overall
89
90
style
Browar Hajer
Brewed at ReCraft

Style: Stout
Tychy, Poland

bottling
unknown

on tap
unknown

distribution
unknown

Add Distribution Data
RATINGS: 27   MEAN: 3.61/5.0   WEIGHTED AVG: 3.53/5   IBU: 45   EST. CALORIES: 165   ABV: 5.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
American Stout BLG 14 Słody: Pale Ale, Monachijski, Karmelowy, Palony Płatki jęczmienne. Chmiele: Marynka, Columbus, Fuggles, Simcoe, Cascade Drożdże: Safale US-05 Farorz - ksiądz proboszcz

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.7
Jultsu (1317) - Gromnik, POLAND - AUG 2, 2017
BBE 30 08 17. Musta väri, iso tuuhea viipyvä stouttimainen vaahto. Palanut, tumma, täyteläinen tuoksu. Suutuntuma täyteläisen palanut, kuivahko, katkerahko, viipyvä, tumma, kahvinen. Ei kesäpäivän juoma, mutta hyvä stout.

4.1
Hoppy_Luke (2142) - Poznań, POLAND - MAY 26, 2017
Browar Hajer, jak na razie, zbiera ode mnie same pochwały, Farorz, to chyba najlepsze piwo, które dane mi było wypić! Śląski ksiądz, jak na księdza przystało, ma czarną sutannę, ale koloratka coś jakby beżowa, a nie biała ;) Ładne, drobne pęcherzyki i miły dla oka lacing. W aromacie palone słody, gorzka czekolada i mnóstwo kawy. W smaku także prym wiedzie kawa, ale paloność i czekolada także dają o sobie znać. Wpływ amerykańskich chmieli także jest wyczuwalny - tropiki ujawniają się po lekkim ogrzaniu. Fajna, ziołowa goryczka. Bardzo dobre, bardzo pijalne piwo!

3.4
alteregoo (1865) - Kalisz, POLAND - MAY 17, 2017
Czarne, z drobna pianka. Aromat przyjemny, sa amerykanskie, zywiczne chmiele, jest czekolada, aczkolwiek malo intensywnie. W smaku podobnie, polslodkie, lekko popiolowe, z niska do sredniej goryczka. Nisko wysycone, nieco widniste.

3.6
Aragh (303) - POLAND - MAY 10, 2017
Brunatne z czerwonawym refleksem, gęsta, oblepiająca szkło piana. Zapach ziołowych chmieli. W smaku również mocno chmielowo, zioła, grejpfrut, może nawet trochę pestki. Dopiero po chwili pojawiają się umiarkowane cechy stoutowe w postaci lekkiej paloności i odległego echa kawy. Goryczka jest całkiem nienajgorzej wypadającym splotem ziół i szczypty paloności.

3.8
buki (561) - Otwock, POLAND - APR 30, 2017
Silnie zaklejające, acz dosyć wytrawne, delikatnie przytłaczający posmak spalenizny, kawy, popiołu i gorzkiej czekolady. Bez kompromisu. posmak silnie wytrawny, alkoholu brak, goryczka w tle acz wyczuwalna. Stout bez delikatności, warty spróbowania.

3.7
lkowalkowski (623) - POLAND - APR 22, 2017
Barwa ciemna. Piana beżowa, gęsta, drobna, oblepia szkło. W aromacie palone słody, kawa, czekolada, kakao, bardzo wyraźne nuty chmielowe. W smaku palone, czekoladowo - kawe. Przyjemna goryczka chmielowa.

3.5
MatiF96 (305) - POLAND - APR 8, 2017
UPDATED: APR 13, 2017 Czarny, ładna piana. Aromat kawowy, palone słody. W smaku mocna kawa, lekka gorzka czekolada i paloność. Niskie wysycenie. Pozostawia kawowy posmak. Ciała mogłoby być ciut więcej. Przyjemne piwo

4
PabloZab (1767) - Wroclaw, POLAND - APR 7, 2017
Butelka 0.5l (BB 30.08.2017). Czarne, nieprzejrzyste z obfitą, beżową pianą o kremowej konsystencji, która opadając wyraźnie oblepia szkło. Aromat palony z wyraźną nutą chmielu bardzo przypomina aromat black ipa. Intensywny, bardzo wyraźny i przyjemny. W smaku palone z dość sporą goryczką chmielową, przy tym gładkie, lekkie w odbiorze ale nie brakuje mu ciała i bardzo pijalne. Bardzo dobry american stout choć przy takim poziomie chmielenia, zwłaszcza na aromat, to blisko mu do black ipa, niemniej Farorz prezentuje się świetnie.

3
piwnepodroze (546) - POLAND - SEP 27, 2016
Nie sposób w opisie pominąć potężnej piany, która buduje się w czasie przelewania piwa do szkła, jest imponująca. Aromat to głównie żywiczne (bardziej) i cytrusowe (mniej) nuty, do który wraz z piciem dochodzi jeszcze czekolada, która bardziej pojawia się w ustach, ale wraca także do nosa. Paloność pęta się gdzieś na obrzeżach języka, ale jest nikła. Piwo jest kremowe w odczuciu, ale jak na mój gust ma za mało ciała i przez to ogarniającą mnie wodnistość spożywanie mniej przyjemne niż mogłoby być.

3.5
bonev (967) - POLAND - JUL 29, 2016
Piwo czarne bez refleksow z bezowa obfita piana. W aromacie chmiele, lekka kawa i iglaki. W smaku srednie wysycenie i goryczka. Czuc palonosc i kawe, lekkie i dosc pijalne. Mozna smialo pic bez wydziwiania.


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2 3
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5