Ciechan Grand Prix American India Pale Ale

 
overall
99
100
style
Formerly brewed at Browar Ciechan (Browary Regionalne Jakubiak)
Style: India Pale Ale (IPA)
Ciechanów, Poland
Serve in Shaker, Tulip

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 121   WEIGHTED AVG: 3.91/5   EST. CALORIES: 162   ABV: 5.4%
COMMERCIAL DESCRIPTION
15.5 blg, brewed at Browar Ciechan by Czeslaw Dzielak - the winner of 1st Warsaw Homebrewers Competition
Malt types: Pilsen malt, wheat malt, munich malt, Caramel 120 EBC; Hops: Magnum, Columbus, Simcoe, Citra, Amarillo, Centennial. 80 IBU

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
Drago7 (982) - Warsaw, POLAND - DEC 19, 2017
Backlog. Wygląd: Lekko zmętniona pomarańczowa barwa z pianą podobną jak w Brackim Imperialu. Zapach: Po usunięciu kapsla wydobył się bardzo przyjemny bukiet złożony z ananasa, grejpfruta oraz ziołowości w mniej więcej równych proporcjach. Zapach z pokala różni się jedynie wzmocnioną intensywnością ziołowości. Smak: Słodko. Ananas, pomarańcza, a po przełknięciu pojawia się ziołowość. Słodycz pozostaje na języku tworząc przyjemną kompozycję z ziołowością bijącą z podniebienia. W chwili przełykania trochę zbyt mało ciała, ale na szczęście nie odniosłem wrażenia popijania soku z ananasa wodą. Po odstawieniu pokala na dłuższą chwilę w jamie ustnej wyczuwalna jest skórka grejpfruta w towarzystwie miąższu tropikalnych owoców. Jedyną wyraźną kwestią, która mi przeszkadza w czerpaniu przyjemności z picia Granda jest nadmierne nagazowanie. Bąbelki podszczypują w język i wytępiają smak piwa.

4
buki (546) - Otwock, POLAND - AUG 5, 2017
Pierwsza w moim życiu tak dobra IPA/AIPA, pamiętam, że nieomal spadłem z krzesła - jak potężnie chmielowe może być piwo! Dziś myślę o tym piwie z rozrzewnieniem i dużą dozą nostalgii, dziś pewnie oceniłbym je inaczej, pewnie bardziej dokładnie i szczegółowo, pewnie ocena byłaby mniejsza, ale pita wtedy zrobiła na mnie kolosalne wrażenie.
Szkoda, że Ciechan nie wrócił do orginalej receptury

4
homeini (349) - Warsaw, POLAND - APR 19, 2017
Uzupełnione z notatek. Genialna IPA, przynajmniej pierwsza warka. Druga już była znacznie gorsza. Ocena uśredniona. Tak pięknego cytrusowego aromatu, jaki miała pierwsza warka nie spotkałem do tej pory w żadnym IPA.

4.1
jandorris (897) - Warsaw, POLAND - JAN 22, 2017
UPDATED: MAR 4, 2017 Backlog. Przenoszenie ocen z innego serwisu, z czasów przed założeniem konta na ratebeer. Pamiętam to piwo. Rok 2014 i na dobrą sprawę początek mojej kraftowej przygody, może dlatego zrobiło na mnie takie niesamowite wrażenie i stąd wysoka ocena.

3.1
Korcz (3388) - Warsaw, POLAND - DEC 13, 2016
Backlog, ocena przepisana z untappd, w ramach uzupełniania profilu na ratebeer. Z pierwszej warki to było IPA na najwyższym światowym poziomie. Potem było bardzo nierówno, zawsze jednak gorzej. Szkoda gadać, jak można było zepsuć tak szybko tak znakomitą recepturę.

4.8
JtanK (641) - Kraków, POLAND - NOV 26, 2016
Review written before I made ratebeer account. In the past, it was the nectar of gods, excellent in every way. It has probably both lost some of it’s early glory and I have become more experienced and elitist at tasting (in it’s early days, it was one of the first IPAs I had), leading to it turning worse. But damn, I remember it blowing my mind in 2013.

4.8
Hoppy_Luke (2103) - Poznań, POLAND - OCT 13, 2016
Teraz, gdy Ciechan zmienił nazwę, wyciął autora z etykiety (ale w sumie mógł to zrobić), mogę tylko wspomnieć pierwowzór! Rewelacyjne piwo. Aromat i smak słodkich owoców i cytrusów wręcz mnie powalił. Pijalne, ale zarazem treściwe. Godne swojego tytułu!

3.5
hrabren (1939) - Zagreb, CROATIA - JUN 5, 2016
Bottle at Café Lamus, Gdansk, Poland, two years ago. Amber, off-white lasting head, sediment. Floral notes, light aromas, some orange, nice. Typical AIPA, nothing special in the taste, no real hoppy character. Very drinkable, soft carbonation, abrupt finish. They said draft was better.

3.7
Kiezmar (891) - Kraków, POLAND - MAY 8, 2016
[Archiwum] Kolor: złoto-pomarańczowy, mętne. Piana: Choć drobna i ładnie oblepiająca szkło to jednak zdecydowanie za mała. Próby jej wymuszenia spełzły na niczym. Zapach: Czerwone pomarańcze, grejpfrut ładny aromat chmielowy. Ale nie tak intensywny jak w poprzedniej warce, którą miałem okazję pić.Smak: Chmielowy, goryczka niska jak na AIPA choć odpowiednio długa i przyjemna. Piwo bardzo pijalne. Słodycz na odpowiednim poziomie. Wysycenie: według mnie odpowiednie.

3.8
Mesjasz (1726) - Lodz, POLAND - DEC 19, 2015
Ocena pierwszej warki. Kolor: mętny, pomarańczowy. Piana: Dosyć gruba, szybko opada to cieńkiej warstwy, z biegiem picia zanika. Oblepia szkło. Zapach: Wow, cudownie cytrusowo, egzotycznie. Troche mało intensywny ale też pilem w shakerze. Smak: Bardzo intensywne uderzenie goryczki chmielowej, z całym bagarzem tego co dają amerykanskie chmiele; grapefruty, mango, pomelo. W całkowitym tyle lekki alkohol. Wysycenie: Średnio-intensywne


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 » 14
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5