial.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.6
19Michi38 (238) - Cracow, POLAND - JAN 27, 2018
Słomkowe, lekko zmętnione, ale wciąż przejrzyste. Piana biała, drobna, raczej mało obfita, lekko osadza się na ściankach i zostaje na obręczy. W zapachu grają cytrusy z pieprzem, który jest o dziwo bardzo dobrze wyczuwalny, do tego lekki zapach ziół i wędzonka. W smaku cytrusy już na pierwszym planie, za nimi trochę ziołowości, trawa cytrynowa, subtelna wędzonka, pieprz już lekko wyczuwalny, zdecydowanie bardziej w posmaku. Wysycenie średnie, goryczka niska, posmak cytrusowy i pieprzny, trochę ziołowy.

3.4
ElDesmadre (4405) - Mikołów, POLAND - JAN 1, 2018
Draught, June 2017. Pink pepper covered white smoked cheese, light peppery spicy, nice combination of smoke and pepper. Very good.

3
szymonskc (1091) - Skórcz, POLAND - DEC 29, 2017
Zapach średnio intensywny, wędzonka, szynka, pieprz, cytrusy. Kolor złoty, mętne. Piana niska, drobna, szybko znika. W smaku wytrawne, niska pełnia, trawa, pieprz, wędzonka, cytrusy, kwiaty. Goryczka niska, wysycenie wysokie.

3
Aminatchime (255) - BELGIUM - DEC 17, 2017
Troubele geel-oranje kleur met kleine witte schuimkraag. Geur is zoet, gerookt en bbq vlees. Smaak is gerookt, een klein bittertje en florale toetsen.

2.9
kraddel (9426) - Antwerp, BELGIUM - DEC 17, 2017
Pours very unclear blonde. Small to no white head. No lacing. Scent is medium smoked, mild sweetness ( aromatics from the hops, more than actual sweetness ) tad thin, but of course, at this ABV, who's complaining about that. Taste is sharp, tad bitter ( hops , as well as their grassy/ fruity aromatics ) Dry cereal maltyness. clear smokyness, but not nearly as intense as a rauchbier. rather thin MF. Somewhat lower carbo. easy drinkin'. Crisp , tad bitter aftertaste. Minor orange notes from the hops.

3
samsomuk (506) - Bridgwater, Somerset, ENGLAND - DEC 4, 2017
UPDATED: DEC 5, 2017 Bottle online from Brewdog. Pours cloudy murky golden with a little white head. Aroma is full on rauch, smoked ham & wheat. Taste is yeasty, moderate to heavy smoke, spicy pepper smoked ham. Medium bodied, light carb with a greasy, mineral heavy finish. Strange & interesting. Plenty of flavour for 2.7%. I kind of like it but it wouldn’t be everyone’s cup of tea

3.5
hatchet90 (254) - Wroclaw, POLAND - NOV 26, 2017
Pite z butelki 500ml. Ocena wystawiona na podstawie wspomnień z degustacji. Fajne lekkie, orzeźwiające piwo. Wędzone, pieprzowe, chmielowe i owocowe.

2.8
Karbulot (142) - Gdansk, POLAND - NOV 23, 2017
E, lipa trochę. Pieprz czułem w nosie, ale nie w ustach. Trochę taki płaski smak. Nie przebija niestety oryginalnego Grodziskiego. No, ale przynajmniej wygląda jak grodziskie i nie jest aż tak mocno nagazowane.

2
Simoonthph (136) - Czechowice-Dziedzice, POLAND - NOV 3, 2017
Piwo barwy słomkowej, lekko zmętnione. Piana biała, niska, szybko znika, szkła nie zdobi. Aromat wędzony ser, maślany zapach, słód nieco cytrusów w tle. W smaku pojawiają się amerykańskie chmiele, pieprzu praktycznie nie poczułem. Smak wędzonki wyczuwalny, nieco limonki i posmaku ziołowego. Wodniste, mało treściwe. Nie jest to styl który by mi odpowiadał, ale spróbować trza...

3.5
zboj (475) - POLAND - OCT 31, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 12.2017. Piwo w barwie słomkowe, zmętnione. Wysycenie średnie, piana też średnia. Szybko redukuje się do opaski i zostawia minimalną koronkę na szkle. Grodziskie powinno być zdecydowanie bardziej gazowane, a piana powinna być naprawdę obfita. To największy zarzut do tego piwa. W aromacie czuć słód wędzony dębem. Wędzonka jest dobrze zaznaczona, ogniskowa w charakterze. Cytrusy w bardzo dalekim tle. W smaku jest solidna goryczka, wędzonka też daje o sobie znać. Jest też nuta przyprawowa - pieprz najbardziej wychodzi w posmaku, ale jest to tylko dodatek, nie występuje on - na szczęście - w roli głównej. Piwo mimo tylko 8 BLG nie jest zbyt wodniste. Generalnie jest lekkie i orzeźwiające. Fajna interpretacja naszego rodzimego stylu.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5