overall
89
44
style
Browar HOPKINS
Brewed at Browar Wąsosz

Style: Imperial Porter
Gdynia, Poland
Serve in Shaker, Snifter

bottling
unknown

on tap
unknown

Local Distribution

Add Distribution Data
RATINGS: 13   MEAN: 3.68/5.0   WEIGHTED AVG: 3.51/5   SEASONAL: Special   EST. CALORIES: 315   ABV: 10.5%
COMMERCIAL DESCRIPTION
Klasycznych, rodzimych whisky porterów ze świecą szukać... Postanowiliśmy więc zmienić stan rzeczy i polską "piwosferę" wzbogacić o naszą interpretację tego stylu, tym razem w wersji imperialnej. Trunek nietuzinkowy, bezkompromisowy i do granic wyrazisty. Lekko goryczkowy i korzenny, za sprawą chmieli angielskich, ale prawdziwą robotę robi tu słód whisky, którego naprawdę nie żałowaliśmy w zasypie.

A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5


3.4
evannell (1574) - Krak�w, POLAND - DEC 22, 2017
Wersja Laphroaig - fajne kable, ale słodko, jak cholera. Prawdopodobnie cukier. Szkoda, bo dobre zapaszki i smak też niczego sobie.

Wersja Bourbon - pięknie pachnie, ale tutaj słodycz bez żadnej kontry. Ulepek.

3
puren (1354) - Gdańsk, POLAND - DEC 10, 2017
PREZENTACJA: czarne, nikła piana nie zostawia śladów na ściance szkła;
AROMAT: lizol, kable, pod spodem troszkę karmelu i alkoholu;
ODCZUCIE: ciało średnie ku wysokiemu, średnio nasycone, gładkie, rozgrzewa przełyk, wykleja jamę ustną;
SMAK: mocno słodki - wędzona czekolada z karmelem, średnia kakaowa goryczka, czekoladowy posmak;
OGÓLNIE: niezłe, konkretne piwko, kopie i torfem, i słodyczą.

2.2
rami_pl (4988) - Warszawa, POLAND - NOV 29, 2017
Rami Rami is drinking a Biohazard Imperial by Browar Hopkins at Powiśle Paleta to bandaze, jodyna. W tle karmel i plastikowe posmaki platkow drewnianych. Zero ciala :/ jednowymiarowo. Moze uda sie dopic...
Rami Rami: A to zero ciala mimo ze slodkie... tak karmelowo-cukrowo
Rami Rami: wychodzi na to, ze jakas pechowa butla... ps: nie dopilem

3.6
jfb (7118) - GERMANY - OCT 31, 2017
(bottle) deepest brown colour with a small beige head. aroma of peat-smoked malts and treacle, with a light touch of gunpowder, some ash, watermelon and earth. flavour is mostly heavy sugar icing, toasted malts and peat smoke, surprisingly sweet, with a very light touch of grand marnier, some caramelized pears and a light roasted-bitter ethanolic finish. heavy-bodied with average cartbonation. nice sweet/bitter combination.

4.5
zboj (473) - POLAND - OCT 30, 2017
Warka z datą przydatności na butelce 09.03.2018. Piwo w barwie brunatno-czarne z rubinowymi przebłyskami pod światło. Wysycenie nieduże, piana również, ale solidnie oblepia ona szkło, zostawiając ładną koronkę. W aromacie czuć przede wszystkim słody dymione torfem, a więc skojarzenia z asfaltem, smołą, spalonymi kablami jak najbardziej na miejscu. Na szczęście ta wędzonka nie jest przesadzona, bo nie należę do jej fanów, a uważam, że w tym piwie jest trafiona w punkt z intensywnością. W smaku wchodzi spora słodycz i bardzo dobrze, bo daje świetną kontrę do wymagającej jednak wędzonki. W smaku jest więc czekolada, czekoladki z alkoholem. Dymienie torfem w smaku również wychodzi. Da się wyczuć klimat whisky, więc zasyp odpowiedniego słodu zrobił swoje. Alkohol jest przyjemnie rozgrzewający, szlachetny, żadnych spirytusowych skojarzeń. Podbija on natomiast goryczkę. W posmaku wchodzą jeszcze taniny, ale tak delikatnie, zaznaczając - jak się domyślam - dębowe płatki wykorzystane przy warzeniu piwa. Piwo jest odpowiednio treściwe i bardzo dobrze zbalansowane. Słodycz ma tu do zrównoważenia naprawdę sporo - zaczynając od specyficznego aromatu, a na taninach z dębu kończąc. Nie jest to łatwe piwo, ale degustuje się je z niekłamaną przyjemnością.

3.6
karpik (1540) - Sosnowiec, POLAND - OCT 9, 2017
Peat, chocolate, coffee and ash in nose. Pours very dark brown with beige head. Taste is sweet to heavy sweet with lots of milk chocolate, peat, smoke, coffee, ash and herbs. Fortunately finish is medium to heavy bitter and somehow balances those sweetness. Alcohol is hidden very well, soft carbonation and average body. Overall solid stuff.

3.1
MikeBeermaster (1200) - that shaggy maggot, POLAND - OCT 8, 2017
On tap. Aroma of burned plastic with some notes of wire, tarmac and dry fruitiness. Deep black in the glass, minimal head. Taste is unfortunately horribly sweet with notes of stewed fruit, some chocolate, pralines filled with alcohol and smokey finish. I missed some body and as I said - beer was far too sweet. Disappointment.

3.4
Drago7 (1036) - Warsaw, POLAND - OCT 7, 2017
Zagubiona notka. Z pamięci: słodko i torfowo. Momentami, aż za bardzo w karmel/toffee. Ciało z kategorii pełne, ale nie jest zalepiająco syropowe.

4.1
Laharem (116) - POLAND - SEP 30, 2017
UPDATED: DEC 18, 2017 Praktyczne nieprzejrzyście czarne, niewielka piana. W zapachu głównie wędzonka kojarząca się z wędzoną makrelą, szynką. W smaku dominuje świetna wędzonka, na dalszym planie gorzka czekolada. Świetne piwo, jedna z lepszych wędzonek w polskim krafcie jak dla mnie.

5
americanafx (155) - Krakow, POLAND - SEP 26, 2017
whisky, black, clear, frothy, brown foam, medium sweetness, full body, sticky, soft carbonation, excellent beer


We Want To Hear From YouJoin us! RateBeer is made by beer enthusiasts for the craft beer community. Your basic membership is free and allows you to read all beer ratings. Click here to create your account... and give your opinion!

Join Us »Page    1  2
A tick is a star rating
 • Currently 0/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5