overall
55
37
style
RATINGS: 10   MEAN: 3.38/5.0   WEIGHTED AVG: 3.26/5   EST. CALORIES: 144   ABV: 4.8%
COMMERCIAL DESCRIPTION
American lager 12% Plato

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Most RecentTicked By

2.8
ElDesmadre (4356) - Mikołów, POLAND - JAN 7, 2018
Bottle, early 2017. Citrus, lychee, biscuits in the aroma. Moderate herbal bitterness, bready notes, moderate sweetness. The aroma promises a flavour more intense than it actually is.

3.4
Pudelek (491) - Gùrny Slùnsk / Oberschlesien, - SEP 23, 2017
Butelka 0,5. Kolor ciemnozłoty, mętne, piana szybko opada, ale osadza się. Przyjemny aromat owocowy. W smaku lekka goryczka, owoce, cytrusy i okolice. Wodnistości nie zaobserwowałem. Dość przyzwoite.

3.2
bjorn77 (909) - Kraków, POLAND - AUG 19, 2017
Aromat: pachnie jak połączenie pilsa i AIPA. Cytrusy i baza słodowa. Wygląd: słomkowe, jasnozłote, przejrzyste, pina biała, wysoka, ładna, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się chwilę. Trochę osadu w butelce. Smak: zbożowa baza słodowa, sporo owocowości, cytrusy, pomarańcze, limonki, grejpfrut, lekko słodkawe i lekko gorzkie, goryczka raczej lekka, ziołowa, nie zalega. Ciała mało, ciut wodniste, wypić można ale bez rewelacji. 6/4/6/3/13

3.3
heman (1304) - Tychy, POLAND - JUL 1, 2017
Barwa złota, piana biała, obfita. Aromat mało intensywny, ale przyjemny. Chmielowy - cytrusy, w tle zboże, białe pieczywo. W smaku lekkie i rześkie, białe pieczywo i średnio-niska goryczka. Przyjemne i niezobowiązujące.

3.5
dropi6 (718) - POLAND - JUN 17, 2017
Tap. Pale, opalescent, minimal head. citrus, pineapple, papaya, orange, grass, hay. Medium bitterness. Light body, lively. Nice lager.

3.5
lkowalkowski (623) - POLAND - MAY 31, 2017
Barwa jasna, złota. Piana gęsta, drobna i obfita. W aromacie cytrusy, średnio intensywnie. W smaku łagodne, goryczka średnia ku niskiej. Lekkie i orzeźwiające.

3.7
Biroholik (1674) - Sosnowiec, Poland, POLAND - MAY 31, 2017
Ekstrakt: 12% wag.
Chmiele: Cascade, Citra
Słody: Pilzneński, karmelowy, płatki ryżowe
Data ważności: 06.09.2017
Kolor: Złoty kolor. Piwo jest minimalnie zamglone.
Piana: Zgrabna, wysoka, drobnoziarnista, biała jak śnieg. Jak to u Hajerów bywa, ten element jest zawsze w 100%-ach dopracowany. Piana nie chce wcale się oderwać od powierzchni trunku. Wisi nad nim przez bardzo długi czas. Na ścinkach szkła można zaobserwować szereg pięknych pajęczynek.
Zapach: Aromat ładny, chociaż nie jest intensywny. W pierwszym kontakcie z nosem czuć owocowe nuty. Najwyraźniej wyczuwalne są cytrusy (mandarynki, pomarańcze). Pod spodem odrobina kwiatowych nut i płatków ryżowych. Słodowa baza także wyraźna - odrobina chlebowych detali, a po ogrzaniu trunku sporo karmelu.
Smak: W smaku słodowe z duza porcją pieczonego chleba i delikatnym karmelem. Amerykańskie chmiele: Cascade i Citra dodają jankeskiego kopniaka w postaci nut owoców cytrusowych (pomarańcze, limonki, mandarynki). Delikatna, krótka goryczka, łagodny finisz. Tekstura niska w stronę umiarkowanej. Wysycenie dość wysokie. Lekkie, pijalne. Nie wyrywa z butów, ale świetnie sprawdza się w upalne dni.
Wysycenie: Średnie / Wysokie.
Podsumowanie:
Cwinga - ściskacz, klamra, klucz używany do odkręcania rur. American Lager w ogólnym założeniu stylu ma być to bardzo orzeźwiające i gaszące pragnienie piwo. Myślę, że zadanie zostało wykonane. Brakuje mu może intensywności zapachowej, ale jest to wpisane w charakter stylu. Smak jest rześki i wytrawny, czyli tak jak powinno być. Myślę, że tyle ile było możliwe zostało wyciśnięte z tego stylu. Dla mnie OK. Przyzwoity Premium Lager.

3.5
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - MAY 15, 2017
Najzwyklejszy lager w wykonaniu Browaru Hajer. Ładna, złota barwa i wielka, biała, drobna piana. Aromat delikatny, lekko słodowy. W smaku trochę słonecznika, słodu i lekka, przyjemna goryczka. Grzeczne, fajne piwo!

3.5
camber (330) - Katowice, POLAND - MAY 7, 2017
Barwa jasno złota, piana zdobiąca szklankę. Aromat wyraźnie cytrusowy. W smaku wyczuwalna słodowość tego piwa przełamana krótką aczkolwiek wyraźną i przyjemną gorączką. Czyli jak zwykle u Hajerów dużo chmielu poszło do kotła.

3.4
mgajdaczewa (2382) - Katowice, POLAND - APR 28, 2017
UPDATED: JUL 3, 2017 W aromacie spora siarka, nieco cytrusów. W smaku podobnie, siarka, nieco zbożowo, cytrusowe chmiele, ejlowa wręcz gładkość. Piwo wadliwe, przez to niezbyt przyjemne. 2.3 EDIT siarka wzieła się i znikła. Bardzo ładny cytrus. Proste, lekkie i pijalne piwo. Hajer wrócił do swojego poziomu!


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5