overall
95
98
style
Brewed by Browar Grodzisk
Style: Porter
Grodzisk Wielkopolski, Poland

bottled
available

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 93   WEIGHTED AVG: 3.67/5   IBU: 40   EST. CALORIES: 255   ABV: 8.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Polska słynie z dwóch piwowarskich skarbów: lekkiego, dymionego piwa w stylu grodziskim oraz mocnego, kawowego porteru bałtyckiego. . . Zdecydowaliśmy się połączyć te dwa style w jedno, przed Wami Porter Grodziski, wędzony porter bałtycki fermentowany drożdżami z Grodziska! Nuty kawowe i palone łączą się z subtelną nutą słodu grodziskiego suszonego dymem dębowym. Z piwa z Grodziska zaczerpnęliśmy jeszcze coś: wytrawność i wysoką, jak na 19% ekstraktu i 8,5% alkoholu, pijalność. Smak wieńczy goryczka na poziomie 40 IBU

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.5
Macieg (59) - Lipno/Wloclawek, POLAND - JAN 20, 2018
Ciemne, z ładną pianą, dosyć trwałą. W aromacie fajny rześki dym, skojarzenie z domowym kominkiem, do tego śliwka, trochę kawy zbożowej. W smaku czekolada, trochę owoców, lekko jakby suszone grzyby, na prawdę fajna wędzonka. Proste fajne piwo, będzie w sam raz do picia do ogniska wieczorem w lato

4
raficon (89) - Lipno, POLAND - JAN 20, 2018
bardzo przyjemny aromat, bardzo konkretna goryczka jak na porter, ciało w odczcuciu wieksze niz by sie wydawalo po 19 blg. bardzo przyjemnie pijalne

4.6
Wolin1991 (84) - Ruda Slaska, POLAND - JAN 20, 2018
Butelka 0,500ml. Piwo czarne. Piana znika powoli. Wędzonka, kawa w aromacie i smaku. Dobre piwo

2.8
murzyn (618) - Sosnowiec, POLAND - JAN 16, 2018
Barwa ciemnobrązowa, piana mała. Aromat kawy, wędzonki, lekkie alko. W smaku w zasadzie też kawa ,wędzonka i alko. Pifko jest wodniste i przegazowane. Przeciętne pifko.

4.2
karolsks (54) - Kraków, POLAND - JAN 13, 2018
Barwa ciemnobrązowa, z refleksami w kolorze coca coli. Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita ale utrzymuje dość długo, opada do obrączki i trzyma się do końca degustacji. Aromat dominuje czekolada, na drugim planie wędzonka, daleko w tle paloność, kawa. Smak: odzwierciedlenie aromatu, genialny balans pomiedzy wszystkimi nutami jakie tu występują. Wszystko wieńczy goryczka na średnim poziomie, która delikatnie zalega na języku i słodycz czekolady.

4
beton (717) - Tarnobrzeg, POLAND - JAN 13, 2018
Dym w aromacie. Ponadto kawa i razowy chleb. Lekko słodki. Gładkie w odbiorze, przyjemnie wędzone owocowe posmaki. Goryczka na średnim poziomie. Patrząc na parametry uzyskano świetny balans. Na prawdę dobre piwo, a stosunek jakości do ceny 5/5!

3.5
Paszczur (48) - Toruń, POLAND - JAN 9, 2018
UPDATED: JAN 9, 2018 Bardzo ładna beżowa piana, czarne z przebłyskami. W aromacie czekolada, po chwili wychodzi wędzonka i z biegiem czasu zaczyna dominować, cały czas jednak nie jest nachalna. W smaku nie jest ani słodko ani wytrawnie, coś pośrodku, wyraźna czekolada zaskakująco dobrze komponuje się z wędzonką. Alkoholu nie czuć tutaj ani trochę. Wysycenie w punkt. Przyjemny, kawowo-czekoladowy aftertaste. Bardzo ciekawa i smaczna interpretacja stylu.

3.7
yoxik75 (461) - Wroclaw, POLAND - JAN 9, 2018
Piana kremowa, pozostaje długo. Kolor czarny. Aromat kawa zbożowa lekka wędzonka, przyjemny. Smak Ponownie kawa zbożowa, czekolada, wędzonka o dziwo dymna i torfowa, nieco suszonych owoców. W strukturze gładkie z średnim ciałem, ukrytym alkoholem i wyższym nasyceniem niż zwykle ma portery. Piwo Bardzo Dobry ale jednak na porter zbyt mało ciała, wyszło takie wędzone czeskie tmave.

4.1
Hardened (158) - POLAND - JAN 7, 2018
Świetny aromat i smak wędzonki, nasuwający skojarzenie z piwami Schlenkerli. Piwo jest przy tym zaskakująco pijalne i aksamitne w smaku, z nutami paloności, czekolady, kawy i drewna, zupełnie jakby było leżakowane w beczce. Wytrawne, bardzo udane.

3.7
kokos666 (466) - Gliwice, POLAND - JAN 4, 2018
UPDATED: JAN 4, 2018 bottle. aroma: strong coffee, roasted malts, dark chocolate, after warming up alcohol and grodziskie yeasts smell appears. med-full body, sweet, nicr warming up alco-roasted finish. beer has got huuuuuuge carbonation, let it rest, make it flat and warm up and its much better. smoke appear maybe on third plan.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3 4 5 6 7 8 9 10
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5